Sweter pod marynarkę, czyli jak się ubrać elegancko w zimie?

cafardini.com 1 rok temu
Zdjęcie: sweter-pod-marynarke


Stworzenie eleganckiej i ciepłej stylizacji w zimowe dni często jest problematyczne. W tej sytuacji dobrym pomysłem może okazać się założony sweter pod marynarkę. Na jakie okazje sprawdzi się najlepiej i jak dobrze go wystylizować? Podpowiadamy w poniższym tekście!

Spis treści:

1. Sweter pod marynarkę – kiedy sprawdzi się najlepiej?
2. Jak wybrać odpowiedni sweter do marynarki?
3. Sweter i marynarka – jak je ze sobą połączyć?
4. Marynarka i sweter – stylizacje
5. Marynarka na sweter – Twój sposób na niskie temperatury

Sweter pod marynarkę – kiedy sprawdzi się najlepiej?

Gdy za oknem pojawiają się pierwsze płatki śniegu, natychmiastowo masz chęć założenia na siebie miłych w dotyku, ciepłych ubrań. Wielu mężczyzn obawia się jednak, iż nie uda im się stworzyć praktycznego i stylowego zestawu. Jedną ze sprawdzonych propozycji jest sweter pod marynarkę. W tym duecie z pewnością nie będziesz narzekać na chłód.

Niestety wygodne połączenie marynarki oraz swetra nie zawsze będzie odpowiednim wyborem. W przypadku formalnych stylizacji do teatru lub opery, obiadów w eleganckiej restauracji, uroczystego spotkania rodzinnego czy ważnej rozmowy z klientem nie będziesz w tym zestawie prezentował się stosownie do okazji. Jest to jednak idealny wybór, gdy chcesz stworzyć strój w stylu smart casual. Możesz więc zaprezentować się w nim na co dzień w pracy, na spotkaniach towarzyskich o swobodnej atmosferze czy podczas wyjścia do kina.

Jak wybrać odpowiedni sweter do marynarki?

Aby sweter i marynarka prezentowały się modnie i szykownie, istotny jest dobór odpowiednich części garderoby. To, czy zestaw będzie wygodny i zapewni komfort, zależy również od jakości jego elementów oraz materiału, z którego zostały uszyte. Zobacz, czym powinny charakteryzować się marynarki i swetry noszone w duecie.

Idealny sweter pod marynarkę

Sweter, który wykorzystasz do stylizacji z marynarką, powinien być przede wszystkim wykonany z adekwatnych tkanin. Popularne modele uszyte ze sztucznych materiałów, takich jak akryl czy poliester, mogą nie sprawdzić się w roli ciepłej części garderoby. Bardzo często powodują nadmierne pocenie się i prowadzą do powstawania nieprzyjemnych zapachów. Znacznie lepszym rozwiązaniem są miękkie, bawełniane swetry. Będą dobrze się prezentować również wtedy, gdy założysz pod nie białą koszulę.

Jeśli chcesz, by zestaw był cieplejszy i nieco elegantszy, zdecyduj się na sweter z wełny. Najlepszym wyborem będzie model z kaszmiru lub z jego domieszką. Jest on niezwykle miły w dotyku, a jego materiał atrakcyjnie połyskuje. Zwróć uwagę na to, by do marynarki nosić swetry w stonowanych kolorach, najlepiej bez dodatkowych wzorów. W ten sposób uda Ci się stworzyć spójną stylizację idealnie wpisującą się w zasady smart casual.

Warto wspomnieć również o fasonach swetrów, które możesz nosić pod marynarką. Do biura najlepiej sprawdzą się swetry z dekoltem w serek, który możesz połączyć z koszulą i krawatem. Dobrym rozwiązaniem będzie także model z okrągłym dekoltem. Nieco mniej zastosowań mają rozpinane kardigany oraz golfy, które są mniej eleganckie.

Właściwa marynarka na sweter

Marynarka na sweter to zestaw, do którego skomponowania może sprawdzić się niemal każdy model tego typu odzieży. Najważniejsze jest to, by marynarka dobrze układała się na swetrze i nie była ani zbyt ciasna, ani zbyt luźna.

Aby mieć pewność, iż górna część garnituru będzie idealnie dopasowana do Twojej sylwetki, zdecyduj się na odzież szytą na miarę. W ten sposób otrzymasz marynarkę stworzoną zgodnie z Twoimi potrzebami, która będzie stylowa i wygodna. Będziesz mógł również zdecydować z jakich materiałów zostanie uszyta i jak będzie wyglądać.

Ze swetrami bardzo dobrze komponują się zarówno gładkie marynarki, jak i modele przyozdobione delikatnym wzorem, na przykład kratą. Istotna jest także tkanina, z której została uszyta. Zimą najlepszym wyborem będą wełniane marynarki, które zapewnią Ci komfort termiczny. Ważne, aby ich podszewka była wykonana z przewiewnego materiału, który będzie zapobiegał nadmiernemu poceniu. Możesz wybrać na przykład jedwab lub wiskozę.

