Mole to niewielkie owady zaliczane do motyli nocnych. Z pozoru opis gatunku brzmi niegroźnie, jednak każdy, kto choć raz miał wątpliwą przyjemność z nimi obcować, doskonale wie, iż lepiej dołożyć wszelkich starań, aby te niszczycielskie osobniki nie zadomowiły się w naszych półkach. Jak tego dokonać? Na szczęście działania prewencyjne w tym przypadku nie wymagają zbyt wielu poświęceń. Wystarczy zastosować prosty trik wymagający użycia dwóch produktów. Jeden z nich każdy z nas ma w domu.
REKLAMA
Zobacz wideo Plamy z podkładu na ubraniach to codzienność. Sprawdziliśmy, czy usuniemy je internetowymi trikami
Mole odzieżowe zadomowiły się w twojej szafie? Pojawiają się niespodziewanie
Mól kożusznik i włosienniczek - te dwa gatunki owadów są najczęściej spotykane w polskich garderobach. zwykle przedostają się do ich wnętrza na ubraniach, które przynosimy ze sklepów. Ważne jest zatem, aby zawsze po dokonaniu zakupu nowe zdobycze poddać procesowi oczyszczania. Kolejnym istotnym krokiem będzie prasowanie. Larwy moli znajdujące się w tkaninie pod wpływem wysokiej temperatury zostaną skutecznie unicestwione. Znacznie rzadziej zdarzają się sytuacje, w których niewidzialni niszczyciele wkradają się do naszego domu przez system wentylacyjny - tego typu przypadki najczęściej mają miejsce w blokach lub kamienicach. Na szczęście istnieje metoda, która pomoże nam zniechęcić mole do zadomowienia się w zakamarkach naszej szafy. W tym celu trzeba wykorzystać aromatyczne produkty, które będą drażnić zmysły owadów, a nam przyniosą ukojenie.
Pułapka na mole. Zwalczanie owadów aromatycznymi metodami
Regularne dbanie o czystość przestrzeni domowej to jedna z metod, która pomoże nam uchronić mieszkanie przed wizytą nieproszonych gości w postaci moli odzieżowych. Pranie, prasowanie, przecieranie szafek, w których składujemy ubrania. Kiedy wykonamy te wszystkie czynności, warto zwieńczyć je wisienką na torcie w postaci herbacianej saszetki nasączonej olejkiem lawendowym. Połączenie tych dwóch aromatycznych składników sprawi, iż mole będą uciekały z daleka od naszych półek z ciuchami. jeżeli jednak ktoś nie lubi lub nie może zastosować lawendowego produktu, można zamienić go na olejek cytrynowy lub miętowy. Motyle nocne stronią również od tych zapachów. Tego typu odstraszacze warto wymieniać wtedy, kiedy tylko ich woń na stałe się ulotni.
Dziękujemy, iż przeczytałaś/eś nasz artykuł.Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.