POZNAŃ: Nie marnuj jedzenia po świętach

wielkopolskamagazyn.pl 1 rok temu

Sernik, mazurek, żurek – wszystko pyszne, ale nie mieści się już w brzuchu? Pozostałe po świętach posiłki nie muszą lądować w koszu na śmieci. W Poznaniu można podzielić się jedzeniem, którego nie jesteśmy w stanie już zjeść, przynosząc je do kilku punktów. Zostanie ono przekazane potrzebującym.


Nadmiar jedzenia pozostały po świętach, ale nie tylko, można przynieść do jednego z punktów prowadzonych przez Caritas. Nadające się do spożycia, dobrze zapakowane i prawidłowo przechowywane potrawy można dostarczać do czterech jadłodajni, które działają w Poznaniu:

  • ul. Ściegiennego 133; wtorek godz. 10:00-12:00 i 17:30-19:00
  • ul. Taczaka 7/16; poniedziałek godz. 16:00-20:00, wtorek godz. 9:00-19:00
  • ul. Niegolewskich 23; wtorek godz. 9:00-17:00
  • ul. Łąkowa 4; poniedziałek godz.14:00-18:00, wtorek godz. 10:00-12:00 i 14:00-18:00

Posiłki można także oddać w Jadłodzielni Wildeckiej – na straganie nr 173 na rynku Wildeckim. Przez 24 godziny na dobę można tam zostawić coś do jedzenia lub zabrać żywność.

Dodatkowo posiłkami można się podzielić zostawiając je w DobroCzynnej Lodówce na ul. Półwiejskiej 26, przy restauracji Pierożek i Kompocik.

Dobrym pomysłem może być również oddanie jedzenia za pośrednictwem jednej z licznych grup na Facebooku, których uczestnicy walczą z marnowaniem żywności. W Poznaniu to np. grupa o nazwie: Jedzenie Ci dam, bo mam .

Ponadto Caritas Poznań w niedzielę organizuje Śniadanie Wielkanocne dla osób potrzebujących. Organizatorzy spodziewają się około 1500 osób samotnych, starszych, chorych czy w kryzysie bezdomności. Na każdego uczestnika będą czekały dania świąteczne: żurek, biała kiełbasa, sałatka, jajka oraz coś słodkiego. Otrzymają również paczkę z żywnością długoterminową.

Każdy może się włączyć i wesprzeć akcję. Organizatorzy zachęcają do upieczenia dodatkowej babki wielkanocnej i przekazania jej do Jadłodajni przy ul. Łąkowej 4 w Wielki Piątek lub Wielką Sobotę. Akcję można wesprzeć także na inne sposoby, więcej informacji na stronie Caritas Poznań.

PD

Idź do oryginalnego materiału