Spółdzielnia zaostrza politykę!

reporter-ntr.pl 3 godzin temu

Michał Miłosz, prezes spółdzielni mieszkaniowej w Ozorkowie, nie owija w bawełnę. Kierowcy spoza spółdzielni, którzy parkują na spółdzielczych parkingach, mogą mieć spore kłopoty. Nie jest wykluczone, iż o takich nieproszonych gościach poinformowana będzie policja.

Miejsc parkingowych jest coraz mniej. Nie jest tajemnicą, iż kierowcy, którzy nie mieszkają w spółdzielczych zasobach, parkują samochody na parkingach zarządzanych przez spółdzielnię mieszkaniową. To jest powód do częstych utarczek.

O tym, iż w mieście brakuje parkingów nie trzeba nikogo przekonywać. Spółdzielnia mieszkaniowa najprawdopodobniej jeszcze w tym roku przejmie działkę od miasta na której powstać ma nowy parking. Chodzi o teren przy ul. Konstytucji 3 Maja położony tuż przy dużym spółdzielczym parkingu. Dodatkowe miejsca parkingowe z pewnością ucieszą zmotoryzowanych spółdzielców. Co jednak zrobić, aby na parkingach spółdzielczych nie parkowali kierowcy, którzy nie są spółdzielcami?

– Zgodnie z regulaminem użytkowania parkingów zarządzanych przez Ozorkowską Spółdzielnię Mieszkaniową do korzystania z parkingów zarządzanych przez spółdzielnię uprawnione są osoby posiadające tytuły prawne do lokali mieszkalnych w budynkach stanowiących współwłasność spółdzielni oraz członkowie rodzin tych osób, osoby zameldowane w tych lokalach, osoby posiadające tytuły prawne do lokali użytkowych lub będące najemcami lokali użytkowych usytuowanych w budynkach stanowiących współwłasność spółdzielni oraz klienci tych lokali na czas korzystania z ich usług – wymienia prezes M. Miłosz. – Do parkowania na spółdzielczych placach uprawnieni są też goście naszych spółdzielców oraz osoby świadczące usługi dla osób posiadających tytuły prawne do lokali na czas niezbędny do realizacji wykonywanej usługi, osoby obsługujące karetki pogotowia, pojazdy policji, pojazdy straży pożarnej, służby komunalne w związku z realizowanymi przez te służby zadaniami, osoby niepełnosprawne z upośledzeniem narządów ruchu, pracownicy spółdzielni oraz osoby świadczące usługi dla spółdzielni.

Szef spółdzielni przestrzega, iż przeciwko osobom nie posiadającym uprawnień do parkowania na parkingach spółdzielni naruszającym własność spółdzielni, mogą być kierowane wnioski do policji o ukaranie mandatem karnym.

– W razie nieskuteczności kar mandatowych spółdzielni przysługuje prawo wystąpienia z roszczeniami na drodze postępowania cywilnego – dodaje prezes Michał Miłosz.

Jak się dowiedzieliśmy, w sprawie przejęcia działek od miasta stosowne projekty uchwał będą procedowane na planowanym w dniu 25 czerwca br. Zebraniu Przedstawicieli Ozorkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Dopiero po ich uchwaleniu będą finalizowane zmiany własności przedmiotowych gruntów.

Na tym terenie spółdzielnia planuje wybudować nowy parking

Idź do oryginalnego materiału