Miejska oaza pełna zieleni? Odkryj 120-metrowe mieszkanie w Poznaniu dla pary w średnim wieku

plndesign.pl 7 miesięcy temu

Duża ilość ciepłego światła oraz zieleni, kojące barwy, zmysłowe faktury – tym wyróżnia się miejska oaza w centrum Poznania, stworzona dla pary z psem. Dojrzali inwestorzy pragnęli, aby ich 120-metrowe mieszkanie zmieniło się w przestrzeń spotkań z przyjaciółmi i dorosłymi już dziećmi. Marzyli o miejscu, w którym odetchną od miejskiego zgiełku i będą mogli cieszyć się spędzanym wspólnie czasem. Projekt wnętrz przygotowały Halszka Barełkowska z Hala Anto Studio i Maja Dylewska z Remade Studio, a zdjęcia wykonała Sandra Borowska z LightView Studio.

Żywa zieleń w aranżacji wnętrz – jak stworzyć prawdziwą „miejską dżunglę”?

Miejska oaza w centrum Poznania to 120-metrowe mieszkanie stworzone z myślą o inwestorach w średnim wieku. Wchodzący w nowy etap życia właściciele potrzebowali dostosowania swojej codziennej przestrzeni do aktualnych potrzeb. Najbardziej zależało im na tym, aby stworzyć warunki do komfortowego przyjmowania gości oraz spędzania czasu w gronie przyjaciół i dorosłych już dzieci. Pragnęli ponadczasowej, ciepłej i kojącej aranżacji. Hasłem przewodnim stała się „miejska dżungla”, czyli duża ilość żywej zieleni, światła i naturalnych materiałów, takich jak drewniana jodełka francuska w miodowym kolorze.

Elegancka przestrzeń jadalniana z drewnianym stołem

Halszka Barełkowska i Maja Dylewska rozpoczęły pracę od zmian w układzie funkcjonalnym. 4-pokojowe mieszkanie zmieniło się w 3-pokojowe wnętrze z przestronną sypialnią, oddzielną garderobą, pokojem gościnnym oraz dwoma łazienkami – dużą z oknem na taras i mniejszą, gościnną. Architektki zaproponowały także sprytne wykorzystanie zastanych nisz i zakamarków, dzięki czemu właściciele zyskali sporo miejsca do przechowywania. Jasne fronty zabudów są jednocześnie bardzo dyskretne i działają jak ściany. Większość mebli została wykonana na wymiar przez manufakturę Bartłomieja Walczaka.

Miejska oaza w centrum Poznania – nietypowy podział strefy dziennej

Sercem 120-metrowego mieszkania jest otwarta strefa dzienna z jasnym i ciepłym salonem otoczonym z dwóch stron oknami. Na wprost dużej sofy zaprojektowano pojemną, kremową meblościankę z drewnianą niszą na telewizor. Fragment zabudowy został dodatkowo przeszklony i podświetlony, dzięki czemu powstało subtelne miejsce ekspozycji domowych pamiątek, książek i dekoracji. Za plecami sofy stanął natomiast dębowy stół jadalniany, wykonany przez lokalnego stolarza i wyróżniony dodatkowo kompozycją wiszących lamp o złotych i beżowych kloszach.

Przytulna jadalnia w salonie

Część jadalnianą od wypoczynku oddzielają podwieszone przy suficie metalowe donice pomalowane proszkowo na elegancki złoty kolor. Zabieg ten został powtórzony w przypadku kuchni – nad ozdobionym drewnianymi lamelami barkiem również znalazła się bujna, żywa zieleń. Obie loftowe konstrukcje wyposażone w zintegrowane oświetlenie ledowe zostały wykonane na specjalne zamówienie. Do ciekawych elementów aranżacji należy również galeria obrazów, wyeksponowana naprzeciw garderoby w długim korytarzu, dzielącym część dzienną od prywatnej.

Złoto w subtelnym i eleganckim wydaniu – zmysłowa strefa prywatna

W prywatnym królestwie inwestorów także nie brakuje niestandardowych rozwiązań. Na uwagę zasługuje złoty sufit w garderobie, czy tapicerowany zagłówek łóżka skrywający półki na książki i dyskretne oświetlenie. Atutem sypialni są niewątpliwie duże okna wychodzące na dwie strony świata. Panoramę miasta właściciele mogą też podziwiać z przestronnej łazienki, wyposażonej zarówno w wannę, jak i prysznic. Drewniana zabudowa z toaletką i umywalką doskonale komponuje się z naturalnym odcieniem kamiennych płytek oraz złotą biżuterią w postaci armatury i wykończenia.

Przytulna sypialnia z szarościami i ciepłym drewnem

Złoto pojawia się także w łazience gościnnej, która z założenia miała mieć charakter reprezentacyjny. Na tle beży i kremów stanowiących kontynuację palety kolorystycznej całego mieszkania, wyróżnia się metalowa mozaika oraz wielkoformatowy mural manualnie malowany przez Halszkę Barełkowską. Natomiast w gościnnej sypialni rolę ozdoby pełni beżowa tapeta w geometryczne wzory. Uwagę zwraca także tkanina, która oddziela łóżko od biurka i małej sofy, dodając nieco intymności. Troska o funkcjonalność, nieszablonowe rozwiązania i spójna estetyka sprawiły, iż miejska oaza w centrum Poznania to spełnienie marzeń inwestorów.

Projekt: Halszka Barełkowska – Hala Anto Studio | hala-anto.com
Maja Dylewska – Remade Studio | remadestudio.pl
Zdjęcia: LightView Studio | lightviewstudio.pl

Maja Dylewska i Halszka Barełkowska z hala anto studio
Idź do oryginalnego materiału