Seniorze, pamiętaj o tej uldze podatkowej. Oszczędzisz ponad 700 złotych

top.pl 1 miesiąc temu
Zdjęcie: /123RF/PICSEL


Od 15 lutego polscy podatnicy mogą logować się do usługi Twój e-PIT, w której przygotowano wstępne deklaracje. Osoby chcące zmniejszyć swoje zobowiązanie wobec fiskusa powinny rozważyć skorzystanie z ulg podatkowych. Jednym z odliczeń, z którego mogą skorzystać wszyscy podatnicy (w tym seniorzy) jest ulga na internet.

Ulga na internet. Można odliczyć ponad 700 zł

Ulga na internet jest jedną z ulg, z której może skorzystać praktycznie każdy. Warunkiem jest osiąganie dochodów opodatkowanych według skali podatkowej lub ryczałtem ewidencjonowanym oraz ponoszenie wydatków z tytuł użytkowania internetu. Co istotne, odliczeniu nie podlegają koszty związane z zakupem niezbędnego sprzętu, opłatą aktywacyjną czy montażem, serwisem bądź modernizacją instalacji.

Co istotne – z odliczenia w ramach ulgi na internet można skorzystać tylko w dwóch kolejno następujących po sobie latach podatkowych. Jak wynika z informacji podanych na stronie rządowej, ulga na internet jest limitowana. Odliczenie nie może przekroczyć 760 zł. Warto wspomnieć również o tym, iż jeżeli wydatek ponoszą małżonkowie, to wówczas każdy z nich ma prawo do maksymalnego limitu (nie więcej niż kwota wydatku poniesiona przez każdego z nich).

Jak skorzystać z ulgi na internet?

Odliczenie w ramach ulgi na internet jest możliwe przy składaniu deklaracji PIT-36, PIT- 37 lub PIT-28. Co ważne – należy do nich dołączyć załącznik PIT/O, który zawiera informacje o odliczeniach.

Ulgę na internet można uwzględnić, jeżeli jest się w posiadaniu dokumentów potwierdzających poniesienie wydatków na internet. Mowa tutaj między innymi o fakturach i rachunkach wraz z potwierdzeniami przelewów lub dowodami wpłat potwierdzającymi faktycznie poniesienie wydatku. Co więcej, na owych dokumentach powinny znaleźć się dane identyfikujące kupującego oraz sprzedającego, a także rodzaj usługi i kwota zapłaty.

Zobacz też:

Masz dom? Możesz skorzystać z ogromnej ulgi podatkowej. choćby 106 tys. złotych

​Dodatkowe 240 zł dla tych pracowników. Pieniądze wpłyną do końca marca

Zwrócą choćby 95 proc. kosztów telefona. Kto może skorzystać?

Idź do oryginalnego materiału