Dziś ciężko wyobrazić sobie wykonywanie podstawowych obowiązków domowych bez użycia silnych substancji chemicznych. Jednak dawniej, kiedy jeszcze ludzie nie mieli do nich dostępu, wykorzystywano ku temu proste, naturalne, domowe środki. I były one nie mniej skuteczne! Przecież upływ czasu absolutnie tego nie zmienił. Skoro sprawdzały się wtedy – sprawdzą się i dziś. Nie warto ich puszczać w niepamięć – dziś przypominamy, po co daje się popiół z kominka do prania!
Czy kiedykolwiek wcześniej pomyślałeś o tym, aby wrzucić do pralki popiół razem z praniem? Pewnie nie, bo wydaje Ci się, iż taki dodatek popsułby cały proces czyszczenia i osadził się na tkaninach? Nic bardziej mylnego! Trzeba jednak wiedzieć, jak to zrobić!
Płyn do prania z popiołu – jak go stworzyć?
Absolutnie nie chodzi o to, aby po prostu wsypać go do bębna razem z praniem. Trzeba go wcześniej odpowiednio przygotować, a dokładniej – przyrządzić roztwór na jego bazie.
1. Do 1 litra gorącej wody wsyp od 6 do 8 łyżek popiołu – ważne by pochodził on z czystego drewna, nie lakierowanego, nie napuszczanego niczym.
2. Odstaw mieszankę na około 20 godzin – nie dłużej, bo wtedy wartość pH nie będzie nadawała się do prania.
3. Do rondelka lub wysokiego naczynia włóż filtr i przelej przez niego roztwór – nie chcemy mieć w praniu spalonych kawałków drewna, a jedynie płyn na ich bazie.
4. Dodaj do odcedzonego płynu kilka kropel ulubionego olejku eterycznego, aby pranie pięknie pachniało po wyciągnięciu z pralki.
5. Przelej swój płyn do prania z popiołu do zakręcanej szklanej buteleczki i wykorzystuj tak często, jak tylko zajdzie taka potrzeba.
Roztwór na bazie popiołu ma niesamowicie skuteczne adekwatności czyszczące i dawniej był naprawdę popularnym środkiem piorącym. Na jego korzyść przemawia to, iż genialnie rozpuszcza tłuszcz.
Popiół z kominka do pralki – jak go zastosować?
Wybór należy do Ciebie – wlej taki środek albo do szufladki na detergenty, albo bezpośrednio do bębna. Uważaj jednak, aby nie przesadzić z ilością – dopasuj ją do własnych upodobań, ale optymalna dawka to około 5-6 łyżek stołowych.
Nie dodawaj nic innego – sam płyn z popiołu wystarczy. Uruchom standardowy cykl prania i ciesz się fenomenalnymi efektami prania!
Takie rozwiązanie to bardzo praktyczna opcja – sam przyrządzasz detergent, a nie płacisz za niego ani złotówki. Przecież popiół zwykle i tak wyrzucasz do śmieci… Teraz już tego nie zrobisz
Zastosowania popiołu są naprawdę wszechstronne – nie wyrzucaj go, bo z jego pomocą pozbędziesz się mrówek i wilgoci!