Wrzuć do pralki 1 rzecz. Filtr przestanie się zapychać

shareinfo.pl 4 godzin temu
fot. screen Youtube / @GarageCreativity

Filtr to bardzo istotny element pralki. Wychwytuje zabrudzenia, dzięki czemu pralka pracuje pełną parą. Należy go często myć, bo lubi się zapychać. Zastanawiasz się, jak do tego nie dopuścić? Skorzystaj z łatwego sposobu. Filtr przestanie kumulować rozmaite zanieczyszczenia, jeżeli przed praniem wrzucisz do bębna pralki 1 rzecz.

Filtr schowany jest zwykle pod klapką na dole pralki. Niby skromna część, a w dużej mierze wpływa na jakość prania i sprawność całego urządzenia. Małe przedmioty, tj. guziki, piasek, skrawki tkanin, sierść czy włosy, zatrzymują się właśnie na filtrze i dzięki temu nie zostają zassane do przewodów odholowujących wodę. Gdyby dotarły do odpływu, prawdopodobnie doszłoby do mniejszej lub większej awarii. Dlatego tak ważne jest, by od czasu do czasu zaglądać do filtra i oczyszczać go z brudu.

Aby uniknąć kłopotów związanych z wypełnionym po brzegi filtrem należy zawsze przed umieszczeniem odzieży w bębnie pralki, przeszukiwać kieszenie i wyjmować drobne pieniądze czy biżuterię. Warto zrobić coś jeszcze.

Jak nie zatkać filtra? Wrzuć do pralki 1 przedmiot

Czystość filtra pomoże utrzymać zwykła torebka plastikowa. Kiedy będziesz nastawiać pranie, włóż ją do bębna wraz z ciuchami i to wszystko. W czasie pracy urządzenia nieczystości przykleją się właśnie do niej i nie dotrą do filtra. Ten patent stosuj przy praniu ubrań w temperaturze nieprzekraczającej 40°C.

Czy reklamówka to jedyny sposób na utrzymanie filtra w czystości?

Nie, możesz zrobić coś jeszcze. Ogranicz używanie płynu do płukania, a zamiast niego stosuj ocet z wodą. On działa jak zmiękczacz i ma adekwatności odkażające. jeżeli przeszkadza ci woń octu, dolej do niego odrobinę olejku eterycznego. Z tego patentu powinni skorzystać w szczególności alergicy. Ograniczenie syntetycznych detergentów jest w ich przypadku bardzo racjonalnym podejściem.

O tym, jak umiejętnie wyczyścić filtr pralki domowym sposobem, pisaliśmy tutaj.

Idź do oryginalnego materiału