Pacjentki doktor Iwony Manikowskiej rzadko korzystają z liftingu

liderzyinnowacyjnosci.com 2 dni temu

Dynamiczny rozwój medycyny estetycznej, w tym niezwykła skuteczność różnego rodzaju preparatów kwasu hialuronowego i stymulatorów, a także toksyny botulinowej odsunęły skalpel na dalszy plan. Mam 55 lat, wyglądam na 45 lat i mogę odłożyć decyzję o liftingu chirurgicznym, tak na seminarium prowadzonym przez panią dla spółki Totis powiedziała mi pani pacjentka.

Pani doktor czy to możliwe?
Tak oczywiście! W ostatnim miesiącu chirurg plastyk odesłał do mnie pacjentkę, z informacją, iż nie kwalifikuje się do liftingu chirurgicznego twarzy i szyi. Oczywiście pani Natalia korzystała z zabiegów medycyny estetycznej w gabinecie lekarskim. Ja oceniam, iż wygląda bardzo dobrze, świeżo i młodo i lekarz dobierał wszystkie procedury tak, aby były dopasowane do indywidualnych potrzeb skóry.

Czy medycyna estetyczna może zastąpić lifting chirurgiczny?
Odpowiednio dobrane zabiegi medycyny estetycznej mogą w wielu przypadkach złagodzić oznaki starzenia, a tym samym opóźnić moment wykonania liftingu chirurgicznego – zwłaszcza u osób, które dbają o swoją skórę regularnie od wczesnych lat dorosłości. Należy jednak mieć na uwadze, iż rezultaty nieinwazyjnych metod są mniej spektakularne niż operacja. Ponadto dla utrwalenia efektu konieczne jest ich powtarzanie.
Warto także pamiętać, iż skuteczność zabiegów medycyny estetycznej zależy od indywidualnych cech pacjenta oraz stanu jego skóry. Dlatego bardzo ważnym etapem każdej interwencji jest konsultacja z doświadczonym lekarzem, który pomoże dobrać odpowiednie metody i zaplanować indywidualny plan zabiegowy.
W przypadku osób z zaawansowanymi oznakami starzenia zabiegi medycyny estetycznej mogą okazać się niewystarczające, aby osiągnąć oczekiwane rezultaty. W takich sytuacjach należy omówić z lekarzem dostępne możliwości.
W przeciwieństwie do liftingu chirurgicznego zabiegi medycyny estetycznej nie wymagają zastosowania narkozy. Cechują się też krótszym czasem rekonwalescencji. Jednocześnie również wiążą się z pewnym rodzajem powikłań oraz nie mogą być wykonywane, o ile zostaną stwierdzone przeciwwskazania.

Jak dobrze dopasowane zabiegi medycyny estetycznej pozwalają zadbać o skórę?
Regularne zabiegi medycyny estetycznej pozwalają na stopniową poprawę kondycji skóry, przywrócenie jej jędrności oraz redukcję widocznych oznak starzenia. Dobrze dopasowane procedury działają na różne warstwy skóry, stymulując naturalne procesy regeneracji i produkcji kolagenu. Dzięki temu skóra może odzyskać elastyczność, jędrność i blask, stać się bardziej napięta i odporna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, a zmarszczki ulec wygładzeniu.
Regularne korzystanie z medycyny estetycznej pozwala na utrzymanie młodego wyglądu przez dłuższy czas. Indywidualnie dopasowana częstotliwość wizyt w klinice medycyny estetycznej umożliwia kontrolowanie na bieżąco procesu starzenia się skóry oraz wspieranie jej regeneracji.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej pomogą zachować młody wygląd na dłużej?
Dzięki odpowiedniemu doborowi zabiegów medycyny estetycznej istnieje możliwość poprawy kondycji skóry i złagodzenie oznak starzenia. Każdy z nich wymaga wykonania serii zabiegów i regularnych powtórzeń dla utrzymania efektów.

Wolumetria twarzy

Wolumetria twarzy to zabieg, który polega na przywróceniu objętości twarzy przy użyciu wypełniaczy – głównie na bazie kwasu hialuronowego. Dzięki temu możliwe jest nie tylko uzupełnienie utraconych tkanek, ale również poprawa konturów twarzy i zredukowanie objawów starzenia. Można ją także wykonać hydroksyapatytem wapnia.

Nici liftingujące

Nici liftingujące to metoda, która pozwala na uniesienie skóry i nadanie jej jędrności. Specjalne nici wprowadza się pod skórę, gdzie stanowią szkielet i podporę dla tkanek oraz stymulują naturalną produkcję kolagenu.

Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne to doskonały sposób na odświeżenie i odmłodzenie skóry twarzy. Zabieg polega na nałożeniu na skórę substancji chemicznych, które złuszczają martwe komórki naskórka i stymulują odnowę komórkową. W zależności od głębokości działania, peelingi chemiczne mogą poprawić koloryt skóry, zmniejszyć widoczność drobnych zmarszczek, przebarwień oraz blizn potrądzikowych.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to zabieg, który polega na wykonywaniu wielu drobnych nakłuć na powierzchni skóry przy użyciu tępo zakończonych kaniul. W trakcie tego procesu do skóry wprowadza się specjalne koktajle, zawierające starannie dobrane substancje odżywcze, witaminy, minerały czy kwas hialuronowy. Dzięki mezoterapii skóra zostaje pobudzona do regeneracji, co prowadzi m.in. do poprawy jej nawilżenia, jędrności oraz wyrównania kolorytu.

Biostymulatory

Biostymulatory stymulują skórę do regeneracji i produkcji nowych włókien kolagenowych oraz elastynowych. Substancje czynne, takie jak kwas polimlekowy, polinukleotydy czy hydroksyapatyt wapnia, wprowadzane są w głąb skóry, gdzie pobudzają fibroblasty do pracy, co może przynieść poprawę gęstości i elastyczności skóry.

Botulina

Botulina jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Działa na zasadzie blokowania impulsów nerwowych, które powodują skurcze mięśni, odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek mimicznych. W efekcie mięśnie ulegają rozluźnieniu, a skóra nad nimi staje się gładka i napięta. Botulina ma zastosowanie w redukcji zmarszczek mimicznych na czole, wokół oczu (tzw. „kurze łapki”) oraz między brwiami (tzw. „lwia zmarszczka”).

Zabiegi medycyny estetycznej czy to synergiczne działanie dla lepszych efektów?
Chociaż poszczególne zabiegi medycyny estetycznej działają na różne mechanizmy starzenia się skóry, ich połączenie może wzmocnić efekt odmłodzenia, poprawy struktury skóry czy wygładzenia zmarszczek. Możliwość zastosowania kilku zabiegów oraz plan zabiegowy powinny być omówione z lekarzem podczas konsultacji.

Z dr Iwonę Manikowską z Happy Clinic, ekspertką portalu Liderzy Innowacyjności z zakresu medycyny estetycznej rozmawiała Jolanta Czudak
www.manikowska.eu

ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Idź do oryginalnego materiału