Na portalu nowaturystyka.pl opublikowano raport z wykazem marzeń podróżniczych Polaków. Analizę przeprowadziła firma badawcza GfK oraz portal eSky.pl. Z opublikowanych danych wynika, iż najwięcej z nas marzy o wycieczce do Ameryki Północnej, zwłaszcza do Stanów Zjednoczonych. Trudno się dziwić, iż aż 37 procent respondentów wskazało ten kierunek, bowiem podróż w tak odległe miejsce jest nie tylko długa, ale przede wszystkim bardzo kosztowna. Jakie jeszcze pragnienia mają Polacy? Sprawdziła to firma OnePlus.
REKLAMA
Zobacz wideo Blanka Lipińska wspomina podróże z "(Nie)Poradnika Turystycznego". Gdzie było najwięcej trudności?
Jakie marzenia mają Polacy? Takie podróże chcielibyśmy zrealizować
Firma OnePlus zrealizowała swoje badanie w formie ankiety online (CAWI). W okresie od 14 do 20 listopada 2024 roku przepytano 1000 dorosłych mieszkańców każdego z tych krajów: Polski, Wielkiej Brytanii, Danii, Finlandii, Belgii, Hiszpanii, Francji, Włoch i Holandii. Respondenci reprezentowali całą populację pod względem wieku, płci i zamieszkiwanego regionu. Wyniki przytoczył portal propertynews.pl. W przypadku tego badania wygrał jednak nie kraj, a doświadczenie. Okazało się, iż aż 36 procent ankietowanych Polaków marzy o zobaczeniu zorzy polarnej. Choć w naszym kraju też można czasem dostrzec to zjawisko, to jednak nie wygląda tak imponująco jak w północnej części Europy. Drugim najczęściej podawanym marzeniem okazało się być oglądanie Wielkiego Muru Chińskiego (27 procent), a trzecim podróż do Machu Picchu (19 procent). W zestawieniu znalazły się też:
obejrzenie ruin Petry w Jordanii (19 procent),
wyjazd na Malediwy z możliwością nurkowania (18 procent),
podziwianie wielorybów na Islandii (18 procent).
Czy Polacy lubią podróżować? Jest kilka przeszkód
Badanie wykazało, iż Polacy chcą więcej podróżować. Aż ponad połowa ankietowanych w Polsce zadeklarowała gotowość do zwiększenia częstotliwości wyjazdów. Prześcignęła nas tylko Hiszpania z wynikiem 55 procent. Respondenci wyjaśnili też, co jest największą przeszkodą w spełnianiu podróżniczych marzeń. Na pierwszym miejscu stanęły finanse, na które narzekało 49 procent badanych. Kolejnymi problemami okazały się być obowiązki rodzinne (34 procent) i brak czasu (27 procent). Z kolei w innych krajach dominowały takie przeszkody jak lęk przed nieznanym, ograniczenia fizyczne, wiek lub etap życia.
Dziękujemy, iż przeczytałaś/eś nasz artykuł.Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.