PepsiCo zautomatyzowało swój pierwszy magazyn w Polsce dzięki Mecaluxowi

biegowelove.pl 4 godzin temu

Grupa logistyki śródlądowej Mecalux zainstalowała pierwszy w Polsce automatyczny magazyn PepsiCo. Wiodący na świecie producent żywności i napojów działa nad Wisłą od lat 70. XX wieku, a swoją pierwszą fabrykę w Michrowie otworzył w 1991 r. Przestrzeń ta, posiadająca 9 000 lokalizacji na wyroby gotowe, jest częścią fabryki w Środzie Śląskiej. Zakład – najbardziej zrównoważony międzynarodowy koncern w Europie – odpowiada za dystrybucję tysięcy palet ziemniaków dziennie.

PepsiCo twierdzi, iż zakłady zajmujące powierzchnię odpowiadającą siedmiu boiskom piłkarskim „produkują torebki chipsów ziemniaczanych i innych przekąsek na rynek europejski, zwłaszcza niemiecki”. Każdego roku Šroda Oleska otrzymuje ponad 66 000 ton ziemniaków do produkcji Lay’s i ponad 16 500 ton kukurydzy do produkcji chipsów Doritos.

PepsiCo osiąga wysoki poziom produkcji dzięki zautomatyzowanemu magazynowi Mecalux. Obiekt przyjmuje towary za pośrednictwem nowej elektrycznej kolei jednoszynowej i systemów transportu paletowego, a także codziennie wykonuje tysiące przewozów w sposób ciągły. Rozwiązania te pomagają usprawnić cały łańcuch dostaw PepsiCo; Ta międzynarodowa firma niedawno zaufała Mecaluxowi w zakresie wyposażenia swojego zakładu w Veurne (Belgia), jednego z największych w Europie.

Ponadto PepsiCo wdroży system zarządzania magazynem Easy WMS firmy Mecalux, umożliwiający kontrolę stanu zapasów w czasie rzeczywistym. Oprogramowanie to zostanie zintegrowane z systemem ERP PepsiCo, aby zapewnić płynny przebieg operacji i koordynować przepływ towarów od produkcji do momentu przygotowania ich do dystrybucji do klientów. „Cały proces produkcyjny jest zintegrowany z automatycznym magazynem, co oznacza, iż ​​każda torebka chipsów automatycznie przechodzi z etapu produkcji do etapu kompletacji, paletyzacji i załadunku na samochód ciężarowy” – mówi Maciej Petrosa, Kierownik Magazynu w PepsiCoPoland w Śródzie. Ślaska.

Ten artykuł jest archiwizowany tylko dla subskrybentów wyższego poziomu

Zobacz cały zarchiwizowany artykuł, logując się!

Login

Idź do oryginalnego materiału