Sweter i marynarka – jak je ze sobą połączyć?

Aby marynarka i sweter dobrze wyglądały w swoim towarzystwie, zadbaj o adekwatny dobór kolorów. Unikaj zbyt dużych kontrastów i nieformalnych, intensywnych odcieni. Barwy powinny ze sobą współgrać, aby stworzyć harmonijny zestaw. jeżeli decydujesz się na marynarkę w kratę, unikaj również swetrów z jakimikolwiek dodatkowymi zdobieniami. W przypadku jednokolorowych marynarek możesz sięgnąć po grubo tkany sweter lub model z wyraźnie zarysowanymi warkoczami ze splotu.

Aby dodać stylizacji nieco wyższego stopnia formalności, uzupełnij ją o koszulę. Najlepiej będzie prezentować się w połączeniu z kardiganem lub swetrem w serek. Wybierz biały model, jako uniwersalne rozwiązanie w przypadku stylizacji w każdej tonacji kolorystycznej. Jeśli oprócz koszuli zakładasz krawat, postaw na model dopasowany do odcieni marynarki lub poszetki. W przypadku gdy wszystkie elementy stroju są gładkie, krawat może być pokryty subtelnym wzorem.

W zależności od okazji możesz uzupełnić strój różnymi modelami spodni. Najbezpieczniejszym wyborem będą chinosy lub spodnie w kant. W przypadku swobodnego wyjścia ze znajomymi mogą to być również jeansy. Nie zawsze jednak będą prezentować się stosownie do okazji. Starannie dobierz także odzież wierzchnią. Elegancki mężczyzna najlepiej wygląda w dobrze dopasowanym płaszczu. Wybierz więc model, który odpowiednio podkreśli atuty Twojej sylwetki.

Marynarka i sweter – stylizacje

Sweter do marynarki może być noszony na kilka sposobów i w każdej sytuacji będzie prezentował się nieco inaczej. Aby prawidłowe zestawienie ze sobą tych dwóch elementów i uzupełnienie ich innymi częściami garderoby było prostsze, przygotowaliśmy kilka inspiracji. Sprawdź najciekawsze stylizacje z marynarką i swetrem w rolach głównych, które doskonale sprawdzą się do pracy i na spotkanie w gronie przyjaciół.

Jednokolorowy zestaw z marynarką i swetrem

Bardzo dużą popularnością cieszą się jednokolorowe zestawy z delikatnymi akcentami. Nowoczesny total look w eleganckim wydaniu składa się z ubrań w różnych odcieniach niebieskiego. Połącz cienki, granatowy golf w delikatne wzory z nieco bardziej stonowaną marynarką i spodniami. Do takiego zestawu dobierz brązowe dodatki – pasek oraz skórzane obuwie. Zwróć uwagę także na wykończenie poszczególnych elementów i ich dopasowany krój.

Marynarka, sweter i krawat

Jesienią i zimą warto sięgnąć po charakterystyczne dla tych pór roku odcienie. Jednym z nich jest butelkowa zieleń. Wprowadź tę barwę do swojej stylizacji za pośrednictwem swetra. Będzie świetnie się komponował z szarą marynarką i grafitowymi spodniami. Sweter w serek uzupełnij o koszulę. jeżeli pozostałe elementy stroju są gładkie, może być pokryta delikatną kratą. Aby całość prezentowała się jeszcze bardziej stylowo, dodaj do zestawu zielony, połyskujący krawat. Dopełnieniem stroju będą brązowe buty oraz poszetka.

Marynarka i sweter w serek

Uniwersalnym wyborem będzie granatowy sweter z dekoltem w serek założony na białą koszulę. jeżeli rezygnujesz z krawata, pamiętaj o tym, by pozostawić rozpięte górne guziki koszuli. Na taki zestaw zarzuć ciepłą, szarą marynarkę. jeżeli chcesz optycznie wydłużyć sylwetkę, wybierz spodnie w tym samym odcieniu co sweter. W przypadku stylizacji w niebieskiej tonacji uzupełnij zestaw o brązowy pasek i skórzane, błyszczące buty.

Marynarka na sweter – Twój sposób na niskie temperatury

Sweter pod marynarkę będzie niezawodny do pracy czy na spotkania towarzyskie w swobodnej atmosferze. Szczególnie gdy na zewnątrz panują coraz niższe temperatury. jeżeli prawidłowo dopasujesz elementy zestawu, będziesz świetnie się prezentować i zachowasz komfort termiczny.

Aby otrzymać idealnie dobraną do Ciebie marynarkę, którą połączysz zarówno ze swetrem, jak i innymi częściami garderoby, skorzystaj z usług szycia na miarę. Więcej informacji udzieli Ci nasz doradca Cafardini. Zapraszamy do kontaktu i dzielenia się stylizacjami.

Idź do oryginalnego materiału