Wendy Williams w swoim programie "The Wendy Williams Show" nie bała się poruszać tematów związanych z jej znajomymi z branży. Osobowość telewizyjna na antenie rozliczała celebrytów z ich najintymniejszych sekretów i skandali. W 2017 roku zrobiło się głośno o jej problemach ze zdrowiem. Aktorka zemdlała na wizji podczas halloweenowego odcinka show. Z początku uspokajano, iż zasłała, ale z czasem wyszło na jaw, iż zdiagnozowano u niej chorobę autoimmunologiczną Gravesa-Basedowa - zaburzenia układu odpornościowego. Aktorka usunęła się w cień, a niedawno zdiagnozowano u niej postępującą afazję i demencję czołowo-skroniową. Przeszła serię różnych testów. Zrobiła je po tym, gdy zaczęła zapominać o podstawowych rzeczach, traciła słowa i "zachowywała się chaotycznie". Mimo zdrowotnych zmagań, prezenterka pokazała się na uroczystości zakończenia studiów jej syna. Nie mogła jednak samodzielnie chodzić.
REKLAMA
Zobacz wideo Aleksander o wyciąganiu prywaty przez gwiazdy. Komentuje rozstanie Dody
Wendy Williams zniknęła z życia publicznego. Przyłapano ją na wózku inwalidzkim
60-letnia Wendy Williams 19 grudnia została zauważona przez fotoreporterów na terenie jednej z uczelni w Miami na Florydzie. Prezenterka wspierała 24-letniego syna Kevina i pojawiła się na ceremonii z okazji ukończenia studiów. Kevin kształcił się na Florida International University. Wiadomo, iż zdobył tytuł licencjata z ekonomii. Była prowadząca tego dnia miała na sobie błyszczącą ciemną kreację, do której dobrała pasujące kolorystycznie buty. William nie zrezygnowała z dodatków i postawiła na naszyjnik w kształcie litery "W" i bransoletki, a także pokaźnych rozmiarów pierścień. 60-latka poruszała się na skuterze inwalidzkim, a w czasie rozdania dyplomów, obserwowała syna, siedząc na wózku inwalidzkim. Więcej zdjęć aktorki znajdziecie w naszej galerii na górze strony.
ZOBACZ RÓWNIEŻ: Była 19:30, gdy widzowie to zobaczyli. TVP opublikowała przeprosiny. Będą kolejne
Nie tylko Wendy Williams. Tak demencja objawiła się u Bruce'a Willisa
Demencja to nieuleczalna choroba, która dotyka w większości przypadków osoby po 65. roku życia. W ostatnim czasie schorzenie diagnozuje się już u młodszych pacjentów. Jak podaje WHO, demencja jest coraz powszechniejszym problemem. Oficjalne szacunki wskazują, iż liczba pacjentów z diagnozą demencji do 2050 r. będzie wynosić około 160 mln osób. Pierwsze objawy demencji mogą nie być wcale tak oczywiste, jak może się wydawać. Objaw, który pojawił się u Bruce'a Willisa, to problem z komunikacją. Chodzi o zmiany w mowie, jąkanie oraz spore trudności z doborem słów. Mniej oczywiste są problemy ze wzrokiem, co często jest ignorowane. Przy okazji zaburzenie wzroku, mogą pojawiać się także halucynacje.