Dzięki temu osiągnięto poziom gęstości energii równoważny akumulatorom litowo-jonowym, a jednocześnie były mniejsze rozmiary, a firma SEMCO w tej chwili promuje ten produkt wśród klientów poprzez oceny prototypów. Akumulatory półprzewodnikowe wykorzystują niepalny stały elektrolit do ładowania i rozładowywania, zwiększając bezpieczeństwo i odporność na wstrząsy stałe i zewnętrzne, a także umożliwiając różne kształty, choćby przy ultrakompaktowych rozmiarach.
W przeciwieństwie do tradycyjnych akumulatorów litowo-jonowych, które powstają w wyniku walcowania cienkich płytek, w przypadku ultrakompaktowych konstrukcji mogą pojawiać się zmarszczki na fałdach. Dodatkowo wymagają dodatkowej przestrzeni, aby pomieścić zwiększenie objętości wewnętrznej podczas ładowania, co ogranicza miniaturyzację.
Firma SEMCO przezwyciężyła ograniczenia miniaturyzacji dzięki swojej całkowicie półprzewodnikowej baterii tlenkowej.
Podobnie jak w przypadku procesu MLCC (Multi-Layer Ceramic Capacitor), poprzez drukowanie cienkich warstw materiałów elektrodowych i stałego elektrolitu, układanie ich naprzemiennie i cięcie, proces produkcyjny zapobiega marszczeniu. Ponadto zmiana objętości podczas ładowania jest minimalna, co eliminuje potrzebę dodatkowej przestrzeni i nie ma wymagania dotyczącego separatora typowo potrzebnego w akumulatorach litowo-jonowych, co z powodzeniem umożliwia ultrakompaktową konstrukcję.
Firma SEMCO wykorzystała swoją wiedzę specjalistyczną związaną z produkcją MLCC przy opracowywaniu małych, całkowicie półprzewodnikowych akumulatorów tlenkowych.
Firma SEMCO zabezpieczyła liczne patenty związane z akumulatorami półprzewodnikowymi na bazie tlenków w ramach przygotowań do komercjalizacji, a w ciągu ostatnich trzech lat zgłoszono ponad 40 patentów na arenie międzynarodowej.
Wykorzystując wysoką stabilność, miniaturyzację i wszechstronność konstrukcji baterii, SEMCO priorytetowo traktuje jej zastosowanie w urządzeniach do noszenia i w tej chwili przeprowadza testy z klientami.
Source link