W 2025 czeka nas aż 14 wolnych dni! Kiedy wziąć urlop?

blaber.pl 2 dni temu

Pierwsze okazje na długie weekendy – styczeń i maj

Rok rozpocznie się od klasycznego już zestawu – Nowy Rok (1 stycznia) przypada w środę, co daje możliwość wydłużenia wypoczynku choćby do pięciu dni przy wykorzystaniu dwóch dni urlopu (czwartek i piątek). Z kolei święto Trzech Króli (6 stycznia) przypada w poniedziałek – idealny moment na trzydniowy weekend bez dodatkowego planowania.

Majówka to kolejny hit 2025 roku. 1 maja, czyli Święto Pracy, wypada w czwartek, a Święto Konstytucji 3 maja w sobotę. Wystarczy wziąć dzień wolny w piątek, by cieszyć się czterodniowym weekendem. jeżeli dodamy do tego kilka dni urlopu na początku tygodnia, można zorganizować choćby tygodniowy wypad!

Jesień pełna możliwości – listopad i grudzień

Listopad oferuje kolejną szansę na odpoczynek. Wszystkich Świętych (1 listopada) przypada w sobotę, co oznacza, iż zgodnie z przepisami za ten dzień przysługuje dodatkowy dzień wolny do odebrania. Natomiast Święto Niepodległości (11 listopada) wypada we wtorek, co otwiera możliwość przedłużenia weekendu dzięki jednego dnia urlopu w poniedziałek.

Rok 2025 zakończy się równie korzystnie – Boże Narodzenie (25 i 26 grudnia) przypada w czwartek i piątek. Dzięki temu świąteczny czas można połączyć z Sylwestrem, planując urlop w poniedziałek i wtorek, co daje choćby 11 dni odpoczynku przy wykorzystaniu zaledwie czterech dni wolnego.

Rok 2025 to idealny moment, by z wyprzedzeniem zaplanować wypoczynek. Warto wziąć pod uwagę nie tylko dni wolne, ale także ewentualne podróże czy rodzinne uroczystości, by w pełni wykorzystać sprzyjający układ kalendarza. Niezależnie od tego, czy marzysz o egzotycznych wakacjach, czy o leniwym weekendzie w domowym zaciszu, warto już teraz pomyśleć o urlopie – bo taki układ wolnych dni zdarza się naprawdę rzadko!

Idź do oryginalnego materiału