Sięga się po nią najczęściej w przypadku dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Stosuje się ją od dziesiątek lat, ale okazuje się jednak, iż mięta to również wiele innych, pozytywnych adekwatności. Herbata z mięty pomaga i smakuje wspaniale, ale nie każdy może ją pić. Kto powinien się jej wystrzegać?
Kiedy najczęściej sięga się po miętę? Okazuje się, iż tą najpopularniejszą formą jest właśnie herbata z mięty, która pomaga na wszelkie dolegliwości żołądkowe. Ale mięta to nie tylko herbata, ale również zioło, które stosuje się w wielu innych przypadkach – w kuchni i ziołolecznictwie. To chociażby sok z mięty, nalewka z mięty, czy też świeża mięta i nasiona mięty. Jak codzienne picie mięty wpływa na zdrowie i kto powinien ją pić?
Mięta – najważniejsze adekwatności
Chyba można darować sobie opis, odnośnie tego, jak wygląda mięta i jak smakuje mięta, bo z pewnością zdajesz sobie z tego sprawę. To popularne zioło stosuje się w kuchni i ziołolecznictwie. Nazwa mięta odnosi się aż do ponad 40 gatunków tej rośliny. To popularne zioło należy do rodziny jasnowatych. Do tych najpopularniejszych gatunków tego zioła należy: mięta pieprzowa, mięta polna, czy mięta nadwodna. Warto podkreślić, iż mięta i co za tym idzie herbata z mięty mają w sobie takie substancje, jak: mentol, flawonoidy, sole mineralne i kwasy organiczne.
Mięta – Pyszności; Foto Canva.com
A jakie adekwatności ma mięta. Najważniejsze z nich to przede wszystkim:
- redukuje ryzyko otyłości, nowotworów, miażdżycy
- przeciwutleniacze hamują rozwój wolnych rodników
- ma działanie bakteriobójcze
- działanie rozkurczowe i przeciwzapalne
- pomaga w leczeniu zaburzeń trawiennych
- skuteczny środek na nerwobóle, czy zaburzenia menstruacyjne
- olejek z mięty wspomaga oddychanie
- wspomaga trawienie.
Herbata z mięty – jak ją parzyć?
Picie mięty to świetne rozwiązanie na wiele dolegliwości. Herbata z mięty zalicza się do kategorii tych środków, które działają niemal od razu. jeżeli zastanawiasz się, jak parzyć miętę, to wiedz, iż cały proces powinien trwać od 3 do 6 minut. Wystarczy, iż świeżą miętę lub suszone listki mięty zalejesz wrzątkiem i przykryjesz na te kilka minut. Pod wpływem temperatury, uwolnione zostaną bioaktywne składniki mięty oraz te wonne.
Jak często pić herbatę z mięty i kto nie powinien jej spożywać?
Herbata z mięty, zgodnie z tym, co zostało wcześniej wspomniane to produkt, który ma wiele cennych adekwatności, ale nie każdy powinien ją spożywać. Grupą osób, które powinny ograniczyć spożycie spożycie mięty są dzieci poniżej 2. roku życia. Warto jednak zaobserwować pierwsze reakcje organizmu przy kontakcie dziecka z herbatą z mięty. Najlepiej, gdy będzie wypijać nie więcej niż szklankę dziennie. W przypadku dorosłych są to najczęściej 2-4 szklanki dziennie.
Herbata miętowa – Pyszności; Foto Canva.com
Dzieci nie są jedyną grupą osób, które nie powinny spożywać herbaty z mięty. Tego popularnego napoju powinny unikać również osoby z chorobą refluksową, osoby cierpiące na zgagę. Jej spożywanie nie jest zalecane dla osób z cukrzycą, kobiet w ciąży, jak i kobiet, które karmią piersią. Pamiętaj, iż wszelkie produkty z mięty powinno się stosować zgodnie z zaleceniami producenta, umieszczonymi na opakowaniu.
Szukasz pomysłu na szybki obiad? Na naszym kanale YouTube znajdziesz przepis na placuszki z kurczaka z patelni: