Jednym z najchętniej odwiedzanych uzdrowisk w Polsce jest Busko-Zdrój. Latem kuracjusze mogą liczyć tu na bujnie zieloną okolicę, natomiast zimą miasto znika pod grubą warstwą śniegu. Malowniczy widok na pokryte bielą uliczki sprawia, iż choćby o tej porze roku turyści zjeżdżają się w te okolice, by zaczerpnąć świeżego powietrza i skorzystać z lokalnych atrakcji. Co można robić w tej miejscowości zimą?
REKLAMA
Zobacz wideo Wielka miłość po "Sanatorium Miłości"! Już tego nie ukrywają
Jakie choroby leczy się w Busku? To dlatego turyści tak chętnie tu przyjeżdżają
Busko-Zdrój to miasto uzdrowiskowe leżące w województwie świętokrzyskim, a dokładniej w historycznej Małopolsce i ziemi sandomierskiej. Jest oddalone o zaledwie 50 kilometrów od Kielc i około 100 kilometrów od Krakowa, więc stanowi doskonałą bazę dla kuracjuszy z tej części kraju. Miejscowość słynie głównie z licznych sanatoriów, w których leczy się między innymi schorzenia reumatologiczne, neurologiczne, ortopedyczno-urazowe, kardiologiczne oraz dermatologiczne. W bogatej ofercie uzdrowiskowej można znaleźć tężnie, kąpiele siarkowe i borowiny, a także zabiegi z zakresu hydroterapii, kinezyterapii, światłolecznictwa, ultrasonoterapii, magnetoterapii oraz termoterapii. Dużą popularnością cieszy się też park zdrojowy w Busku-Zdroju. Można tam znaleźć nie tylko bujną roślinność, ale też kilka atrakcji w postaci pijalni wód mineralnych, muszli koncertowej, Alei Gwiazd, kortów tenisowych i placów zabaw dla dzieci.
Zobacz też: Kuracjuszu, zapomnij o tłumach. Ten bajkowy kurort ma najczystsze powietrze
Co interesującego w Busku-Zdroju? Miasto można zwiedzać przez cały rok
Zimą to miasto jest równie atrakcyjne co latem. Przez większość czasu okolica jest przykryta śniegiem, co tylko dodaje jej uroku. Turyści mogą wówczas przejść się malowniczymi alejkami i zwiedzić lokalne zabytki. Należą do nich:
kościół cmentarny pod wezwaniem świętego Leonarda z 1699 roku,
zespół klasztorny norbertanów,
synagoga z 1929 roku, przemieniona na pomieszczenia handlowe,
Łazienki przy sanatorium "Marconi",
liczna domy i wille sprzed wieków.
Na miejscu warto skorzystać też z tężni solankowej w parku zdrojowym, która pozostaje czynna przez cały rok. Spacer w tej okolicy zostanie wzbogacony o iluminacje świetlne, jakie ustawiono przy głównych drogach spacerowych. Zdecydowanie jest to świetna propozycja na weekendową wycieczkę.
Dziękujemy, iż przeczytałaś/eś nasz artykuł.Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.