Nie ma potrzeby codziennie udawać. Dobre powody, by przestać zabiegać o akceptację

ohme.pl 9 miesięcy temu

Często ze wszystkich sił staramy się pokazać światu, iż jesteśmy nieskazitelne. Stajemy na głowach, żeby wszyscy nas lubili i akceptowali. Nie pamiętamy, albo nie mamy świadomości, iż to bezcelowe. Nie ma takiej możliwości, żeby wszyscy nas lubili, nie dogodzimy wszystkim i nie ma co próbować. choćby zupy pomidorowej nie lubią wszyscy. Ważne, żeby pamiętać, iż całe piękno tkwi we wrażliwości, złożonych emocjach i autentycznych niedoskonałościach. Kiedy akceptujemy to, kim jesteśmy i decydujemy się być autentyczne, otwieramy się na prawdziwe relacje, prawdziwe szczęście i prawdziwy sukces.

Nie ma potrzeby codziennie udawać. Nie ma potrzeby udawać kogoś, kim się nie jest. Nie musisz nic udowadniać, bo…

1. Ważne jest, aby szanować własne uczucia i granice

Kiedy spotkasz kogoś, kto cię dyskredytuje, lekceważy lub traktuje źle bez wyraźnego powodu, nie wypalaj się próbami zdobycia aprobaty tej osoby. I pamiętaj, przypilnuj, żeby w twoim sercu nie pojawiła się nienawiść do tej osoby. Każda chwila, którą poświęcisz takim ludziom, zostanie zmarnowana, a każda odrobina nienawiści i irytacji w twoim sercu w końcu tylko cię zrani.

Są ludzie, którzy zawsze powiedzą ci, co zrobiłaś źle, ale za to zastanowią się sto razy, zanim sprawią ci jakiś komplement. Nie bądź jedną z nich i nie pozwól, aby ci ludzie nieustannie odbierali Ci energię i radość. Pamiętaj, iż dystansowanie się od ludzi, którzy przekazują ci negatywne wibracje lub niezdrową energię, to dbanie o siebie. Wycofywanie się z sytuacji, w których czujesz się niedoceniana lub lekceważona, to dbanie o siebie. Postaraj się szanować swoje uczucia i granice.

2. Ludzie, którym naprawdę warto zaimponować, chcą, abyś była sobą

Na dłuższą metę lepiej być nienawidzoną za to, kim jesteś, niż kochaną za to, kim nie jesteś. Relacje, które często sprawdzają się na dłuższą metę, to te, które czynią cię lepszą osobą, nie zmieniając cię w kogoś innego i nie powstrzymując cię od rozwoju. Pozwól więc innym brać cię taką, jaka jesteś, albo wcale. Mów prawdę, choćby jeżeli głos ci się trzęsie!

Nie zmieniaj się tylko po to, żeby ludzie cię lubili; ucz się, rozwijaj i pielęgnuj siebie, a niedługo WŁAŚCIWI ludzie pokochają PRAWDZIWĄ ciebie.

3. To ty jesteś osobą, która może zmienić twoje życie

W każdej sytuacji, w której się kiedykolwiek znalazłaś, pozytywnej czy negatywnej, jedynym wspólnym wątkiem jesteś ty. Twoim i tylko twoim obowiązkiem jest uznanie, iż niezależnie od tego, co wydarzyło się do tego momentu w twoim życiu, jesteś w stanie dokonać wyborów, które zmienią twoją sytuację lub sposób, w jaki o niej myślisz. Nie pozwól, aby opinie innych zakłócały tę prawdę.

To, co jesteś w stanie osiągnąć, nie jest funkcją tego, co inni ludzie myślą, iż jest dla ciebie możliwe. To, co jesteś w stanie osiągnąć, zależy przede wszystkim od tego, co postanowisz zrobić ze swoim czasem i energią. Więc przestań martwić się tym, co myślą wszyscy inni. Po prostu rób swoje. Jedynymi ludźmi, którzy będą cię za to winić, są ci, którzy chcą, abyś żyła w kłamstwie.

4. Powszechnie stosowane przez społeczeństwo mierniki wartości są w większości bezwartościowe

Kiedy znajdziesz się w pułapce pomiędzy tym, co cię porusza, a tym, co według społeczeństwa jest dla ciebie odpowiednie, zawsze podążaj drogą, która sprawia, iż ​​czujesz, iż żyjesz, chyba iż chcesz, aby wszyscy byli szczęśliwi oprócz ciebie. Niezależnie od tego, dokąd zaprowadzi cię życie, w dużych czy małych miasteczkach, nieuchronnie spotkasz innych, którzy myślą, iż wiedzą, co dla ciebie najlepsze — ludzi, którzy myślą, iż są lepsi od ciebie — ludzi, którzy uważają, iż szczęście, sukces i piękno oznaczają każdemu to samo… Będą próbowali zmierzyć twoją wartość na podstawie tego, co posiadasz, a nie tego, kim jesteś. Ale wiesz lepiej – rzeczy materialne nie mają znaczenia. Nie goń tylko za pieniędzmi. Pędź za tym, co cię napędza i daje ci szczęście. Wybieraj rzeczy o większej wartości – rzeczy, których nie można kupić za pieniądze. Liczy się siła charakteru, uczciwe serce i poczucie własnej wartości.

5. Życie to nie wyścig

Każdy chce być na mecie pierwszy i krzyknąć: „Spójrz na mnie! Spójrz na mnie!” Ale prawda jest taka, iż ​​większość twojego szczęścia i rozwoju ma miejsce, gdy jesteś w ruchu, a nie wtedy, gdy stoisz na mecie. Dlatego przypominaj sobie tak często, jak to konieczne, iż nie jesteś w tyle. Jesteś tam, gdzie musisz być. Nie osądzaj ani nie krytykuj siebie za to, jak długo trwa twoja podróż. Każdy z nas potrzebuje własnego czasu, aby przebyć własną odległość.

Nie przemęczaj się. Pamiętaj, iż nie możesz podnieść stu kilogramów na raz, ale możesz z łatwością podnieść jeden st razy. Drobne, konsekwentne kroki doprowadzą cię do celu… Pracuj ciężko. Odpoczywaj dobrze. Naucz się odłączać. Zaangażuj się w dbanie o siebie. W maratonie życia kluczem jest nauczenie się uważności i utrzymywania tempa.

6. Droga do największych rzeczy wiedzie przez porażkę

Jesteś ciągle zmieniającym się dziełem, które jest w toku. Nie musisz zawsze mieć racji, po prostu nie musisz się zbytnio martwić, iż się mylisz. Błąd jest częścią procesu. Jeśli będziesz zbyt mocno starała się zaimponować wszystkim swoją „doskonałością”, zahamujesz swój rozwój! Będziesz spędzać cały swój czas na udawaniu i wyglądaniu w określony sposób, zamiast dorastać i żyć w określony sposób.

Doprawdy, nie da się czasem żyć bez porażek, chyba iż żyje się tak ostrożnie, iż tak naprawdę w ogóle nie żyje się, a jedynie istnieje. A jeżeli za bardzo boisz się porażki przed innymi, prawdopodobnie nie będziesz w stanie zrobić tego, co konieczne, aby odnieść sukces we własnych oczach. Musisz pamiętać, iż nie ma znaczenia, ile razy poniesiesz porażkę i jak chaotyczna jest twoja podróż, pod warunkiem, iż nie przestaniesz stawiać małych kroków do przodu. W ostatecznym rozrachunku ci, którym nie przeszkadza to, iż porażka jest nieunikniona, dokonują stopniowego postępu. I TY możesz być jedną z nich.

Idź do oryginalnego materiału