To najmniejsza pralka na świecie. Pierze, wiruje i płucze. Waży tyle, co dwa ciasteczka

kobieta.gazeta.pl 2 godzin temu
Zdjęcie: To najmniejsza pralka na świecie. Fot. youtube.com/@guinnessworldrecords


Na przestrzeni lat w "Księdze rekordów Guinnessa" zapisało się wiele osób dokonujących niezwykłych wyczynów lub wyróżniających się na tle innych ze względu na wygląd czy inne cechy. Tym razem tytuł rekordzisty przypadł... pralce. Nie byle jakiej.
W kwietniu tego do "Księgi rekordów Guinnessa" trafił nie człowiek bądź jego osiągnięcie, ale przedmiot. Jego twórcą jest pochodzący z Indii inżynier Sebin Saji, który od zawsze marzył o pobiciu najlepszego wyniku i zapisaniu się na kartach historii. By tego dokonać, stworzył niecodzienną pralkę.

REKLAMA







Zobacz wideo Zafarbowane ubrania? Weź z kuchni liść laurowy!



Jaka jest najmniejsza pralka? Niedawno padł rekord
Kilka miesięcy temu w Kerali w Indiach została zaprezentowana najmniejsza pralka na świecie. Najprawdopodobniej nie zmieściłabyś w niej choćby jednej skarpetki, nie wspominając już o parze. Wszystko dlatego, iż jest kilka większa od pudełka po zapałek (53 × 35 × 16 mm). Niezwykłe urządzenie zaprojektowane i zbudowane przez Sebina Saji ma 32,5 mm długości, 33,6 mm szerokości i 38,7 mm wysokości. Jakby tego było mało, waży zaledwie 25 g, czyli kilka więcej od dwóch ciasteczek.








Mimo miniaturowych wymiarów pralka zaprojektowana przez inżyniera działa w pełnym cyklu, czyli pierze, płucze, a choćby wiruje. Na udostępnionym filmie widać, jak mężczyzna nabiera miniaturową ilość proszku, następnie wsypuje go do bębna, dolewa wody, zamyka drzwiczki i uruchamia urządzenie. Wszystko przebiega tak, jak powinno, dzięki czemu jego niecodzienny wynalazek na stałe zapisał się w "Księdze rekordów Guinnessa". Sam Sebin przyznał, iż od zawsze marzył, aby zostać częścią zespołu "Guinness Wordl Record". Dzięki niezwykłym umiejętnościom udało mu się spełnić swoje pragnienie.


Skąd się wzięła księga Guinnessa? Wszystko przez jedno pytanie
Pierwsze wydanie "Księgi rekordów Guinessa" powstało 27 sierpnia 1955 roku po tym, jak jej pomysłodawca szukał informacji, który ptak jest najszybszy na świecie. Nie mogąc jej uzyskać, postanowił stworzyć dzieło będące zbiorem podobnych ciekawostek. Księga początkowo miała bawić bywalców piwiarni, której był dyrektorem, jednak gwałtownie zyskała na popularności i stała się bestsellerem. W Polsce po raz pierwszy pojawiła się w 1991 roku. jeżeli masz ochotę, to zagłosuj w naszej sondzie, która znajduje się poniżej.Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Zachęcamy do zaobserwowania nas w Wiadomościach Google.
Idź do oryginalnego materiału