Muzeum Przyszłości w Dubaju to futurystyczny obiekt w kształcie przypominającym torus. Ma to symbolizować postęp i wiedzę człowieka, nie tylko w architektonicznej dziedzinie. Co zobaczymy w tym miejscu?
Muzeum Przyszłości w Dubaju — historia miejsca
Obiekt ten został otwarty 22 lutego 2022 roku i gwałtownie stał się turystycznym hitem. Pomysł na otwarcie muzeum powstał już w 2006 roku. Na fasadzie budynku znajdują się cytaty Muhammada ibn Raszida Al Maktuma (premiera Zjednoczonych Emiratów Arabskich). Twórcy określili ten obiekt jako bramę do świata za 50 lat.
Celem jest niejako pokazanie Ziemi w 2071 roku. Data ta nie jest przypadkowa, ponieważ to właśnie wtedy przypadnie setna rocznica powstania Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
Sprawdź także: Turnus leczniczy i uzdrowisko w jednym. Tu seniorzy chętnie spędzają zimę
Muzeum Przyszłości w Dubaju — bilety i dojazd
Ta jedna z największych atrakcji Dubaju jest czynna przez cały tydzień od 9:30 do 21:00. Bilety zwykle wydawane są na konkretną datę i godzinę — dzieci dla 4. roku życia mają bezpłatny wstęp.
Standardowe bilety kosztują 149 AED (ok. 164 zł), jednak można kupić również bilety PIONIER PASS za 399 AED (ok. 441 zł) w tym przypadku możemy przyjść i kiedy chcemy, o której godzinie chcemy. Mając bilet wstępu, turyści mogą zaparkować samochód pod muzeum. Do obiektu dojeżdża również autobus oraz metro (stacja Emirates Towers, linia czerwona).
Co można zobaczyć w Muzeum Przyszłości w Dubaju?
Zwiedzanie muzeum na interaktywną formę. Całość jest podzielona na pięć głównych rozdziałów. Dostępny jest również sklep, w którym można kupić m.in. pamiątki. Główne atrakcje Muzeum Przyszłości w Dubaju dzielą się na:
- OSS Hope — tutaj będziemy mieć szansę poznać życie na stacji kosmicznej 600 km nad Ziemią.
- The Heal Institute — przeniesiemy się do 2071 roku i zobaczymy obraz Dubaju i oraz świata w rozszerzonej, wirtualnej rzeczywistości.
- Al Waha (The Oasis) — oferuje salę sensoryczną. To świetne miejsce, szczególnie dla młodszych odwiedzających.
- Jutro już dziś — ta część pozwoli nam więcej dowiedzieć się o futurystycznych technologiach, które istnieją już dziś i mocno się rozwijają.
- Bohaterowie przyszłości — ostatnia część, jest ukierunkowana na najmłodszych. To interaktywna przestrzeń zabaw zaprojektowana tak, aby inspirować dzieci poprzez rozmaite misje i gry.
W sezonie standardowe bilety trzeba rezerwować najlepiej kilka tygodni przed przyjazdem. Najpóźniej do muzeum można wejść o 19:00. Miejsce to z pewność jest interesującym punktem na turystycznej mapie Dubaju. Na zwiedzenie całości potrzebujemy 2-3 godziny.
Zobacz też:
Tu zobaczysz sanie Mikołaja sunące po niebie. Jedyny taki jarmark świąteczny w Europie
Uzdrowisko blisko granicy o wyjątkowych wodach mineralnych. Przebywała tutaj choćby cesarzowa Sisi
Leży w Polsce, a wygląda jak Singapur. Zgadniesz, co to za miejsce?