Rodzaje pędzli do makijażu oczu. Praktyczny przewodnik

trena.pl 3 miesięcy temu

Marzysz o kuszącym, przyciągającym spojrzenia makijażu oczu, który idealnie podkreśli Twoje piękno i osobowość? Do jego stworzenia nie wystarczą wyłącznie doskonałej jakości kosmetyki. Potrzebny Ci będzie także wysokiej jakości zestaw pędzli. Takimi akcesoriami możesz blendować cienie, wykonywać kreski, nakładać produkty lub je rozcierać. Poznaj rodzaje pędzli do makijażu oczu i dowiedz się, czym się charakteryzują.

Artykuł zawiera promocję produktów dostępnych w sklepie fryzjerskim Trena.pl.

Zestaw pędzli do makijażu do podstawowe narzędzie pracy każdej wizażystki, a także osoby, której zależy na wykonaniu perfekcyjnego makijażu. Pozwalają na wykonywanie różnych technik nanoszenia cieni i umożliwiają osiągnięcie odmiennych efektów. Umożliwiają także naniesienie cieni dokładnie tam, gdzie chcesz, a także minimalizują ryzyko ich obsypywania na skórze (pamiętaj, iż zależy to również od jakości produktów do makijażu). Ponadto dzięki pędzlom z łatwością rozetrzesz kosmetyki, stworzysz płynne przejścia między kolorami, a także osiągniesz rezultat, na którym Ci zależy.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Jak wygląda brazylijski blond?

Rodzaje pędzli do makijażu oczu

Poniżej prezentujemy najpopularniejsze rodzaje pędzli do makijażu oczu, które warto mieć w swojej kosmetyczce.

1. Pędzel do nakładania cieni (Shader Brush)

Pędzel do nakładania cieni na powiekę charakteryzuje się płaskim i gęstym włosiem, co umożliwia precyzyjną aplikację produktu. Jest idealny do nanoszenia zarówno cieni o intensywnych kolorach, jak i tych delikatnych np. pastelowych. Umożliwia także nanoszenie kosmetyków w kremie. Mogą mieć drewnianą bądź plastikową rączkę, a także skówkę wykonaną z różnych materiałów – np. miedzi. Poniżej pędzle, które możesz wypróbować.

  • Pędzel do aplikacji cieni Kashōki 400 został wykonany z najlepszego na rynku włosia sobola. Pozwala na precyzyjne i równomierne nanoszenie cieni.
  • Pędzel do aplikacji cieni ilū 413 został wykonany z syntetycznego włosia taklon. Pozwala na równomierne pokrycie powieki kosmetykiem.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Jak nawilżyć skórę twarzy?

2. Pędzel do blendowania (Blending Brush)

Pędzle do cieniowania są niezbędne do uzyskania płynnych przejść między kolorami. Charakteryzują się miękkim, zaokrąglonym lub lekko spiczastym kształtem i luźnym włosiem, które idealnie rozprowadza cienie bez pozostawiania ostrych krawędzi. Spośród tego typu pędzli możesz wypróbować:

  • Duży pędzel do blendowania cieni ilū 401 z wysokojakościowym, puchatym i manualnie uformowanym włosiem taklon, jest bardzo łatwy i przyjemny w użyciu. Pozwala na precyzyjne rozcieranie cieni i tworzenie przejść kolorystycznych.
  • Lussoni Pro 400 to piękny i praktyczny pędzel do blendowania cieni. Wyposażony został w naturalne i miękkie włosie kozy.
  • Wysokiej jakości pędzel Kashōki 408 to produkt wykonany z wysokogatunkowego włosia kozy i innych szlachetnych materiałów jak miedź i drewno. Ma zaostrzony kształt dzięki czemu z łatwością umożliwia zacieranie granic miedzy kolorami.

3. Pędzel do rozcierania (Smudger Brush)

Pędzel do rozcierania (inaczej pędzdel smudgingu) jest mały i gęsty, idealny do zacierania linii cieni i kresek oraz tworzenia efektu przydymionego oka (smokey eye). Umożliwia precyzyjne rozcieranie cieni na dolnej linii rzęs oraz w zewnętrznym kąciku oka. Poniżej propozycje pędzli do smudgingu.

  • Lussoni Pro 436 to precyzyjny pędzel do rozcierania cieni z gęstym i krótkim włosiem kuzyka. Pozwala na stworzenie efektu smokey eye, nanoszenia kremowych i prasowanych kosmetyków oraz blendowania i rozcierania.
  • Precyzyjny pędzel do aplikacji i rozcierania cieni Lussoni Pro 442 z naturalnym włosiem wiewiórki o kulkowym kształcie. Pozwala na precyzyjne rozcieranie cieni i kresek.

4. Pędzel do brwi (Brow Brush)

Pędzel do brwi jest skośny i sztywny, idealny do wypełniania i definiowania kształtu dzięki cieni lub pomady. Jego precyzyjnie ścięte włosie umożliwia tworzenie naturalnych linii imitujących włoski. Poniżej propozycje tego typu pędzli.

  • Ścięty pędzel do makijażu Lussoni Pro 554 idealnie nadaje się do makijażu brwi, a także tworzenia precyzyjnych kresek. Wyposażony został w wysokiej jakości włosie sobola.
  • Lussoni Pro 548 to kolejny pędzel do brwi tej marki wykonany z włosia pahmi. Pozwala zarówno na tworzenie kresek, jak i podkreślanie brwi.

5. Pędzel do kresek (Eyeliner Brush)

Pędzel do kresek jest cienki i precyzyjny, co pozwala na rysowanie idealnych linii nad rzęsami. Może być skośny lub prosty, a jego wybór zależy od Twoich preferencji.

