Ładowanie telefonu wydaje się być banalnie proste, jednak często w pośpiechu zapominamy o kilku kwestiach, które są niezbędne do tego, aby naładować telefon znacznie szybciej.
Ładowarka a szybkość ładowania baterii w telefonie
Ładowarka ma ogromne znaczenie. Przede wszystkim powinniśmy używać produktów pochodzących od producenta — jeśli dołączona do telefonu ładowarka się zniszczy, to zdecydowanie lepiej zainwestować w nową od producenta, zamiast w tańszy zamiennik. Dlaczego to jest takie ważne? Ponieważ zbyt słaba ładowarka wydłuży czas potrzebny do naładowania się baterii w telefonie. Jednak większym niebezpieczeństwem jest zbyt mocna, ponieważ może ona choćby uszkodzić urządzenie.
Dodatkowo jeśli zależy nam na czasie to lepiej ładować telefon w standardowy sposób, podłączanie go kablem USB do laptopa czy też używanie ładowarki samochodowej, co prawda naładuje urządzenie, ale będzie to trwało znacznie dłużej.
Zobacz także: Pijesz herbatę z termosu? Zdziwi cię, jak wpływa na twoje zdrowie
Co zrobić, aby ładować teflon szybciej? Pamiętaj o tym
Jeśli chcemy, żeby telefon ładował się szybciej, to powinniśmy również wyłączyć wszystkie aplikacje działające w tle, które pobierają energię w tym Wi-Fi, Bluetooth, transmisję danych oraz GPS. Dobrą opcją jest włączenie trybu samolotowego na czas ładowania. Bardzo ważne jest niekorzystanie z telefonu, gdy ten się ładuje — jeżeli będziemy na nim grać czy oglądać filmy, to czas potrzebny do naładowania może się wydłużyć choćby o 50 proc. Pamiętajmy, również, aby wygasić ekran telefonu.
Jednak naładowanie telefonu dzięki standardowej ładowarki włożonej do kontaktu nie zawsze jest możliwe, wtedy dobrze jest mieć przy sobie powerbank. Będzie on idealnym gadżetem w podróży, który uchroni nas przed ryzykiem rozładowanego telefonu. Z kolei jeżeli jeździmy pociągami, to warto mieć przy sobie ładowarkę, aby móc w razie potrzeby naładować telefon.
Zobacz też:
Kupiłeś air fryer, żeby smażyć bez tłuszczu? Sprawdź, czy to rzeczywiście takie zdrowe
Tyle kalorii możesz spalić w czasie godzinnego spaceru. Zrzucisz serniczek i makowiec?
Nie posypuj solą schodów i podjazdu. Tak pozbędziesz się lodu i śniegu