Najbardziej urokliwe miejsca nad Bałtykiem. Wapienne klify i puste plaże to tu standard

g.pl 1 tydzień temu
Zdjęcie: Fot. www.istockphoto.com/13threephotography


Lato co prawda powoli dobiega końca, ale następująca po nim jesień to także dobry czas, by wybrać się nad morze. Choć dni i noce są już nieco chłodniejsze, przyroda przez cały czas zachwyca, a puste plaże skłaniają do spacerów, refleksji i zapewniają niczym niezmącony relaks. Czy zastanawialiście się kiedyś, gdzie znajdują się najpiękniejsze miejsca nad Bałtykiem? Odpowiedź może was mocno zaskoczyć.
Jesień podobnie jak lato to doskonała pora na nadmorskie wyprawy. Chłodniejsza aura sprzyja relaksowi na świeżym powietrzu, a mniej zaludnione plaże dają przestrzeń na spokojny odpoczynek. W tym czasie, gdy przyroda prezentuje się w pełni swojej surowej, nieokrzesanej formy, warto poszerzyć horyzonty i skierować wzrok na zachód, do naszych niemieckich sąsiadów. Rugia, będąca największym wyspiarskim skarbem Niemiec, zachwyca krajobrazami, które ciężko jest odnaleźć w innych rejonach Europy. Odkrywanie jej uroków zostało uwiecznione na filmie, który można znaleźć na Instagramowym profilu @przerwa_weekendowa, rzucającym światło na wyjątkowe piękno tego miejsca.


REKLAMA


Zobacz wideo Nieoczywiste miejsca nad wschodnim Bałtykiem [VLOG]


Rugia - atrakcje. Najpiękniejsze miejsce nad Bałtykiem
Jesień to nie tylko czas, kiedy przyroda ukazuje swoje barwy w pełnej krasie, ale również okazja, by doświadczyć spokoju i surowego piękna wyspy Rugia. Wysokie wapienne klify Parku Narodowego Jasmund to doskonałe tło dla jesiennej palety, a secesyjne mola dodają uroku temu niemal magicznemu miejscu. Dzięki profilowi @przerwa_weekendowa możemy podziwiać, jak w tej srogiej scenerii, bez tłumów, wyspa wydobywa z siebie "100% piękna". Dla tych, którzy nie szukają ciepłych plaż, ale pragną cieszyć się chłodniejszym klimatem, miejsce to jest idealnym wyborem. Chociaż pogoda może tu być zmienna, to liczne sauny zapewniają ciepło i relaks po dniu pełnym chłodnych wrażeń.


Jesienią krajobraz będzie tam bardziej surowy, wapienne klify i secesyjne mola bez tłumów ludzi wydobędą z siebie 100% piękna


- czytamy w opisie załączonym do filmu.


Z drugiej strony, wizyta na Rugii może wiązać się z pewnymi wyzwaniami, takimi jak wyższe ceny w porównaniu do polskiego wybrzeża oraz ograniczona oferta gastronomiczna. Lokalne specjały, takie jak bułka z rybą, są co prawda pyszne, ale ich codzienne jedzenie może okazać się monotonne.


Bułka z rybą jest pyszna, ale można przygotować się na jedzenie jej codziennie, bo mało miejsc oferuje coś nie rybnego, o wege to bardzo trudno


- możemy przeczytać dalej w poście.


Co obejrzeć na Rugii? Wyspa, która jest perłą niemieckiego wybrzeża
Podczas gdy Park Narodowy Jasmund przyciąga miłośników przyrody swoimi malowniczymi klifami i łatwo dostępnymi trasami, to molo w Sellin oferuje niepowtarzalne wrażenia estetyczne. Jego secesyjna architektura i charakterystyczna knajpka sprawiają, iż miejsce to wydaje się zaczerpnięte z filmów Wesa Andersona. Czyni je to niezwykle fotogenicznym punktem na turystycznej mapie wyspy. Z kolei miasto Binz zachwyca długim pomostem i oryginalnymi budowlami, w tym kosmicznym domkiem Urzędu Stanu Cywilnego oraz promenadą, gdzie można podziwiać piękno secesyjnych i modernistycznych budynków. Północny przylądek, Kap Arkona to kolejna perła Rugii, znana nie tylko z cudownych widoków i latarni morskich, ale również jako istotny punkt historyczny związany z historią Słowian. Zakątek ten zwiedzać można jedynie pieszo lub turystycznym pociągiem co tylko dodaje mu uroku. Dranske to wręcz idealne miejsce dla wszystkich miłośników sportów wodnych, a w szczególności kitesurfingu. Dzięki mniejszej liczbie turystów i doskonałym warunkom do nauki — płytka woda i przestronne plaże — stanowi ono świetną alternatywę dla bardziej zatłoczonych Chałup.


Dziękujemy, iż przeczytałaś/eś nasz artykuł.Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Idź do oryginalnego materiału