Wiele osób postępuje w ten sam sposób - gdy w garnku zostaje resztka zupy, która nie nadaje się już do zjedzenia, większość wylewa ją do toalety. Wydaje nam się, iż nie ma w tym niczego złego, ponieważ jest to płynne danie i mamy nadzieję, iż miękkie warzywa lub inne dodatki gwałtownie się rozpuszczą. Otóż nie jest to prawda. Wylanie zupy do kanalizacji to najgorszy możliwy sposób na pozbycie się jej.
REKLAMA
Zobacz wideo Przesolona zupa to nie sytuacja bez wyjścia. Oto sposoby, by ją uratować!
Czy zupę można wylać do toalety? Wiele osób popełnia ten sam błąd
Wylewanie zupy do toalety nie jest najlepszym pomysłem. To danie składa się bowiem nie tylko z wody, ale często też z wielu innych dodatków, takich jak warzywa, mięso, ryż bądź makaron. Wszystkie te składniki nie powinny znaleźć się w rurach, ponieważ zapychają kanalizację. Ponadto resztki jedzenia są doskonałą pożywką dla gryzoni i robaków. Przyciągają jak magnes szczury i karaluchy, które mogą zalęgnąć się w kanalizacji, a stamtąd już prosta droga do mieszkania.
Warto też pamiętać, iż zupy gotowane na mięsie zawierają sporo tłuszczu, którego pod żadnym pozorem nie powinniśmy wlewać do rur. gwałtownie zasycha i zmienia się w twarde, lepkie zatory, do których z czasem zaczną przylepiać się inne rzeczy z kanalizacji. Usunięcie takich odpadów będzie wymagało pomocy hydraulika, a taka usługa jest często bardzo kosztowna.
Zobacz też: Piękna bylina do ogrodu. Rośnie jak szalona i oszałamia intensywnym kolorem "dzwonków"
Jak pozbyć się resztek zupy? Tak zrobisz to w sposób bezpieczny dla kanalizacji
Jaki jest zatem najlepszy sposób na pozbycie się zalegającej w garnku zupy? jeżeli pozostało dobra, to wystarczy przelać ją do odpowiednich pojemników i zamrozić. Dzięki temu nie zmarnujemy jedzenia i będziemy mieć później obiad na zapas. jeżeli jednak potrawa nie nadaje się już do spożycia, to mamy dwa rozwiązania.
Lekkie zupy, gotowane na bulionie warzywnym i bez wysokiej zawartości tłuszczu należy odcedzić. Następnie wyrzucamy warzywa i mięso do kosza na śmieci, a sam płyn można wylać do zlewu (pod warunkiem, iż nie jest gorący).
Zupy ciężkie i tłuste, jak już wspominaliśmy, nie mogą trafić do kanalizacji. Wówczas najlepszym pomysłem będzie przelanie ich do niepotrzebnych słoików, szczelne zamknięcie naczyń i wyrzucenie ich do kosza na odpady zmieszane.
Dziękujemy, iż przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.