Rumuński kandydat do Oscara i laureat Palmy Queer ostatniego MFF w Cannes jest opowieścią o nietolerancji, opresji i niezdrowych układach. Emanuel Pârvu nakręcił film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, które miały miejsce kilka lat temu w Rumunii.
Materiał reklamowy Aurora Films
Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl
„Trzy kilometry do końca świata” – fabuła
Siedemnastoletni Adi wraca do swojej rodzinnej miejscowości w sercu delty Dunaju, by spędzić letnie wakacje z rodzicami. Na co dzień chłopak mieszka i studiuje w sąsiednim mieście Tulcea, do którego można dostać się tylko dzięki łodzi. Malownicze miejsce, w jakim się wychował, niewielka społeczność, gdzie wszyscy się znają, dają bohaterowi złudne poczucie bezpieczeństwa.
Pewnej nocy, wracając z imprezy, Adi zostaje brutalnie zaatakowany. Wszyscy, na czele z ojcem chłopaka, są w szoku. Szef lokalnej policji rozpoczyna śledztwo, które prowadzi do syna budzącego strach w okolicy Zentova. Pretekstem miałyby być nieuregulowane finansowe rozliczenia między starszymi mężczyznami. niedługo na jaw wychodzi jednak prawdziwy powód ataku. Budzi on nie mniejszą sensację niż samo pobicie i destabilizuje sytuację nie tylko w rodzinie Adiego, ale i w całej lokalnej społeczności. Niepokojąca atmosfera małej wioski kontrastuje z sielankowym pięknem otaczających ją krajobrazów.
„Trzy kilometry do końca świata” – zwiastun [VIDEO]
W kinach od 6 grudnia br.
Kino dla seniora – wspólne wyjście do kina
W ramach „Kina dla seniora” organizujemy konkursy i wspólne wyjścia do Kina Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Można zdobyć podwójne zaproszenie na polecane produkcje. Zachęcamy do śledzenia portalu GazetaSenior.pl i Facebooka, gdzie informujemy o akcjach i wydarzeniach specjalnych.
Jeżeli interesuje Cię kino dla seniora, zapisz się do Newslettera Gazety Senior Zapisz się do Newslettera
Film „VENI VIDI VICI” ostra satyra wymierzona w superbogaczy [w kinach od 22 listopada]