Znasz ten schemat? Zima się kończy, a włosy zaczynają wypadać na potęgę. Z czego to wynika? Warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które mogą być kluczowe. Pamiętaj jednak, iż jeżeli problem się nasila lub nie ustępuje, należy zasięgnąć porady lekarza, który na podstawie badań i wywiadu zaproponuje najlepsze rozwiązanie problemu.
REKLAMA
Zobacz wideo Jak Ania Lewandowska dba o włosy? "Nie ukrywajmy, to są też dobre geny"
Dlaczego wypadają włosy po zimie? Przyczyn jest kilka
Na stan włosów wpływają w dużej mierze witaminy, minerały i dieta. Zimą jesteśmy narażone na brak słońca, co działa na nasze kosmyki negatywnie. W efekcie wiosną może nas spotkać tzw. sezonowe wypadanie włosów związane z osłabieniem organizmu. Oprócz tego zdarza się, iż po zimie zmieniamy dietę, zastępując cięższe posiłki lżejszymi, co również wpływa na stan pasm. Nie bez przyczyny jest też odłożenie w kąt ciepłej zimowej czapki, która w okresie utrzymywała nasze włosy w cieple, chroniąc je przed mrozem i wiatrem. Po zdjęciu okrycia głowy na wiosnę pasma są narażane na złe warunki atmosferyczne, a wiatr, deszcz i zmiany temperatury osłabiają ich strukturę.
Pamiętaj, iż wypadanie włosów jest naturalnym procesem, który w pewnych okolicznościach nie powinien martwić. Mowa o utracie od 50 do 100 włosów dziennie. Wtedy ich miejsce zastępują nowe. jeżeli zauważasz u siebie problem, możesz wypróbować domowe sposoby na wzmocnienie włosów. Co będzie ci potrzebne?
Wypadanie włosów - co stosować? Chiociolla/iStock
Jakie są babcine sposoby na wypadanie włosów? Te proste triki mogą ci pomóc
Nie musisz inwestować w drogie kosmetyki, bo to, co pomoże zatrzymać wypadanie włosów, prawdopodobnie masz już w domu. Możesz na przykład przygotować maskę z jajka, miodu i oliwy. Zmieszaj w miseczce jedno żółtko z łyżeczką oliwy i łyżeczką miodu, a gotowy preparat nałóż na skórę głowy. Odczekaj do pół godziny i umyj włosy. Maskę możesz stosować regularnie, na przykład raz lub dwa razy w tygodniu. Oprócz tego sprawdzą się też ziołowe płukanki, na przykład z pokrzywy, rumianku, rozmarynu lub skrzypu polnego.
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu.
Zachęcamy do zaobserwowania nas w Wiadomościach Google.