6. Pędzel do rozświetlacza (Highlighting Brush)

Pędzel do rozświetlacza jest miękki i delikatny, doskonały do aplikacji rozświetlacza na łuk brwiowy oraz wewnętrzny kącik oka. Pomaga dodać blasku i świeżości spojrzeniu.

7. Pędzel do cieni kremowych (Cream Eyeshadow Brush)

Pędzel do cieni kremowych ma zwykle syntetyczne włosie, które lepiej radzi sobie z kremowymi konsystencjami. Jest idealny do aplikacji cieni w kremie oraz baz pod cienie.

Co wziąć pod uwagę wybierając pędzle?

Wybierając pędzle do makijażu zwróć uwagę szczególnie na poniższe kwestie.

1. Kształt, rodzaj i wielkość

Kształt i wielkość pędzla mają znaczenie w zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Dla precyzyjnych linii wybieramy mniejsze pędzle, natomiast do blendowania lepiej sprawdzą się większe i bardziej puszyste pędzle.

2. Rodzaj włosia

Każdy pędzel jest inny i został wyposażony w nieco inne włosie: naturalne bądź syntetyczne. Naturalne włosie jest bardziej miękkie i lepiej radzi sobie z produktami pudrowymi, natomiast syntetyczne włosie jest bardziej uniwersalne i świetnie sprawdza się z produktami kremowymi.

3. Ergonomia

Dobrze dobrane pędzle powinny być wygodne w użyciu, z dobrze wyważonym trzonkiem. Dzięki temu aplikacja makijażu będzie łatwiejsza i bardziej precyzyjna.

PRZECZYTAJ TAKŻE: 20 sposobów na piękne włosy

Techniki makijażu oczu. Poznaj najciekawsze triki!

Jeśli już masz wymarzone pędzle do makijażu, to poniżej przedstawiamy kilka trików, które pomogą Ci stworzyć wymarzony look.

1. Kocie oko i taśma klejąca

Aby uzyskać efekt kociego oka możesz umieścić na twarzy kawałek taśmy klejącej. Przyklej ją od zewnętrznego kącika oka w kierunku skroni. Na linii taśmy narysuj kreskę eyelinerem bądź kredką lub wykonaj makijaż cieniami. Dzięki tej technice masz pewność, iż kreska bądź odcięcie cieni od koloru skóry będą idealnie proste.

2. Jak wykonać makijaż małych oczu?

Jeśli masz małe oczy, to wielu rzeczy w makijażu niestety nie powinnaś robić. Zdecydowanie unikaj czarnej kreski na linii wodnej, która dodatkowo jeszcze je zmniejszy. Lepsza będzie ta w cielistym kolorze, która nieco powiększy oko. Wszystkie sposoby podkreślania rzęs są tutaj jak najbardziej wskazane. Możesz postawić na zalotkę, sztuczne rzęsy lub kępki. jeżeli zastanawiasz się nad kolorem tuszu, to wybierz ten w ciemnym odcieniu: czarny bądź brązowy. Przy małych oczach wykonać można także kreskę eyelinerem wyciągniętą poza zewnętrzne kąciki oczu. Nie wykonuj jej jednak już od wewnętrznych kącików oczu, a rozpocznij dopiero od ich połowy oka. Przy wewnętrznych kącikach zastosuj, przy zewnętrznych zaś – ciemniejsze.

3. Odmłodzenie makijażem

Aby odmłodzić twarz makijażem, postaw na cienie w jasnych kolorach. Nie stosuj zbyt ciemnych i smutnych barw, które mogą dodać Ci lat. Pamiętaj, iż młodzieńczy look zapewnią Ci zarówno perłowe, jak i pastelowe cienie.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Na czym polega strzyżenie gorącymi nożyczkami?

4. Makijaż opadającej powieki

Opadająca powieka to duże wyzwanie w makijażu. Warto tak go wykonać, aby dać oczom symetrii, a także podnieść zewnętrzne kąciki oczu. W tym celu można zastosować wiele makijażowych trików. W wewnętrznym kąciku oka nałóż jasny, perłowy cień. Będzie on ważnym, przyciągającym spojrzenia punktem. Kolejnym sposobem jest zbudowanie drugiej linii załamania powieki poprzez naniesienie na nią ciemniejszego cienia nieco wyżej od naturalnego załamania. Pozwoli to nadać oczom optycznie nowy kształt.

5. Głęboko osadzone oczy

Potrzebują specjalnie wykonanego makijażu, który nieco je otworzy i nie będzie sprawiał wrażenia, iż są osadzone jeszcze głębiej. Tutaj doskonale sprawdzają się perłowe cienie w jasnej palecie kolorystycznej. Na powiece można także łączyć ze sobą kolory, aby zbudować pożądany kształt oka. Dodatkową zaletą jest wykorzystanie sztucznych rzęs. Otwierają one optycznie oczy i sprawiają, iż nie wyglądają na głęboko osadzone. jeżeli nie zdecydujesz się na sztuczne rzęsy, to obowiązkowym punktem powinien być tusz w ciemnym kolorze – np. czarny bądź brązowy.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Czym jest kuracja włosów?

6. Tak nadasz twarzy symetrii

Aby twarz była symetryczna i zyskała młodzieńczy wygląd, pamiętaj także o brwiach. Powinny być one wyregulowane i mieć pasujący do twarzy kształt. Nie powinny być one zbyt ciemne, ponieważ może to dodać lat. Niepasujące do urody czarne brwi to przeciwieństwo młodzieńczego looku.

Makijaż może być doskonała przygodą. jeżeli postawisz na wysokiej jakości, różnorodne cienie, będzie on także łatwy i przyjemny.

Idź do oryginalnego materiału