Regularne wykonywanie zabiegów kosmetycznych może pomóc w zachowaniu młodej i jędrnej skóry. Różnego rodzaju procedury takie jak oczyszczanie kwasami czy mikrodermabrazja są jednym z najlepszych i najskuteczniejszych dodatków do codziennej pielęgnacji.
Na czym polega zabieg mikrodermabrazji?
Zabieg mikrodermabrazji, zwany inaczej także mikropeelingiem polega na mechanicznym usunięciu martwego naskórka. Zabieg wykonywany jest przy użyciu kontrolowanego strumienia mikrokryształków, które skutecznie usuwają zrogowaciałe warstwy skóry. Mikrodermabrazja to zabieg, który poleca się osobom walczącym z trądzikiem, przebarwieniami, a także zmarszczkami i brakiem jędrności skóry. w tej chwili na rynku kosmetycznym funkcjonują 3 rodzaje mikrodermabrazji:
– mikrodermabrazja diamentowa – ten rodzaj zabiegu polega na ścieraniu warstw naskórka przy pomocy diamentowych głowic. Zabieg, ze względu na małą inwazyjność, polecany jest osobom o delikatnej, bardzo wrażliwej skórze,
– mikrodermabrazja korundowa – ten rodzaj mikrodermabrazji charakteryzuje się nieco większą intensywnością i skutecznie ściera choćby mocno zrogowaciały naskórek. Mikrodermabrazja korundowa to świetny sposób na walkę ze zmarszczkami, bliznami potrądzikowymi czy uciążliwymi przebarwieniami,
– mikrodermabrazja tlenowa – zabieg ten łączy w sobie działanie tlenu i soli fizjologicznej. W tym wypadku tlen odpowiedzialny jest za likwidację bakterii powodujących trądzik, podczas gdy sól fizjologiczna skutecznie łagodzi stany zapalne skóry.
Mikrodermabrazja – zalety
Zabieg mikrodermabrazji pozwala na uzyskanie szybkich i trwałych efektów, dzięki czemu jest jednym z najlepszych sposobów na polepszenie kondycji skóry. Zabieg ten poleca się przede wszystkim osobom borykającym się ze zmarszczkami, trądzikiem czy przebarwieniami.
Duża zaletą mikrodermabrazji jest również to, iż może być ona używana w walce z rozstępami czy cellulitem – warto pamiętać o tym, iż zabieg może być wykonywany nie tylko w obrębie twarzy, dekoltu i szyi, ale także w okolicy brzucha i ud. Dodatkowo warto pamiętać także o tym, iż zabieg mikrodermabrazji jest bezbolesny i niezwykle bezpieczny.
Przeciwskazania do wykonania zabiegu mikrodermabrazji
Choć zabieg mikrodermabrazji jest bezpieczną i nieskomplikowaną procedurą, istnieje kilka przeciwskazań do jego wykonania. Od korzystania z mikrodermabrazji powinny powstrzymać się między innymi osoby ze stanami zapalnymi skóry czy pacjenci stosujący leki przeciwzakrzepowe. Dodatkowo z zabiegu powinny zrezygnować także osoby będące w trakcie leczenie onkologicznego.
Warto pamiętać również o tym, iż zabieg mikrodermabrazji powinien zostać wykonywany jesienią lub zimą – ekstremalne temperatury mogłyby bowiem zwiększyć ryzyko pojawienia się bolesnych podrażnień skóry.