Ostróda, Morąg, Miłomłyn, gmina Ostróda wszyscy pomagamy powodzianom

nos-portal.pl 2 dni temu

REGION. Środki higieniczne, środki czystości, żywność z długim terminem ważności, karma dla zwierząt i paradoksalnie woda butelkowana. To rzeczy, które w różnych miejscach powiatu ostródzkiego zbieramy dla powodzian.

W Ostródzie z pomocą rzeczową dla powodzian zapraszamy do garażu Straży Miejskiej / Fot. Marcin Tchórz

Robimy co możemy czyli zbieramy rzeczy najbardziej potrzebne rzeczy, które na tę chwilę są najbardziej potrzebne do życia naszym rodakom dotkniętym przez kataklizm powodzi w południowo-zachodniej Polsce. Samorządy lokalne od wczoraj uruchomiły zbiórki dla powodzian.

Ostródzianie ochoczo ruszyli z pomocą i dostarczali dary do siedziby ostródzkiej Straży Miejskiej. Żeby ułatwić tę zbiórkę informujemy, iż w tym tygodniu codziennie do późnych godzin wieczornych jest i będzie otwarty garaż ostródzkich strażników miejskich. Dotrzeć tam najłatwiej od strony parkingu dla interesantów za Urzędem Miejskim przy ul. Mickiewicza (od strony rzeki Drwęcy). – Tam działamy i czekamy od wczesnych godzin porannych do godziny 22 – mówi Andrzej Bartnicki, komendant ostródzkiej SM.

Zbiórkę darów dla poszkodowanych w powodzi samorząd Miłomłyna / Fot. UMiG Miłomłyn

W dwóch lokalizacjach można też zostawiać pomoc rzeczową w Miłomłynie. Mieszkańcy gminy Miłomłyn rzeczy potrzebne poszkodowanym w powodzi mogą dostarczać do Szkoły Podstawowej w Miłomłynie (godz. 7-15) lub do siedziby Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Miłomłynie (godz. 8-16).

POTRZEBNE SĄ:
ŚRODKI HIGIENICZNE
ŻYWNOŚĆ Z DŁUGIM TERMINEM PRZYDATNOŚCI
ŚRODKI CZYSTOŚCI
KARMA DLA ZWIERZĄT

Również mieszkańcy gminy Ostróda pomagają poszkodowanym w tym największym w XXI wieku kataklizmie w Polsce. Wszystkie zebrane dary we współpracy z samorządem miejskim Ostródy zostaną zawiezione do Banku Żywności w Olsztynie, który przekaże je potrzebującym.

Powodzian na różne sposoby wspierają mieszkańcy gminy Ostróda / Fot. Archiwum UG Ostróda
TU ZBIERA GMINA OSTRÓDA
Urząd Gminy Ostróda - pn.-pt. godz. 7.30- 15.30; GCK-B Samborowo/świetlica wiejska w Turznicy - pn.-pt. godz. 8-16; świetlica wiejska/biblioteka w Smykówku - pn.-pt. godz. 8-14; świetlica wiejska/biblioteka w Pietrzwałdzie - pn.-pt. godz. 10-16; świetlica wiejska w Ornowie - piątek godz. 17-19; świetlica wiejska Naprom - środa godz. 16-18; świetlica wiejska Nastajki - środa godz. 14.30- 16.30; świetlica wiejska Durąg - czwartek godz. 15.30-17.30; świetlica wiejska Brzydowo - wt. godz. 16-18, śr. 14-16, pt. 11-13; biblioteka Tyrowo - pn. i pt. godz. 8-12, śr.-czw. godz. 13.15-17.15; biblioteka Szyldak - pn.-pt. godz. 12-18; świetlica wiejska/biblioteka Stare Jabłonki - wt./czw. 12-16, pt. 8-12

Do potrzebujących z południa Polski pomocną dłoń wyciągnęli też mieszkańcy miasta i gminy Morąg. Tam dary codziennie w godzinach pracy przyjmowane są budynku Urzędu Miejskiego w Morągu przy ul. 11 Listopada 9.

W Morągu z pomocą kierujcie się do Urzędu Miejskiego / Fot. Archiwum organizatora
Idź do oryginalnego materiału