Sprawdzili ceny warzyw i owoców w Polsce. Tu jest najtaniej

g.pl 5 dni temu
Ceny owoców i warzyw już od dawna wywołują spore kontrowersje. Zdrowe odżywianie nie stanowi już najtańszej opcji, a szukanie oszczędności dla wielu jest w obecnej sytuacji czymś oczywistym. Ile zatem trzeba zapłacić za sezonowe produkty w Biedronce, Lidlu, Kauflandzie oraz na targu? Różnice potrafią sięgać 50 proc.
Obecnym cenom warzyw i owoców postanowił przyjrzeć się serwis Fakt. 22 lipca tego roku portal opublikował porównanie dotyczące kwot obowiązujących w popularnych sieciówkach, takich jak Lidl, Biedronka i Kaufland oraz na targu na warszawskiej Białołęce. Choć większość osób wybiera duże sklepy ze względu na wygodę i brak czasu, wygląda na to, iż takie zakupy mogą być zwyczajnie nieopłacalne.


REKLAMA


Zobacz wideo Zapytaliśmy Rosati o ceny nad polskim morzem. Wcale nie była nimi przerażona


Dyskonty spożywcze kontra targ. Gdzie warzywa i owoce są tańsze?
Z analizy serwisu wynika, iż różnice w cenach między targiem a siecią handlową mogą wynosić kilkanaście, a choćby kilkadziesiąt złotych przy jednym kilogramie produktu. Ponadto wszystkie owoce - borówki, maliny, wiśnie, czerwone porzeczki, jeżyny i czereśnie - bardziej opłacało kupić się na targu. Jedne z największych różnicy wystąpiły w przypadku malin. W Kauflandzie opakowanie 200 g kosztowało 7,99 złotych, a w Biedronce 6,99 złotych. W Lidlu natomiast za 125 g malin kupujący musiał zapłacić 5,99 złotych. Tymczasem na targu na Białołęce 500 g malin sprzedawano choćby za 9 złotych. To oznacza, iż cena za 100 g na targu bywa choćby o połowę niższa niż w dużych sieciówkach. Dużo tańsze był również:


borówki - 20 złotych za 1 kg na targu, 13,49 złotych za 500 g w Biedronce, 6,49 złotych za 125 g w Kauflandzie i 11,99 złotych za 400 g w Lidlu;
porzeczka czerwona - 12 złotych za 1 kg na targu, 5,99 złotych za 250 g w Biedronce, 9,99 złotych za 250 g w Kauflandzie i 8,99 złotych za 250 g w Lidlu;
jeżyny - 8 złotych za 500 g na targu, 4,99 złotych za 125 g w Biedronce, 9,99 złotych za 125 g w Kauflandzie i 9,99 złotych za 125 g w Lidlu.


Warto jednak pamiętać, iż w sieciach handlowych często występują różnego rodzaju promocje, typu 1+1 lub drugi tańszy produkt, co może znacznie obniżyć ostateczną cenę.


Ceny warzyw w sklepach i na targu. Można dostać więcej za mniej
W przypadku warzyw różnice były nieco mniejsze, ale wciąż da się na nich zaoszczędzić, decydując się na zakupy na targu. W takim miejscu znacznie mniej zapłacimy między innymi za bób. Na Białołęce kilogram tego produktu kosztuje 12 złotych, natomiast w Biedronce 500 g uzyskamy za 15,99 złotych, a w Kauflandzie za 11,99 złotych. Podobna cena we wszystkich miejscach obowiązuje zaś w przypadku pomidorów malinowych. Cena na targu wynosi 9 złotych, a we wspomnianych wyżej sieciówkach - 9,99 złotych. Koszt ogórków gruntowych na targu waha się od 5 do 10 złotych za 1 kg, w zależności od rozmiaru. W Biedronce za to warzywo trzeba zapłacić 8,99 złotych za kg, w Kauflandzie nieco mniej, bo 7,99 złotych za kg, a w Lidlu aż 12,99 złotych za kg.
Sprawdź również: Tyle chciał krakowski taksówkarz za 2 km jazdy. "Nigdzie nie spotkaliśmy się z czymś takim"


Warto zatem wybrać się na pobliski targ i sprawdzić ceny oferowane przez lokalnych sprzedawców oraz śledzić promocje wdrażane przez popularne sklepy. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie wybrać najbardziej atrakcyjną cenowo opcję.


Dziękuje my, iż przeczytałaś/eś nasz artykuł.


Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Idź do oryginalnego materiału