Styl i elegancja – 135-metrowy apartament dla młodego mężczyzny

plndesign.pl 3 miesięcy temu

Wysublimowana elegancja, będąca połączeniem szlachetnych materiałów, najlepszego designu i dbałości o każdy detal – rozpoznawalny styl wnętrz projektowanych przez pracownię Katarzyny Kraszewskiej uwodzi kolejne pokolenia. Właściciel tego apartamentu zaufał jej w pełni, powierzając urządzenie swojego pierwszego własnego mieszkania.

Kompleksowa realizacja

Gdy był nastolatkiem, Katarzyna Kraszewska urządzała weekendowy apartament w Warszawie dla jego rodziców. Czternaście lat później bez wahania właśnie do niej zwrócił się o zaprojektowanie swojego pierwszego własnego lokum – 135-metrowego apartamentu w nowym budynku w prestiżowej części stolicy, w pobliżu Łazienek Królewskich.

Stylowy salon z wygodnymi meblami, dużym telewizorem na ścianie i naturalnym oświetleniem

Wiedząc, iż może liczyć na kompleksową realizację – od koncepcji, poprzez szczegółowy projekt, współpracę z dostawcami i wykonawcami, aż po dobór dodatków – zaufał Katarzynie Kraszewskiej i poprosił, aby wymyśliła coś w swoim stylu. Nie zawiódł się – zaproponowany układ funkcjonalny zaakceptował bez zmian, a w wizualizacji wnętrza zmienił jedynie lampę nad wyspą i dodał jeden kinkiet. Resztę zrealizowano zgodnie z wizualizacją.

Układ funkcjonalny lokalu w stanie deweloperskim został zupełnie zmieniony. Właściciel, który dużo pracuje, uznał, iż potrzebuje biura oraz pokoju gościnnego. Ostatecznie zaplanowano salon z kuchnią, dwie sypialnie, garderobę, gabinet oraz dwie łazienki i pralnię. Wszystkie zastane ściany działowe wyburzono i postawiono nowe. W obecnym układzie komunikacja między salonem, gabinetem, sypialnią i garderobą odbywa się wzdłuż linii okien. Usytuowanie gabinetu jako pokoju przechodniego między częścią dzienną a nocną okazało się bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Modern classic w kolorze latte

Klasyczny sznyt całemu wnętrzu nadają kasetonowe dekoracje ścian (płyciny z płyt gipsowo-kartonowych), kolorystyka utrzymana w ciepłych beżach i szarościach oraz szlachetne materiały. Drewniana podłoga w subtelnym odcieniu, wykonana na zamówienie, została wybarwiona według dobranej przez projektantkę próbki.

W otwartej części dziennej uwagę zwraca efektowna niczym salonowy mebel wyspa, której lekkości dodaje podświetlany lustrzany cokół. Jej roboczą część, w której mieści się zintegrowana z wyciągiem płyta indukcyjna, obudowano kwarcytem, w którym klient się wprost zakochał. Z tego samego materiału jest kuchenny blat i ściana nad nim.

Nowoczesna kuchnia z wyspą kuchenną z marmuru, designerskim oświetleniem i drewnianymi elementami

Stanowiący przedłużenie wyspy fornirowany blat pełni funkcję jadalnianego stołu. Ustawiono przy nim krzesła Lance zaprojektowane przez Roberto Dordoniego dla Minotti. Tej samej marki jest okrągły fotel w salonie. Na specjalne życzenie właściciela nad wyspą pojawiła się rzeźbiarska w formie lampa Tape włoskiej marki Henge.

Nie mniej spektakularny jest złoty dysk kinkietu (Catellani & Smith) nad sofą Camaleonda (B&B Italia). Do użyłowania kamienia, z którego wykonano ścianę telewizyjną, ale też blatów stolików nawiązuje kolorystyka i wzór dywanu. Naturalności wystrojowi salonu dodają neutralny szaro-beżowy odcień i wyraźny płócienny splot tkanin – pokrowców, w które odziano sofę i puf, a także zasłon. Podobny deseń pojawia się na frontach zabudów meblowych.

Strefa prywatna w 135-metrowym apartamencie

Biurko w gabinecie stanowi fornirowany blat wsparty z jednej strony na obłożonym kwarcytem bloku. Z jego masywną bryłą kontrastują delikatne, minimalistyczne lampy Wireflow Vibii. Gościnnej sypialni nieco romantyczny charakter nadaje umieszczony za wezgłowiem łóżka parawan – oprawiona w cienkie metalowe ramki tapeta francuskiej marki Anabo.

Luksusowa sypialnia z tapicerowanym łóżkiem, dekoracyjną ścianą i miękkimi tekstyliami

Z kolei sypialnię pana domu zdobi płótno Agnieszki Hoji-Jurewicz. Od lustrzanej garderoby pokój oddziela ażurowy panel, do którego zarówno ryflowaniem, jak i fornirem z szarym nalotem, nawiązuje szafka w łazience pod kamienną umywalką. Wykonano ją na zamówienie według projektu, podobnie jak wszystkie zabudowy.

Na uwagę zasługuje zwłaszcza ta w jadalni i to nie tylko z powodu pięknego detalu, jakim są sprowadzone z Anglii uchwyty. Drogie, ale warte swojej ceny, jak mówi projektantka. Ostatnie, licząc od strony kuchni fronty, kryją szafę, która Katarzyna Kraszewska nazwała Symfonią Smaków – tam sięga się rano po kawę z ekspresu, a wieczorem po wino z lodówki lub dobry koniak.

Projekt: Katarzyna Kraszewska Architektura Wnętrz | kraszewska.com
Zdjęcia: Tom Kurek | tomkurek.co
Stylizacja sesji zdjęciowej: Eliza Mrozińska

Zobacz również:

  • 120-metrowy rodzinny apartament na Bielanach dla Marty i Grzegorza
  • Dwupoziomowy apartament w Katowicach – elegancja doprawiona nutą glamour
Idź do oryginalnego materiału