Nigdy nie rozmrażaj pierogów w ten sposób. Rozkleją się i będą niesmaczne

top.pl 1 miesiąc temu
Zdjęcie: /123RF/PICSEL


Rozmnażanie pierogów na wigilię jest trudniejsze, niż może się wydawać. W wielu domach przygotowuje się je wcześniej, by uniknąć nadmiaru pracy 24 grudnia. To nic złego, ale po wyjęciu z zamrażarki starannie ulepione ciasto często traci kształt i konsystencję. To przez popularny błąd, na który lepiej uważać, aby pierogi się nie rozkleiły.

Wśród dwunastu tradycyjnych dań na wigilijnym stole nie powinno zabraknąć pierogów. Możesz podać je z dowolnym farszem: kapustą i grzybami, pastą rybną, albo na słodko z serem. Niezależnie od wybranej przez ciebie wersji, powinny być jednak miękkie jak chmurka i elastyczne.

Niestety podczas rozmnażania pierogów dojść może do wpadki kulinarnej w efekcie której ciasto pierogów rozkleja się i traci swój unikalny kształt. jeżeli tak się stanie, to po podaniu na talerze będzie wyglądać jak rozgotowana papka. Zobacz, jak tego uniknąć.

Może cię zainteresować: Użyj tego tłuszczu do czyszczenia okapu. Po 5 minutach będzie lśnił jak nowy

Chcesz wiedzieć, jak rozmrozić pierogi na Wigilię? Przez ten błąd rozklejają się i tracą na smaku

Przygotowanie pierogów wigilijnych jest bardziej skomplikowane, niż myślisz. o ile chcesz, aby były naprawdę smaczne, powinieneś poznać podstawowe zasady ich przyrządzania.

Jednym z najgorszych błędów, często popełnianych przez osoby, które gotują ten przysmak po raz pierwszy, jest... rozmrażanie pierogów przed gotowaniem. To nie żart, iż nie należy tego robić.

To właśnie przez tę czynność tracą one swój unikalny kształt i sprężystą, jędrną konsystencję, która powinna zostać zachowana zarówno przed, jak i po ugotowaniu pierogów.

Czytaj również: Dorzuć to do barszczu wigilijnego. Goście wyliżą talerze do ostatniej kropelki

Jak gotować mrożone pierogi wigilijne, by były miękkie i elastyczne? Dzięki temu ciasto będzie idealne

Mrożone pierogi najlepiej ugotować bez rozmrażania - na blacie kuchennym, w mikrofalówce czy w lodówce. To bowiem prowadzi do uwalniania się nadzienia, które wędruje na obrzeża ciasta, ekspresowo chłonącego wilgoć, (a często także wylewa się na zewnątrz).

Idealna metoda przygotowywania tej potrawy wigilijnej jest najprostszą z możliwych. Po wyjęciu z zamrażarki wystarczy je bowiem wrzucić bezpośrednio do wrzącej, osolonej wody w garnku.

Ten banalny trik na gotowanie pierogów doprowadzi do szybkiego ścięcia się ciasta, które jednocześnie zachowa wszystkie swoje walory. Przysmaki się ze sobą nie posklejają, jeżeli będziesz gotować je na dużym ogniu w możliwie dużym naczyniu (woda będzie nimi poruszać, a od czasu do czasu możesz je delikatnie zamieszać).

Zobacz też:

Zabierz mężowi i natrzyj okna w mieszkaniu. Pożegnasz problem z zaparowanymi oknami

Jak schudnąć przed świętami? 3 triki, które pomogą ci zmieścić się w świąteczną sukienkę

Przypaliłeś mleko? Nie wylewaj go, tak pozbędziesz się gorzkiego posmaku

Idź do oryginalnego materiału