Choć dzięki niej można liczyć na różne promocje, zdarzają się sytuacje, kiedy warto zablokować kartę Biedronki. Ten radykalny krok bywa konieczny, gdy ktoś próbuje wykorzystać twoje gapiostwo.
Karty i aplikacje lojalnościowe sieci dyskontów dają dostęp do promocji i rabatów. Sklepy mocno je promują, ponieważ dzięki nim klienci chętniej i częściej do nich wracają. Sami uczestnicy programów lojalnościowych uważają zwykle, iż to dobry sposób na oszczędzanie. Pod koniec września 2023 roku sieć Biedronka informowała, iż jej klienci korzystają z 17 milionów kart, a aplikację na telefony ściągnęli 9 milionów razy. Aplikacja zyskuje na popularności, ponieważ pozwala korzystać z rabatów bez konieczności fizycznego użycia karty. Podobnie działa również podanie kasjerowi numeru telefonu. Warto jednak wiedzieć, iż kiedy zgubisz kartę Biedronki, zamiast korzystać z aplikacji, lepiej ją zablokować. Inaczej możesz stracić swoje rabaty.
Co zrobić, gdy zgubisz kartę Biedronki?
Wyrobienie duplikatu karty lojalnościowej programu „Moja Biedronka” nie jest możliwe. Wiele osób po zgubieniu jej plastikowej wersji zaczyna albo podawać kasjerowi numer telefonu, na który była zarejestrowana, albo korzystać z aplikacji. Teoretycznie obydwa rozwiązania pozwalają dalej korzystać z rabatów przewidzianych w ramach programu. W praktyce, jeżeli ktoś znalazł twoją kartę i zaczął jej używać, może wykorzystać zniżki przed tobą. Z tego samego powodu ryzykowne jest podawanie numeru kasjerowi. Ktoś może go zapisać i zacząć się nim posługiwać, by przejąć twoje rabaty. Pamiętaj, iż większość promocyjnych produktów można kupować z użyciem danej karty (lub numeru telefonu) tylko raz lub w ściśle określonej liczbie sztuk, a niektóre są specjalnie personalizowane.
Kiedy warto zablokować kartę Biedronki? Fot. Freepik
Jak sprawdzić, czy ktoś korzysta z twojej karty?
Jest kilka sposobów, by zorientować się, czy ktoś znalazł kartę, którą zgubiłeś lub podsłuchał w sklepie twój numer telefonu. Pierwszą opcją jest sprawdzenie na paragonie, czy naliczyły ci się wszystkie promocje oferowane w ramach programu lojalnościowego. Druga możliwość to sprawdzenie listy paragonów w aplikacji Biedronki lub po zalogowaniu się na swoje konto za pośrednictwem przeglądarki internetowej. jeżeli znajdziesz na niej transakcje, których sobie nie przypominasz (np. robione w dniach lub godzinach, gdy nie odwiedzałeś sklepu), to najlepszy dowód na to, iż ktoś wykorzystuje twoją kartę lub numer telefonu. W takiej sytuacji, aby nie ścigać się z nieuczciwym osobnikiem o to, kto szybciej wykorzysta rabaty, lepiej po prostu wyrobić nową kartę.
Kiedy nie naliczają ci się promocje, lepiej zablokować kartę Biedronki. Fot. Freepik
Kiedy warto zablokować kartę Biedronki?
Jeśli chcesz wyrobić nową kartę Biedronki, powinieneś najpierw zablokować starą. Warto to zrobić z różnych powodów. Po pierwsze jej nieuczciwy użytkownik straci dostęp do nienależnych mu rabatów. Po drugie będziesz mógł zarejestrować nową kartę na ten sam numer telefonu (sieć dyskontów nie pozwala na przypisywanie wielu kart jednemu numerowi). Aby zablokować kartę, wystarczy zadzwonić na infolinię obsługującą program lojalnościowy i poprosić konsultanta o pomoc. W ciągu kilku minut dezaktywuje on starą kartę i przypisze nową (którą musisz wcześniej pobrać bezpłatnie w sklepie) do twojego numeru telefonu.