Nawet najlepsze kucharki popełniają ten błąd. Kiełbasę do bigosu dodawaj w tym momencie

pysznosci.pl 1 rok temu
Zdjęcie: Bigos - Pyszności; foto: Canva


Najlepszy bigos to danie, po które chętnie sięga się w okresie zimowym. Smak kapusty dopełnia kiełbasa i inne rodzaje mięsa, czy dodatki. A czy wiesz, kiedy dodawać kiełbasę do bigosu? Okazuje się, iż choćby najlepsze kucharki popełniają ten błąd.

Bigos – wyjątkowa potrawa na chłodniejsze dni

Okazuje się, iż kolejność dodawania składników do bigosu, ma naprawdę duże znaczenie. Aby uzyskać ten możliwie najlepszy smak, pamiętaj, by wszystko do garnka wrzucić we właściwym czasie. Zbyt wczesne lub późne dodanie składników może spowodować, iż uzyskasz ten zupełnie inny efekt. Dlatego też dobrze jest wiedzieć, kiedy dodawać kiełbasę do bigosu.

Bo to właśnie ona i inne rodzaje mięsa, nadają twojej potrawie tego najlepszego i pożądanego smaku. Nie ma takiej osoby, która nie lubiłaby tego dania. Po bigos sięga się chętnie, przede wszystkim w chłodniejsze dni. Jest sycący, aromatyczny, smaczny i rozgrzewający. Co prawda, są różne wariacje na temat tego dania, ale nie ma to, jak wyjątkowy smak tradycji.

Bigos – Pyszności; foto: Canva

Kiedy dodawać kiełbasę do bigosu?

Skoro kolejność i czas dodawania składników mają diametralne znaczenie, to dobrze jest wiedzieć, kiedy dodawać kiełbasę do bigosu. Z pewnością, zdajesz sobie sprawę, iż tradycyjny bigos nie może się obejść bez dobrej jakości kiełbasy, czy innego mięsa. To właśnie mięso dodaje bigosowi aromatu, a danie staje się bardziej sycące.

Pamiętaj, by dodawana kiełbasa była świeża. A kiedy ją dodać? Podsmażoną kiełbasę należy wrzucić do garnka dopiero pod sam koniec gotowania. W przeciwnym razie istnieje duże prawdopodobieństwo, iż danie straci dużo na swoim smaku i konsystencji.

Kiełbasa – Pyszności; Foto: Pixabay.com

Dlaczego warto jeść bigos nie tylko zimową porą?

Zgodnie z tym, co zostało już wcześniej wspomniane, po bigos najwięcej osób sięga w okresie zimowym. Okazuje się jednak, iż jest to świetna opcja na obiad, również w innych porach roku. Potrawa jest sycąca, aromatyczna i można ją wzbogacić o rozmaite dodatki, takie jak np. suszone grzyby, śliwki, zioła, różne rodzaje mięsa i wyjątkowe przyprawy.

Kapusta kiszona, która stanowi podstawę tego dania, jest źródłem wielu ważnych wartości odżywczych. Zawiera m.in. żelazo, magnez, potas, wapń, czy witamina C. Pomimo tego, iż dobry bigos musi gotować przez dłuższy czas, to jego przygotowanie jest stosunkowo proste i można sięgnąć po niego wtedy, gdy najdzie cię na niego ochota.

Zobacz również na naszym kanale YouTube, jak zrobić kule z mięsa mielonego w boczku:

Idź do oryginalnego materiału