440 tysięcy złotych straciło małżeństwo z powiatu rzeszowskiego. Uwierzyli oszustom, iż ich syn spowodował wypadek i potrzebne są pieniądze na kaucję. Zmanipulowana kobieta spakowała do reklamówki pieniądze i zawiozła je do Rzeszowa. Na tym przestępcy nie poprzestali. Namówili jeszcze 69-latkę do przekazania biżuterii. Miała je zawieść innego miasta. Kiedy wspólnie z mężem dojechali we wskazane przez nich miejsce, skontaktowali się ze swoim synem i dowiedzieli się, iż zostali oszukani.
Końcem października br., do 69-latki z powiatu rzeszowskiego zadzwoniła zapłakana kobieta, która zaczęła jej opowiadać historię o wypadku drogowym z udziałem ciężarnej. Seniorka była pewna, iż rozmawia ze swoją synową, a sprawcą wypadku miał być syn seniorki. Po chwili w słuchawce usłyszała męski głos. I tym razem 69-latka była pewna, iż rozmawia ze swoim synem, który prosił ją o pomoc w zgromadzeniu pieniędzy na kaucję. Mężczyzna poprosił o wszystkie pieniądze jakie pokrzywdzona miała w domu. Zmanipulowana seniorka spakowała do reklamówki 440 tysięcy złotych i zawiozła je do Rzeszowa. Na osiedlu 1000-lecia czekał na nią nieznajomy mężczyzna, który powiedział, iż jest adwokatem syna. Podczas przekazania pieniędzy kobieta cały czas rozmawiała z oszustami przez telefon. Usłyszała też, iż pieniędzy jest za mało i potrzeba więcej.
Seniorka wróciła do domu, skąd zabrała złotą biżuterię. Razem z mężem miała ją zawieść do innego miasta, gdzie miała na nich czekać prokuratorka prowadząca sprawę. Kiedy tam dotarli, mąż seniorki postanowił zadzwonić do syna. Okazało się, iż żadnego wypadku nie było i iż zostali oszukani.
Policjanci apelują, o nieprzekazywanie pieniędzy osobom nieznanym. jeżeli dzwoniąca do ciebie osoba informuje cię o wypadku drogowym spowodowanym przez bliską ci osobę i nakłania cię do przekazania pieniędzy natychmiast rozłącz się. Nie działaj pochopnie i pod wpływem emocji. Zanim przystąpisz do jakiegokolwiek działania, najpierw skontaktuj się z krewnym lub z dyspozytorem numeru alarmowego 112.