Ruszyła rejestracja inicjatyw do 3. edycji kampanii Dzieciństwo bez Przemocy!
Już teraz szkoły, przedszkola, biblioteki, organizacje pozarządowe, firmy, instytucje publiczne i lokalne społeczności mogą zgłaszać działania, które zrealizują w ramach kampanii.
W ubiegłym roku wspólnie pokazaliśmy, iż troska o bezpieczeństwo dzieci potrafi połączyć ludzi w całej Polsce. W kampanię zaangażowały się tysiące instytucji, organizacji, szkół, firm i samorządów. Dzięki temu temat ochrony dzieci przed przemocą wybrzmiał w setkach miejscowości – od największych miast po najmniejsze gminy.
Kampania Dzieciństwo bez Przemocy potrwa od 6 października do 19 listopada.
Co można zrealizować w ramach inicjatyw towarzyszących kampanii?
webinary dla rodziców i profesjonalistów
lekcje online dla szkół
marsze i wydarzenia lokalne
konferencje, szkolenia i warsztaty
działania edukacyjne i medialne
Finał kampanii odbędzie się 19 listopada. Tego dnia budynki i obiekty w całej Polsce ponownie rozświetlą się na czerwono jako symbol solidarności z dziećmi i wspólnego sprzeciwu wobec przemocy.
Dołącz do kampanii i zgłoś swoją inicjatywę lub podświetlenie https://dziecinstwobezprzemocy.pl/zarejestruj-instytucje/
1/3 dzieci doświadcza przemocy
1/12 dziecko doświadcza wykorzystania seksualnego
2/3 dzieci doświadcza przemocy rówieśniczej
Dlatego tak istotna jest powszechna mobilizacja, do której was zachęcamy!
#dzieciństwobezprzemocy2026 #kampaniaspołeczna
#Ruszyła #rejestracja #inicjatyw #edycji #kampanii #Dzieciństwo #bez #Przemocy..
Źródło: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę









