Zabieg mezoterapii igłowej (klasycznej) wykonuje lekarz medycyny estetycznej, jego głównym narzędziem pracy jest strzykawka z jednorazową igłą, dzięki której nakłuwa on Twoją skórę. Seria iniekcji pozwala specjaliście na wprowadzenie podskórnie lub śródskórnie koktajli odżywczych, które wraz z powstałymi mikrouszkodzeniami skóry inicjują intensywne procesy naprawcze. Zabieg mezoterapii igłowej (wraz z podaniem znieczulenia) trwa około 45-60 minut. Same iniekcje zajmują lekarzowi 15-30 minut. Ile zabiegów mezoterapii musisz wykonać, aby osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty? To zależy od potrzeb Twojej skóry, jej stanu oraz Twojego wieku. Zwykle jest to od 3 do 6 sesji zabiegowych wykonanych co około 2-4 tygodnie. Więcej o zabiegach mezoterapii igłowej przeczytasz tutaj: https://www.estell.pl/mezoterapia/
Na czym polega mezoterapia bezigłowa?
Zabieg mezoterapii bezigłowej pozwala specjaliście wprowadzić do skóry substancje o dobroczynnym działaniu, wykorzystując zjawisko elektropolacji. W trakcie procedury w błonie komórkowej powstają mikrokanaliki, poprzez które substancje aktywne docierają do wnętrza komórek. Wiedz, iż w trakcie mezoterapii bezigłowej lekarz używa specjalnego urządzenia, które wytwarza prąd elektryczny o częstotliwości radiowej. Ile trwa jedna sesja? Mezoterapia bezigłowa na twarz trwa około 20 minut. Dzięki tej nieinwazyjnej i bezbolesnej procedurze zabiegowej możesz m.in.:
rozjaśnić przebarwienia,
nawilżyć skórę,
ujędrnić skórę,
pobudzić krążenie,
zniwelować cienie i obrzęki wokół oczu.
Z tzw. mezoterapii needle-free często korzystają panie, które boją się igieł lub mają bardzo wrażliwą naczyniową cerę.
Pamiętaj, iż każdy zabieg mezoterapii (bez względu na jej rodzaj) poprzedza wizyta wstępna, podczas której lekarz omawia z Tobą wszystkie przeciwwskazania. Jakie są głównie czynniki wykluczające możliwość wykonania zabiegów mezoterapii?
Poznaj przeciwwskazania do zabiegów mezoterapii
Do podstawowych przeciwwskazań do obu rodzajów mezoterapii zaliczamy m.in.:
ciążę,
karmienie piersią,
cukrzycę,
gorączkę,
choroby nowotworowe,
choroby autoimmunologiczne,
aktywny trądzik,
skłonność do powstawania bliznowców,
aktywną opryszczkę,
infekcje bakteryjne skóry,
alergie na składniki preparatu używanego w trakcie zabiegu,
stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi.
Jaka mezoterapia jest lepsza? To zależy!
Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. To zależy, jakich defektów urody chcesz się pozbyć i jakie są Twoje oczekiwania odnośnie zabiegu. Przykładowo, jeżeli chcesz zniwelować blizny, czy rozjaśnić lepsze efekty osiągniesz dzięki mezoterapii igłowej połączonej np. z innymi zabiegami medycyny estetycznej (laseroterapią, czy mezoterapią mikroigłową, w której kartridże indukują stan zapalny, pobudzając skórę do przebudowy i regeneracji). jeżeli boisz się igieł, masz bardzo wrażliwą skórę (np. z problemami naczyniowymi) i chcesz jedynie uelastycznić lub nawilżyć skórę, lepszym wyborem może okazać się tzw. mezoterapia needle-free. Pamiętaj, iż o ile nie wiesz, jaką metodę zabiegową wybrać, skonsultuj się z doświadczonym lekarzem medycyny estetycznej. Zaufany specjalista pomoże Ci podjąć najlepszą decyzję.