Wysowa-Zdrój — idealne miejsce na romantyczny wypoczynek
Położona w malowniczej dolinie Beskidu Niskiego, Wysowa-Zdrój od lat przyciąga kuracjuszy z całej Polski, którzy poszukują nie tylko regeneracji ciała, ale także ducha. W pięknym otoczeniu natury i ciszy można nie tylko zadbać o zdrowie, ale także spędzić niezapomniane chwile z ukochaną osobą. Walentynkowa oferta uzdrowiska jest doskonałą okazją, by połączyć relaks z romantycznym wypadem.
Sprawdź również: Malownicze uzdrowisko na długi weekend. Cisza, spokój i niewielu turystów
Uzdrowisko Wysowa-Zdrój z okazji Dnia Zakochanych przygotowało specjalne pakiety pobytowe dla par. Oferta obejmuje trzydniowy (2 noce) pobyt w komfortowym pokoju z widokiem na panoramę Beskidu Niskiego, powitalny upominek oraz pełne wyżywienie. Goście mogą liczyć na trzy posiłki dziennie, w tym śniadanie w formie szwedzkiego stołu. Dodatkowo w ramach pakietu goście otrzymują możliwość codziennego jednorazowego wejścia do strefy SPA w godzinach jej otwarcia oraz voucher, na zabiegi z menu SPA lub produkty dostępne w recepcji SPA o wartości 500 zł do wykorzystania dla dwóch osób.
Z czego słynie Wysowa-Zdrój?
Uzdrowisko Wysowa-Zdrój słynie przede wszystkim z szerokiej gamy zabiegów wykorzystujących naturalne wody mineralne, borowinę oraz nowoczesne metody rehabilitacji. Kąpiele w wodach bogatych w minerały, takie jak magnez, wapń czy żelazo, wspierają leczenie schorzeń układu krążenia, układu oddechowego i narządów ruchu. Działają relaksująco, poprawiają kondycję skóry i wspomagają regenerację organizmu. Wysowa-Zdrój jest także znana z leczniczych wód mineralnych. Ich inhalacje pomagają w leczeniu chorób układu oddechowego, a kuracje pitne wspierają działanie układu pokarmowego.
Sprawdź również: Najpopularniejsze uzdrowisko w Polsce jeszcze bardziej dostępne. niedługo dojedziesz do niego pociągiem
Kuracjusze mogą także skorzystać z bogatej oferty zabiegów borowinowych. Borowina, znana ze swoich adekwatności przeciwzapalnych i regeneracyjnych, jest wykorzystywana w formie okładów i kąpieli. To idealna terapia dla osób z chorobami reumatologicznymi, zwyrodnieniowymi oraz problemami ortopedycznymi. Warto także zwrócić uwagę na hydroterapię. To różnorodne zabiegi z wykorzystaniem wody, takie jak masaże podwodne, bicze szkockie czy natryski, które pomagają w redukcji napięcia mięśniowego, poprawie krążenia czy łagodzeniu bólu.
Atrakcje Beskidu Niskiego
Dla tych, którzy podczas pobytu w Wysowej-Zdrój chcą odkryć piękno Beskidu Niskiego, czeka wiele atrakcji. Należą do nich z pewnością Rezerwat Przyrody Kornuty i Magurski Park Narodowy. MPN chroni wyjątkową florę i faunę, w tym wilki, rysie i niedźwiedzie. Na uwagę zasługują także Kornuty znane z malowniczych skał piaskowych i jaskiń. Oba miejsca to prawdziwa oaza dla miłośników przyrody, gdzie wśród wielu szlaków — zarówno pieszych, jak i rowerowych — znajdą niezapomniane widoki urokliwych dolin, lasów i łąk.
Sprawdź również: W tym uzdrowisku nie zabraknie zimowych atrakcji. Od tras biegowych po lodowisko
Duży wpływ na region Beskidu Niskiego ma także architektura i kultura łemkowska. To właśnie na tych terenach zamieszkiwali Łemkowie, którzy pozostawili po sobie bogate dziedzictwo. Na liście światowego dziedzictwa UNESCO znajdują się drewniane cerkwie w Bartnem, Kwiatoniu czy Owczarach. Co więcej, w Beskidzie Niskim przez cały czas żywe są tradycje łemkowskie poprzez takie wydarzenia jak Łemkowska Watra, podczas której prezentowana jest muzyka, tańce i kuchnia Łemków. Choć wydarzenie odbywa się w wakacje, choćby w lutym warto odwiedzić te miejsca, by poznać wyjątkową historię i kulturę tego regionu.
Zobacz też:
To wtedy nad morzem jest najwięcej jodu. Zaplanuj pobyt w uzdrowisku nad Bałtykiem
Mówią, iż na tym półwyspie rodzi się niebo. Warto spędzić tam chociaż jeden dzień
W tym kurorcie w Egipcie jest najcieplej. Warto wybrać go zimą