Zaczęło się, ale wcale nie w Zakopanem. Polacy na Wielkanoc wyjeżdżają w inne górskie miejsce

kobieta.gazeta.pl 1 dzień temu
Zdjęcie: Karpacz Fot. Tomasz Pietrzyk / Agencja Wyborcza.pl


Wielkanoc to dla niektórych idealna okazja na krótki wyjazd. Ładna pogoda zachęca do wypadu w góry. Wbrew pozorom w tym roku to nie Zakopane będzie najbardziej oblegane. Polacy coraz chętniej wybierają inny górski kierunek.
W tym roku Wielkanoc wypada 20 kwietnia, więc Polacy liczą na ładną pogodę. Jednocześnie tak daleki termin zachęca do wykorzystania słoneczka, wolnego od pracy i spędzenia świąt poza domem. Na morze jeszcze trochę za zimno, dlatego wiele osób stawia na góry. Do tej pory najbardziej obleganym miastem było Zakopane. Teraz powoli się to zmienia. Można powiedzieć, iż Karpacz to taki wicekról polskich gór.


REKLAMA


Zobacz wideo Ustroń lepszą wersją Zakopanego? Sprawdziliśmy to!


Dlaczego warto jechać do Karpacza? Korzystne ceny i brak tłumów
Miasto jest położone w Sudetach Zachodnich, w dolinie rzeki Łomnicy. Leży w Karkonoszach, u stóp Śnieżki. Znajduje się tam wiele zabytków, m.in. Karczma Sądowa z 1735 roku oraz zespół kościoła "Wang". Karpacz przede wszystkim kusi jednak niższymi cenami niż w Zakopanem i mniejszą liczbą turystów.


Agnieszka Rzeszutek, ekspertka portalu nocowanie.pl, poinformowała, iż w tym roku Karpacz to 20 proc. wszystkich świątecznych rezerwacji. - Zainteresowanie Wielkanocą pojawiło się już na początku roku, a z każdym tygodniem rezerwacji przybywa i jest nadzieja, iż będzie ich jeszcze więcej - powiedziała, cytowana przez turystyka.rp.pl.


Karpacz Fot. Tomasz Pietrzyk / Agencja Wyborcza.pl


Karpacz jest lepszy niż Zakopane? Turyści upodobali sobie ten kierunek
Sporą popularnością cieszy się także Szklarska Poręba oraz Polanica-Zdrój. Najdrożej jest za to w Kościelisku (średnia cena to 164 zł od osoby za dobę), a najtaniej w Kudowie-Zdroju i Krynicy-Zdroju. (ok. 96 zł od osoby za dobę). - Zainteresowanie wyjazdami wielkanocnymi rośnie z każdym rokiem. Już teraz widzimy, iż samych rezerwacji na Wielkanoc jest około dwa razy więcej niż przed rokiem, a pamiętajmy, iż do świąt jeszcze kilka tygodni. Co prawda takie wyjazdy może nie są aż tak popularne, jak te w okresie gwiazdkowo-noworocznym, ale wzrost jest widoczny. Polscy turyści chcą cieszyć się wolnym czasem z najbliższymi, bez gotowania, przygotowań i sprzątania - dodała Rzeszutek.


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu.
Zachęcamy do zaobserwowania nas w Wiadomościach Google.
Idź do oryginalnego materiału