WC podwieszane czy stojące? Jakie wybrać?

elazienki.pl 2 lat temu

Wszyscy projektanci wnętrz są zgodni co do tego, iż miska WC ma decydujący wpływ na wygląd i funkcjonalność każdej łazienki. To bardzo istotny element ceramiki łazienkowej. Pełni przede wszystkim funkcję praktyczną, ale tak naprawdę odgrywa istotną rolę w kwestii stylistyki tego pomieszczenia. Na rynku znajdziemy dwa warianty misek WC – podwieszane oraz stojące, znane także w środowisku ceramiki sanitarnej jako wolnostojące. Wybór pomiędzy tymi dwoma wariantami nie jest prosty. Oba mają przeróżne zalety oraz wady, przez co zdecydowanie się na jeden nie jest procesem łatwym i przyjemnym. Mnogość modeli dostępnych w sklepach nie ułatwia wyboru. WC podwieszane czy stojące – jakie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej?

WC podwieszane czy stojące – co jest lepsze?

Wiele osób podczas urządzania swojej łazienki ma największy kłopot z wyborem ceramiki sanitarnej, przez co część z nich decyduje się na zakup najtańszego urządzenia o akceptowalnej stylistyce. Powinno być zupełnie inaczej. W skład ceramiki sanitarnej wchodzi miska WC oraz umywalka, czyli dwa fundamentalne elementy każdej łazienki lub ubikacji. Pochopny wybór zwykle łączy się ze sporymi nakładami finansowymi na wymianę całego osprzętu i ponowny montaż kolejnego urządzenia. To błąd, którego warto uniknąć. Jakie WC wybrać? Przede wszystkim takie, które będzie pasowało do aranżacji naszej łazienki. Liczy się kolor oraz stylistyka. Najpopularniejsze są w dalszym ciągu modele wykonane z naturalnej, białej ceramiki, które są uniwersalne, ponadczasowe i zawsze dobrze wyglądają. Uznaje się je za normę i klasykę. Coraz częściej klienci sięgają jednak po czarne WC. Są to modele odpowiednie do najnowocześniejszych przestrzeni, w których panuje ciemna, minimalistyczna i ekskluzywna elegancja.

Jakie WC wybrać – podwieszane czy stojące?

W ofercie marki Duravit znajdują się WC w wersji podwieszanej i stojącej. Obie mimo podobnych parametrów użytkowych mają zupełnie inny wygląd oraz funkcjonalność. Warto zacząć od stojących. Tego rodzaju elementy ceramiki są w dalszym ciągu najpopularniejsze na rynku wyposażenia wnętrz i nie dzieje się to bez powodu. Są uniwersalne, ponadczasowe i wygodne, a przy tym ich instalacja jest prosta i szybka dla dobrego fachowca. Ponadto nie trzeba instalować stelaża podtynkowego, co z kolei wiąże się z niższą ceną jego montażu. W takich modelach spłuczka jest zespolona z miską, dzięki czemu tworzy z nią spójną całość. Nieco inaczej jest w wariantach podwieszanych, które „wiszą” zawieszone nad posadzką. Główną zaletą jest ich lekka wizualnie stylistyka, dzięki której nie obciążają wizualnie przestrzeni oraz praktyczność – można gwałtownie posprzątać pod spodem.

WC Duravit – miski WC najwyższej klasy

Zestawy WC Duravit są bardzo popularne wśród osób poszukujących rzeczy łączących wysoką jakość z ponadczasową stylistyką. Warto zacząć od kwestii designu. Marka Duravit od 1817 roku dopracowuje swoje produkty w najmniejszych szczegółach, dlatego zatrudnia wyłącznie najlepszych specjalistów w swojej klasie. Projektanci należą do ścisłej czołówki osób znających się doskonale na designie ceramiki sanitarnej. Z tego względu w portfolio tej marki znajdziemy dopracowane urządzenia, idealne do zastosowania w nowoczesnych i klasycznych łazienkach. Mają finezyjne kształty, delikatne linie i wyrazistą stylistykę, obok której ciężko przejść obojętnie. Nie inaczej jest w kwestii jakości – marka Duravit wykorzystuje do ich produkcji np. powłokę typu WonderGliss, która zwiększa połysk i powoduje, iż woda skrapla się i nie tworzy na powierzchni nieestetycznych plam.

Cechy i istotne informacje na temat Duravit WC

Prawie wszystkie kompakty WC Duravit oraz modele wolnostojące typu Rimless, czyli bez charakterystycznego rantu spłukującego. To rozwiązanie ułatwia utrzymanie WC w czystości oraz zmniejsza ryzyko rozwoju bakterii i wirusów. Ponadto są wyposażone w system Durafix (ukryte mocowania) oraz elementy montażowe najwyższej klasy. Nie bez powodu WC Duravit to urządzenia doskonale znane na rynku.

Idź do oryginalnego materiału