Wspomaga wątrobę, obniża cholesterol i pomaga schudnąć. Wystarczy pół szklanki dziennie

top.pl 3 godzin temu
Zdjęcie: /123RF/PICSEL


W prosty sposób można wspomóc swój organizm na wielu płaszczyznach. A wszystko to z pomocą wody po kiszonych ogórkach, która często określana jest jako naturalny eliksir zdrowia. Przez wiele osób niestety traktowana jest jako produkt uboczny kiszenia. Warto to zmienić i włączyć do swojego codziennego menu sok z kiszonych ogórków. Organizm z pewnością ci za to podziękuje.

Kiszonki używane są od setek lat jako jeden ze sposobów konserwacji żywności. Od jakiegoś czasu cieszą się dużą popularnością jako nieodłączony element zbilansowanej diety. Chętnie spożywane są kiszone buraki, kalafior i oczywiście ogórki. W przypadku tego ostatniego warto rozkoszować się nie tylko kiszonymi ogórkami, ale również i wodą po nich. Jak włączyć ją do swojej diety?

Woda z kiszonych ogórków — prawdziwa skarbnica składników odżywczych

Sok lub też po prostu woda z kiszonych ogórków to napój obfity w szereg cennych składników odżywczych. Powstaje w procesie kiszenia tych warzyw i dzięki temu zyskuje wiele prozdrowotnych adekwatności. Działa niczym zdrowotny eliksir na nasz organizm.

Woda w procesie kiszenia ogórków zostaje wzbogacona między innymi o probiotyki, czyli dobroczynne bakterie kwasu mlekowego, które wspierają mikroflorę jelitową. Ponadto obecne są w niej takie witaminy, jak witamina A, C, K, a także witaminy z grupy B. Wsparciem dla organizmu są także minerały, wśród których wymienia się potas, magnez, wapń czy sód.

Warto wspomnieć również o kwasie mlekowym, który między innymi wspiera procesy trawienne. W wodzie z ogórków obecne są także antyoksydanty, które wykazują działanie przeciwzapalne. Dzięki tak szerokiej gamie składników odżywczych woda z ogórków jest w stanie działać na organizm wielotorowo.

Może cię zainteresować: Znajdziesz go w większości supermarketów. Jest dobrym wsparciem dla serca i metabolizmu

Co daje picie soku z kiszonych ogórków? Działa na wątrobę i wspomaga odchudzanie

Wiele osób wodę po ogórkach wylewa do zlewu, nie zdając sobie przy tym sprawy, ile dobrodziejstw się w niej znajduje. Regularne spożywanie wody po kiszonych ogórkach wykazuje pozytywne działanie na organizm. Przede wszystkim wzmacnia odporność poprzez zawartość witaminy C oraz cennych probiotyków.

Ponadto doskonale reguluje pracę układu trawiennego, wspierając funkcjonowanie żołądka i jelit. Z sukcesem może zmniejszyć dolegliwości, takie jak zaparcia, wzdęcia czy zgaga. Co więcej, może być cennym elementem diety odchudzającej, gdyż wspiera redukcję kilogramów.

Poprzez zawartość minerałów takich jak sód czy potas pomaga w nawodnieniu organizmu, utrzymując prawidłową równowagę elektrolitową. Zalecana jest więc szczególnie po wysiłku fizycznym oraz w czasie upałów. Wykazuje także działanie przeciwzapalne, co wpływa na ogólną kondycję organizmu.

Warto również wspomnieć o tym, że woda po ogórkach wspiera działanie detoksykacyjne wątroby, dodatkowo ją odciążając. Obecne w wodzie witaminy i minerały wspierają z kolei jej regenerację. To poprawia także metabolizm tłuszczu, który sprzyja obniżeniu poziomu cholesterolu w organizmie.

Zobacz także: Pij zamiast kawy. Poczujesz przypływ energii, a kilogramy polecą w dół

Jaki pić wodę z ogórków? Ilość mam znaczenie

Woda z ogórków to cenne źródło witamin i minerałów, dlatego warto włączyć ją do swojej diety. Nie należy jednak przesadzać z jej ilością, gdyż może to doprowadzić między innymi do dolegliwości trawiennych.

Zaleca się więc pić około 200-250 ml soku z kiszonych ogórków raz dziennie. To opcjonalna dawka, która pozwala już po krótkim czasie odczuć pozytywne działanie tego napoju. Zaczynając swoją przygodę, warto sięgnąć po mniejszą dawkę soku z ogórków i sukcesywnie ją zwiększać.

Zobacz też:

Zapomnij o brzydkim zapachu z pralki. Pozbędziesz się go bez szorowania

Pij wodę w takiej temperaturze. Działa na organizm jak kompres i pozwala schudnąć

To warzywo za rzadko ląduje na naszych talerzach. Pomaga w odchudzaniu, a do tego reguluje cukier

Idź do oryginalnego materiału