Miedziane akcenty i orzechowy sufit – odkryj wnętrza domu pod Białymstokiem

plndesign.pl 2 miesięcy temu

Architekci Justyna i Paweł Saulewicz – prywatnie małżeństwo, a zawodowo partnerzy prowadzący pracownię DASH DOT OVER – najbardziej cieszą się, gdy zadowoleni inwestorzy zwracają się do nich z zaproszeniem do realizacji kolejnego projektu. Takim przypadkiem był właśnie 320-metrowy dom pod Białymstokiem w aranżacji modern classic. Atmosfera wzajemnego zaufania i zrozumienia zaowocowała nietuzinkowym wnętrzem łączącym wyrafinowany design z funkcjonalnością. Efekty drugiej współpracy studia z inwestorami sfotografował Damian Przestrzelski.

Nietuzinkowy dom marzeń – druga kooperacja z zadowolonymi inwestorami

10 lat temu Justyna i Paweł Saulewicz zaprojektowali pierwszy dom dla inwestorów, którzy teraz wrócili do pracowni DASH DOT OVER z kolejnym marzeniem. Nowy dom pod Białymstokiem w aranżacji modern classic miał stanowić odpowiedź na zmieniające się potrzeby zarówno właścicieli, jak i ich dorastających dzieci. Rodzinie zależało na tym, by projekt łączył przytulność, sprzyjającą wyciszeniu po pracy, z nowoczesnym i wyrafinowanym sznytem. Wzajemne zaufanie pozwoliło stworzyć naprawdę oryginalne wnętrza, które zaskakują tuż po przekroczeniu progu domu.

Salon z jadalnią połączony ze strefą wejściową

W strefie wejściowej wzrok przykuwa falująca miedziana tafla, przecięta grafitowym lustrem, łączącym praktyczność z elegancją. Imponująca kompozycja uruchamia grę światła, które ,odbijając się od miedzianej struktury, rysuje piękne wzory w całym pomieszczeniu. Architekci zadbali również o funkcjonalność tej strefy. Wyposażyli ją w podręczną szafkę wiszącą i wygodną pufę, a także pojemne szafy z wewnętrznym oświetleniem. Do serca domu prowadzi orzechowy sufit, a liniową kompozycję podkreśla oświetlenie szynowe poprowadzone wzdłuż krawędzi antresoli.

320-metrowy dom pod Białymstokiem w aranżacji modern classic – imponująca strefa dzienna

Wpisana we wnękę kuchnia z wyspą z funkcją baru została wykonana z wysokiej jakości materiałów oraz wyposażona w nowoczesne systemy. Do ciekawych rozwiązań należało zastąpienie lodówki side by side dwoma mniejszymi – ukrytymi w wysokiej zabudowie – co pozwoliło zachować harmonijną kompozycję. Troska o balans jest też widoczna w salonie, gdzie jasnym sofom i fotelowi w odcieniu terakoty towarzyszy stolik kawowy według własnego projektu. Rolę kontrastu pełni ciemna ściana telewizyjna, wygłuszona grafitowymi panelami tapicerowanymi oraz kominek wykończony płomieniowanym granitem i frezowanymi panelami.

Jadalnia z dużym drewnianym stołem i jasnymi krzesłami

W strefie dziennej znalazło się również miejsce na przestronną jadalnię – idealną przestrzeń wspólnych posiłków i rodzinnych uroczystości. Jej centralnym punktem jest wykonany na indywidualne zamówienie drewniany stół, otoczony wygodnymi, obrotowymi krzesłami w jasnej tapicerce. Obok stanęła podświetlana witryna, która za szkłem flutes skrywa rodzinną ceramikę i zastawę stołową. Jadalnia zawdzięcza elegancję i lekkość delikatnym firanom oraz zasłonom, po których spływa ciepłe, ledowe oświetlenie. Rolę ozdoby wnętrza pełnią imponujące wiszące lampy o zgrabnych formach, które podkreślają wysokość pomieszczenia.

Łazienki w czerni i bieli – przepis na wnętrza z intrygującym charakterem

Na parterze znalazła się także gościnna łazienka, którą wyróżnia drapieżny wzór gresu. Czarno-białe płytki stały się doskonałym tłem dla okrągłej, nablatowej umywalki w kolorze miedzi. Wraz z pionowymi wstawkami z miedzianej blachy, które ozdobiły taflę lustra, stanowi ona nawiązanie do strefy wejściowej. Zdecydowanie łagodniejszy klimat panuje w prywatnej łazience, będącej królestwem bieli i drewna. Pomieszczenie wraz z sypialnią, oddzieloną drzwiami z częściowo przeziernego szkła flutes, tworzy intymną strefę nocną.

Sypialnia z drewnianą ścianą i okrągłym lustrem

Sypialnia właścicieli miała stać się prawdziwą oazą odprężenia i relaksu – stąd starannie wyselekcjonowane faktury. Codzienny komfort zapewnia mięciutka wykładzina, a drewniane panele za tapicerowanym łóżkiem dodają nutę ciepła. W części nocnej, do której prowadzi korytarz ozdobiony ciemnymi tapetami, znalazły się także pokoje dzieci, natomiast na antresoli powstało przestronne biuro i pokój rekreacyjny w odcieniach czerni i terakoty. Dom pod Białymstokiem w aranżacji modern classic to przykład projektu skrojonego idealnie do potrzeb inwestorów.

Projekt: DASH DOT OVER
Zdjęcia: Damian Przestrzelski

Zobacz również:

  • Dom w stylu zen – spokój, harmonia i piękno w Dzen House
  • Remont PRL-owskiego bliźniaka: interesująca metamorfoza we Wrocławiu
Idź do oryginalnego materiału