Stacja Polarna Tara ma w przyszłym miesiącu wyruszyć z Francji na Ocean Arktyczny. 26-metrowy statek badawczy zostanie celowo uwięziony w dryfującym paku lodowym. Na pokładzie tej jednostki znajdzie się 12 osób, które będą przez osiem miesięcy podróżować w centralnej części Arktyki.