MARATON PIESZY 108 KRAKÓW – ZAKOPANE

mymountain.club 9 miesięcy temu

WYZWANIE W REALU. WEEKENDOWE WYZWANIE DLA PIECHURÓW, TREKKINGOWYCH RODZIN I ICH PUPILÓW. Dystans Główny: 108 km, Dystans Połówka: 54 km, Dystans Rodzinny (z pupilami): 15 km.

MARATON PIESZY 108 jest ogólnodostępną imprezą turystyczno – rekreacyjno – wytrzymałościową. Pokonanie trasy wymaga od Uczestników dobrego stanu zdrowia (bez przeciwwskazań do tego typu aktywności fizycznej), bardzo dobrej zaprawy i kondycji w uprawianiu turystyki na długim dystansie. Głównym celem MARATONU 108 jest umożliwienie Tobie podjęcia ponadprzeciętnego wysiłku pokonania głównej trasy: z Krakowa do Zakopanego, 108 km. MARATON 108 to czas i miejsce, aby pokonywać siebie, aby udowadniać sobie, iż „dam radę”.

Trudy MARATONU 108 nieubłaganie nakreślą Twoją granicę zmęczenia fizycznego i psychicznego, za którą zechcesz wykrzyczeć – DOŚĆ! Jednak wstaniesz i pójdziesz dalej, aby przekroczyć kolejną własną granicę. Przecież nie liczy się to ile razy upadasz, ale ile razy wstajesz.

Minęło 25 lat od zgłoszenia Zakopanego (28.07.1998) na gospodarza Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2006 roku. Tak naprawdę, poza politykami nikt nie wierzył w powodzenie tej inicjatywy (i tak się stało). Źródłem kpin była ewentualna trasa dojazdu tysięcy kibiców do aren sportowych, czyli legendarna “zakopianka”. Po upływie ćwierćwiecza, czasu w którym inne nacje potrafiły np. wybudować od zera kilkusettysięczne miasta, My przez cały czas żyjemy “nadzieją” ukończenia szybkiej drogi Kraków – Zakopane. Ponieważ ta “nadzieja” łączy już kolejne pokolenia, to stawiamy WYZWANIE:

Pokonania ALTERNATYWNEJ DROGI DLA “ZAKOPIANKI”. Tym razem wolnej od korków, spalin i zniecierpliwienia – DROGI PIESZEJ!!!

Trasa Główna (108 km): Kraków Swoszowice – Myślenice – Jordanów – Ludźmierz – Gubałówka

Trasa Połówka (54 km): Jordanów – Ludźmierz – Gubałówka

Trasa Rodzinna (15 km): szlak żółty im. Jana Kasprowicza (Rówień Krupowa – Antałówka – Olcza – Harenda – Poronin – Gubałówka)

Linia METY dla wszystkich dystansów jest wyznaczona w tym samym miejscu. Limit czasu dla wszystkich dystansów do godziny 16:00 (Niedziela 19.05.2024) Na Eliaszówce, rozdrożu ul. Gubałówka i Szlak Papieski, przy pomniku papieża Jana Pawła II. Część wypoczynkowo-rozrywkowa dla uczestników i ich rodzin jest zlokalizowana nieopodal linii mety.

  • Opłata wpisowego na Trasę 108 km. TRASA GŁÓWNA – KLIKNIJ
  • Opłata wpisowego na Trasę 54 km. TRASA POŁÓWKA – KLIKNIJ
  • Opłata wpisowego na Trasę 15 km. TRASA RODZINNA – KLIKNIJ

Zapisy również przez stronę ELEKTRONICZNEZAPISY.PL

Więcej informacji pod galerią zdjęć

DATA WYZWANIA:

  • DYSTANS 108 KM 17.05.2024. PIĄTEK.
  • DYSTANS 54 KM 18.05.2024. SOBOTA.
  • DYSTANS 15 KM 19.05.2024. NIEDZIELA.

MIEJSCA STARTU:

  • DYSTANS 108 KM KRAKÓW SWOSZOWICE, godzina: 18:00
  • DYSTANS 54 KM JORDANÓW, godzina: 18:00
  • DYSTANS 15 KM ZAKOPANE, godzina: 8:00

OPISY:

____________________________________________________________________________________________

DYSTANS GŁÓWNY WYZWANIA – 108 km
TRASA: KRAKÓW – ZAKOPANE
Miejsce startu: Uzdrowisko Kraków Swoszowice. Meta: Gubałówka.


