Parawan nawannowy to rozwiązanie doskonałe nie tylko do małej łazienki, ale także do łazienki, z której korzystają użytkownicy o różnych upodobaniach kąpielowych. jeżeli Twoja łazienka jest niewielkich rozmiarów, a zależy Ci zarówno na możliwości wzięcia relaksującej kąpieli w wannie, jak i szybkiego prysznica, to parawan nawannowy będzie doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie. Dzisiejsze parawany cechują się nowoczesnym i minimalistycznym wyglądem, dzięki czemu nie musisz obawiać się, iż będzie on obniżał estetykę Twojej łazienki.
Jakie zalety ma parawan nawannowy?
Największą zaletą parawanu nawannowego jest to, iż pozwala on uniknąć bałaganu i zachlapanej podłogi. To idealne rozwiązanie do łazienki, z której korzystają dzieci – dzięki temu nie musisz obawiać się o powódź na podłodze po kąpieli Twoich pociech. W takim przypadku należy jednak zwrócić uwagę na to, by parawan był stabilny i odporny na uszkodzenia. W dzisiejszych czasach parawany są pokryte specjalną powłoką, która zapobiega osadzaniu się kamienia, co redukuje powstawanie zacieków na jego powierzchni. Dzięki temu parawan można łatwo wyczyścić przy użyciu pospolitych środków do mycia szyb, nie potrzebujesz do tego specjalnej i mocnej chemii. Kolejną bardzo istotną zaletą parawanu nawannowego jest to, iż pozwala on połączyć wannę z prysznicem – w ten sposób możesz zaoszczędzić sporo miejsca w łazience. To świetne rozwiązanie zarówno dla małych łazienek, jak i dla fanów minimalistycznych rozwiązań.
Parawan nawannowy – rodzaje
To czym najbardziej różnią się parawany nawannowe, to przede wszystkim sposób ich otwierania oraz zamykania. Przy wyborze adekwatnego parawanu dobrze jest się zastanowić nad tym, ile masz wolnego miejsca w łazience, a także uwzględnić Twoje własne preferencje i nawyki. Najbardziej klasycznym rozwiązaniem jest parawan składany – może być on zbudowany z jednego, jak i kilku skrzydeł. Parawan nawannowy wahadłowy to model, którego skrzydła otwierają się zarówno do wnętrza, jak i na zewnątrz wanny. Parawan harmonijkowy natomiast zwykle składa się z dwóch skrzydeł i jak sama nazwa wskazuje – składa się on jak harmonijka, dzięki czemu może być zamontowany choćby na mniejszych wannach. Parawan nawannowy suwany to model, którego skrzydła otwierają się wzdłuż siebie przesuwając się po prowadnicach. Tak samo jak parawan harmonijkowy zajmuje mało miejsca. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, idealne do małych łazienek.
Parawan nawannowy – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Wszystko zależy od tego, do jakiego rodzaju wanny poszukujesz parawanu. Bardzo ważne jest to, żeby dopasować jego rozmiary do rozmiarów wanny, na której parawan będzie montowany. Kolejnym ważnym aspektem jest wybór odpowiedniego rodzaju uszczelek – postaw na materiały, które zachowują swoją barwę i są odporne na zanieczyszczenia. istotny jest także ich profil – najlepiej jest postawić na ten w kształcie litery U. Takie rozwiązanie znacznie usprawnia montaż, gdyż możliwe jest przytwierdzenie parawanu choćby na nierównej powierzchni wanny. jeżeli Twoja wanna jest nietypowych kształtów bądź rozmiarów, to najlepiej zdecydować się na zamówienie parawanu nawannowego robionego na wymiar.
Parawan nawannowy – jakiej firmy wybrać?
Jeśli już bierzesz się za remont i urządzanie łazienki, to z pewnością nie chcesz tego powtarzać w krótkim odstępie czasu. Ludzie zwykle decydują się na ponowny remont łazienki po upływie kilku bądź kilkunastu lat od wcześniejszego. Skoro zakupiony sprzęt łazienkowy ma Ci służyć długie lata, to warto postawić na jego najwyższą jakość. Jedną z firm wiodących prym na rynku sprzętów i urządzeń łazienkowych jest firma Deante. Parawan nawannowy tego producenta szczyci się wysoką jakością wykonania. Do jego największych zalet należy przede wszystkim wykorzystanie wysokogatunkowych materiałów, co czyni go niezwykle odpornym na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Parawany nawannowe Deante cechuje także niezwykły i nowoczesny design – to prawdziwa gratka dla fanów łazienek urządzonych ze stylem i klasą.