Mineralny makijaż – jak go wykonywać i jak nanosić podkład mineralny?

trena.pl 1 tydzień temu

Makijaż mineralny może być doskonałą alternatywą dla tradycyjnego make upu, szczególnie jeżeli zmagasz się z cerą problematyczną. Kosmetyki, które się w nim wykorzystuje, mają naturalne składy, dlatego mogą być doskonałym wyborem dla osób, które przykładają szczególną wagę do tego, co aplikują na skórę. Jak zatem wykonać makijaż mineralny i na co zwrócić szczególną uwagę?

Czym jest makijaż mineralny?

Zacznijmy od wyjaśnienia tego, czym jest makijaż mineralny. Jest to make up, który wykonuje się głównie kosmetykami mineralnymi. Znajdziemy w nich naturalne składniki bez silikonów czy parabenów. Wśród nich są takie produkty jak: fluidy, sypkie pudry, cienie czy choćby tusze do rzęs i wiele innych.

Co zawierają mineralne kosmetyki?

Kosmetyki mineralne to produkty, które mają zwykle prosty, naturalny skład, dzięki czemu są odpowiednie dla osób, które zwracają dużą uwagę na to, co aplikują na skórę. zwykle nie wywołują podrażnień (chociaż każda skóra jest inna i przed zastosowaniem danego produktu zawsze warto wykonywać testy alergiczne) W kosmetykach mineralnych znajdziemy m.in. takie składniki jak:

  • dwutlenek tytanu,
  • krzemionka,
  • mika,
  • tlenek cynku.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Jak dodać cerze blasku?

Czym różni się mineralny podkład od zwykłego?

Różnica leży przede wszystkim w składzie i działaniu. Kosmetyki mineralne doskonale sprawdzają się w makijażu skóry problematycznej ze skłonnością do świecenia i wyprysków. Z łatwością pochłaniają nadmiar sebum, dzięki czemu zapobiegają błyszczeniu cery.

Czy podkład mineralny zapycha pory?

Zdecydowanie nie. Jest to kosmetyk, który nie zapycha porów i pozwala skórze oddychać.

Czy kosmetyki mineralne chronią przed słońcem?

Co interesujące produkty mineralne wykazują lekkie adekwatności chroniące przed promieniowaniem słonecznym. Nie można ich jednak traktować jako ochrony przeciwsłonecznej, a wsparcie w zabezpieczeniu skóry po zastosowaniu kremu z filtrem UV.

Czy można stosować kosmetyki mineralne na cerę trądzikową?

Zdecydowanie tak. Ich skład jest wprost stworzony do makijażu właśnie takiej cery. Działają bowiem antybakteryjnie, a także przeciwko świeceniu się cery.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Jak stosować kamień gua sha?

Mineralne podkłady – to powinnaś o nich wiedzieć

Podkłady mineralne podobnie jak sypkie, zapewniają zwykle delikatne krycie. Co ciekawe, po użyciu mogą lekko ciemnieć. Warto uwzględnić ten fakt przed doborem odcienia. Pamiętaj, iż każdy produkt jest inny i warto przeczytać opis jego działania na opakowaniu lub stronie internetowej (jeśli robisz zakupy online).

Jak aplikować mineralne kosmetyki?

Aplikacja kosmetyków mineralnych nieco różni się od nanoszenia tych tradycyjnych. Poniżej kilka cennych wskazówek, które pomogą Ci idealnie nanieść produkty.

  • Przygotuj akcesoria. Mineralny podkład możesz nałożyć palcami, ale zdecydowanie lepiej w tej roli sprawdzi się lekko zaokrąglony pędzel z gęstym włosiem. Możesz też użyć gąbeczki do makijażu. Sprawdź, co najlepiej zadziała w Twoim przypadku.
  • Nanoś kosmetyki niewielkimi porcjami. Jest to doskonały sposób na uniknięcie plam. Łatwiej będzie Ci dołożyć kolejną warstwę niż uporać się ze zbyt dużą ilością produktu.
  • Aplikuj kosmetyk na niewielkie obszary twarzy, płynnie przechodząc do kolejnego.
  • Najpierw stempluj, później rozcieraj. Jest to doskonały sposób na równomierną aplikację produktu.

Utrwalenie podkładu mineralnego

Aby utrwalić naniesiony fluid, możesz użyć sypkiego produktu. Pozwoli Ci to uniknąć nadmiernego świecenia się. Tutaj przyda się oczywiście suchy puder i również delikatne ruchy podczas aplikacji.

Sypkie produkty mineralne – dlaczego warto?

Mineralne produkty o sypkiej formule mają bardzo wiele zalet. Mają zwykle lekką formułę. Nie wykazują mocnego krycia, dlatego idealnie sprawdzają się w makijażu make up no make up.

Tak przygotuj cerę na nałożenie podkładu mineralnego

Zanim zaaplikujesz na cerę podkład mineralny, przygotuj ją do tego. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji łatwiej naniesiesz na nią kosmetyki. Poniżej kilka kroków, o których warto pamiętać.

1. Dokładne oczyszczanie

Na początku należy dokładnie oczyścić skórę, aby pozbyć się z niej sebum, zabrudzeń i bakterii. Przygotuje ją to także na lepsze wchłonięcie składników aktywnych. W tym celu zastosuj ulubione mleczko lub piankę i dokładnie wmasuj w skórę. Następnie spłucz dokładnie wodą.

2. Akcja wygładzenie

Jest to kolejny istotny etap pielęgnacji. Wykonaj peeling dopasowany do potrzeb swojej skóry. Możesz postawić na: enzymatyczny, drobnoziarnisty, kawitacyjny lub inny, który sprawdza się w Twoim przypadku. Oczyszczona i gładka skóra to doskonały punkt wyjścia do przyjęcia drogocennych składników kosmetyków.

3. Przywróć prawidłowe pH

Zastosowanie toniku to prawdziwe dobrodziejstwo dla skóry. W kilka chwil przywraca jej równowagę, zapewnia odpowiedni poziom pH i pozwala na przyjęcie składników aktywnych w kolejnych etapach pielęgnacji.

4. Postaw na odżywienie

Kropla drogocennego serum np. z witaminą C odżywi i rozjaśni skórę. Pomoże także zadbać o jej elastyczność i piękny wygląd.

5. Nie zapominaj o nawilżaniu

Jest to obowiązkowy etap pielęgnacji. Skórę należy nawilżać rano i wieczorem, aby spowolnić procesy starzenia i zachować ją w doskonałej kondycji. Warto, aby krem nakładany przed wykonaniem makijażu nie był zbyt tłusty.

Mineralny makijaż może być doskonałym pomysłem, jeżeli stawiasz na naturalne składy produktów. Jest to także dobry wybór, jeżeli borykasz się z cerą problematyczną, chociaż sprawdzają się w pielęgnacji każdego typu skóry. jeżeli zastanawiasz się, czy wypróbować ten typ makijażu, to zdecydowanie warto!

Idź do oryginalnego materiału