Sito na żywo, „Atmosfera szczątkowa” – Finisaż | Stefan Paruch x Kwiaciarnia Grafiki x Jednostka

jednostka.com 1 miesiąc temu

Finisaż: 10.09.2024 (wtorek), godz. 19:00

W dniu finisażu Galeria Jednostka będzie wyjątkowo czynna od godziny 14.

Na zakończenie wystawy Atmosfera szczątkowa Stefana Parucha mamy dla Was wspaniałe wydarzenie – „sito na żywo”, czyli ekshibicjonizm drukarski, który będziecie mogli uprawiać wraz z artystą i Kwiaciarnią Grafiki!

Wydarzenia na facebooku:
Stefan Paruch, Atmosfera szczątkowa
Sito na żywo | Paruch x Kwiaciarnia Grafiki x Jednostka

INSTRUKCJE OD KWIACIARNI GRAFIKI:

Akcja „sito na żywo” ma proste zasady. Wy przynosicie jasny textyl, niekoniecznie biały – koszulka, torba, sukienka… (farba będzie czarna). My wspólnie z Wami dzięki rakli i sita zadrukujemy przyniesiony przez ciuszek grafiką Stefana Parucha Tank 05 z cyklu „Camouflage Department”.
Pamiętajcie, nowa warstwa farby potrafi przywrócić do życia textyle zapomniane czeluściach garderoby. Nie kupujcie, recyklujcie!

Koszt nadruku: sakralne „co łaska”.
Rozmiar nadruku: ustala się nie większy niż a3.

Akcja sita na żywo, to jedno z tych działań, które pozwala Kwiaciarni Grafiki opuścić przestrzenie pracowni w imię propagowania kultury sitodruku. A Wam opuścić akcję, z własnoręcznie naniesionym na textyl dziełem sztuki.

Serdecznie zapraszamy!

__________

Kwiaciarnia Grafiki – warszawska pracownia, która od ponad dekady propaguje kulturę sitodruku w imię demokratyzowania dostępu do sztuki. Tą ręczną techniką drukarską wykonują zlecenia, autorskie projekty, jednak przede wszystkim zapraszają osoby artystyczne do wspólnej przygody z serigrafią. Współpracują z nami m.in. Maurycy Gomulicki, Karol Radziszewski i Aleksandra Waliszewska. Serigraficzne artefakty propagują online via graphicsflowershop.com.

Za Kwiaciarnią Grafiki stoją Marta Kwiatek — ilustratorka, kierowniczka pracowni sitodruku na School of Forms oraz Kwiatek — robotnik sztuki, cyklista, fan antropogenu. W swych działaniach kładą nacisk na współpracę, partycypację, ponowne przetwarzanie. Robią wystawy pod hasłem „Liberté, Égalité, Serigrafité!” Na co dzień działają na warszawskim Powiślu, gdzie swą przestrzeń zmieniają w zależności od typu działania. Od pracowni sitodruku przez przestrzeń współpracy po galerię. Ich sekcja Tour de Varsovie organizuje działania kulturalno-rowerowe. Angażują się w sprawy lokalne, walczą o uratowanie toru kolarskiego Orzeł — Nowe Dynasy w Warszawie. Prowadzą plenerowe galerie TOR oraz AdHOK z Konradem Trzeszczkowskim.

Stefan Paruch, Tank 05, z cyklu „Camouflage Department”, 2024, serigrafia

Idź do oryginalnego materiału