„To jest dźwięk każdej niedzieli w bloku”. Kucharz pokazał, jak schabowego robią profesjonaliści

pysznosci.pl 1 rok temu
Zdjęcie: Według kucharz dobry schabowy potrzebuje czosnku - Pyszności; foto: Canva


Jedyny w swoim rodzaju mistrz sztuki kulinarnej, znany internautom jako Kucharz Maciej, postanowił pokazać swoim fanom, jak powstaje najlepszy kotlety schabowy. Jego sposób jest równie unikatowy co on sam — a my zastanawiamy się, co na to Magda Gessler. Czyżby jej niepodzielne władanie dziedziną schabowych zostało podważone?

Kucharz Maciej to postać zdecydowanie niezwykła. Jak sam o sobie mówi, jest połączeniem kucharza i komika, co w jego interpretacji daje jedynego w Polsce… „kumika”. Maciej specjalizuje się więc w dwóch dziedzinach, a prowadzone przez niego media społecznościowe cieszą się dużą popularnością. Ten indywidualizm przez wielkie „I” objawił się też ostatnio poprzez przyrządzenie na wizji wyjątkowych schabowych.

Według kucharz dobry schabowy potrzebuje czosnku – Pyszności; foto: Canva

Według tego youtubera, komika i kucharza (prawdziwy człowiek renesansu!) schabowy namaczany w mleku jest dobry — ale jeszcze niewystarczająco. Kucharz Maciej twierdzi, iż należy dodać do tego jeszcze natarcie mięsa pastą czosnkową. Dopiero wtedy schabowy osiągnie najwyższe noty za smak. I, oczywiście, za styl! A konkurencja jest przecież duża, bo — jak to mówi nasz bohater — rozbijanie kotletów to „dźwięk każdej niedzieli w bloku”
.

Kotlet schabowy według Kucharza Macieja

Składniki:

  • 300 g schabu środkowego,
  • 1 cebula,
  • mleko,
  • 3 ząbki czosnku,
  • 2 jajka,
  • bułka tarta,
  • mąka,
  • olej do smażenia,
  • sól, pieprz.

Sposób przygotowania:

  1. 300 gramów schabu środkowego stanowi jeden, gruby kawałek mięsa. Najpierw przekrój go na pół, a następnie przykryj folią spożywczą. Rozbij mięso z obu stron, uważając jednak, by nie było zbyt cienkie: według Macieja optymalna grubość kotletów po rozbiciu to około 5 mm.
  2. Cebule obierz i pokrój w piórka. Przełóż do naczynia z kotletami, dodaj nieco soli i pieprzu i całość zalej mlekiem. Wstaw do lodówki na całą noc.
  3. Po tym czasie wyjmij kotlety z chłodziarki. Osusz je, dopraw raz jeszcze solą i pieprzem.
  4. Ząbki czosnku obierz, pokrój, dodaj do nich szczyptę soli, a następnie całość utrzyj na pastę — Kucharz Maciej zrobił to przy pomocy noża. Tak przygotowanym produktem natrzyj kotlety.
  5. Czas na klasykę. Schabowy najpierw powinien trafić do mąki, a następnie do rozkłóconych jajek, aż w końcu do bułki tartej. Kiedy będzie już w panierce, usmaż go z obu stron na rozgrzanym oleju. Nie zapomnij na koniec odsączyć go z tłuszczu ręcznikiem papierowym. Smacznego!
Idź do oryginalnego materiału