ETAP I
KRAKÓW SWOSZOWICE – MYŚLENICE (24,6km ~7h30min.)
START: 18:00. Wędrówkę rozpoczynamy sprzed Domu Zdrojowego przy ul. Kąpielowej 70 i szlakiem niebieskim “Swoszowice – Kasina Wielka” / ul. Kazimierza Moszyńskiego kierujemy się na południe. Po 765m ~15min. skręcamy w lewo, ul. Adama Krzyżanowskiego, kolejne 605m ~10min. i skręt w prawo, ul. Tytusa Chałubińskiego. Po niemal 1km ~20min. po moście przekraczmy rzekę Wilgę i opuszczamy granice miasta Krakowa. Następnie, przez cały czas szlakiem niebieskim, po 6,8km ~2h docieramy do miejscowości Świątniki Górne, trzymając się szlaku 3,1km ~45min później przechodzimy przez miejscowość Siepraw. Za nami pierwsze 10 km ~3h30min. Kolejny odcinek to 12,5km ~3h 45min. i osiągamy miejscowość Myślenice. Tutaj w Rynku, po 24,6km ~7h30min. kończymy ETAP I. i mamy za sobą 24,6km ~7h30min.


ETAP II
MYŚLENICE – JORDANÓW (29,4km ~10h30min.)
Myślenicki Rynek opuszczamy wzdłuż zachodnio południowej pierzei, skręcamy w prawo ul. Jana Kilińskiego, jednocześnie zmieniając szlak na czerwony “Mały Szlak Beskidzki”. Mostem przekraczamy rzekę Bysinkę. Wkraczamy w Beskid Makowski, który ukształtowaniem terenu i wysokością mijanych szczytów do złudzenia przypomina Góry Świętokrzyskie. Drugi ETAP to w zdecydowanej większości szlaki turystyczne z krótkimi odcinkami asfaltu i ulic. Wchodzimy na Sularzówkę (617 m.n.p.m.), zmiana czerwonego na szlak zielony “Sularzówka-Cupel”, Kotoń Zachodni (766 m.n.p.m.), idziemy zboczem Gorylki (783 m.n.p.m.) i po przejściu przez uroczą beskidzką miejscowość Skomielna Czarna (18,5km ~6h30min.), mijamy po lewej (a jakże by inaczej) Łysą Górę (716 m.n.p.m.), drugą Łysą Górę (800m.n.p.m.). Później wejście na Stołową Górę (840 m.n.p.m.), mijamy Kaplicę Na Groniu. Przed wejściem na Groń (810 m.n.p.m.)na rozstaju dróg, skręt w lewo na szlak niebieski ” Brzeźnica-Kacwin”, jednocześnie wkraczamy na “Szlak Maryjny “, z którym nie rozstaniemy się do celu wyzwania. Dla utrwalenia podobieństwa z Górami Świętokrzyskimi, ponownie po lewej stronie mijamy, tym razem nieco niższą … Łysą Górę (646 m.n.p.m.). Stąd już “kilka kroków” do miejscowości Jordanów. Przy fontannie, opodal Ratusza wyznaczyliśmy koniec ETAPU II i umowną połowę trasy. Jest to również miejsce startu dla uczestników trasy 54 km. Przeszliśmy dotąd 54km ~18h.


ETAP III
JORDANÓW – LUDŹMIERZ (31,5km ~9h30min.)
Niezmiennie, szlakiem niebieskim (Szlakiem Maryjnym) kontynuujemy wędrówkę. Najbliższe 2,2km ~35min. ul. Kolejową i Przemysłową. Później szlakiem turystycznym, wkraczamy w Pogórze Orawsko-Jordanowskie. Po kolejnych 2,8km ~55min. docieramy do miejscowości Wysoka. W większości asfaltem, po 7km ~1h50min. docieramy do miejscowości Raba Wyżna. Mijamy Rynek i wędrówkę na południe kontynuujemy szlakiem niebieskim. Początkowo asfaltem, później większość szlakiem turystycznym. Mijamy po lewo szczyt Stromówka (806m.n.p.m.) i na krzyżówce skręcamy w lewo, kierujemy się na Przełęcz pod Żeleźnicą (863m.n.p.m.). Na kolejnym rozstaju dróg, (na przełęczy) 6,3km ~2h20min. musimy być uważni i kontynuować szlakiem niebieskim i czerwonym (Szlak Maryjny i Żeleźnica-Szaflary), szlak również niebieski “Polica-Stare Wierchy” skręca w lewo. Przez styk trzech regionów: Pogórza Orawsko-Jordanowskiego, Kotliny Orawsko-Nowotarskiej i Pogórza Przedtatrzańskiego, przechodzimy przez miejscowości: Pieniążkowice, Dział, Krauszów docieramy do końca ETAPU III, w Ludźmierzu ze sławnym Sanktuarium Maryjnym. Za nami 85km ~27h30min.


ETAP IV
LUDŹMIERZ – GUBAŁÓWKA (22,6km ~6h45min.)
Ruszamy na ostatni etap Pogórzem Przedtatrzańskim. Jest to trasa w całości biegnąca asfaltowymi drogami. Mijamy miejscowość Zaskale i docieramy do kolejnego skrzyżowania szlaków turystycznych, nieopodal Osiedla Byliny w Szaflarach, skręcamy w prawo. Dalej wędrujemy szlakiem niebieskim “Szlak Maryjny” i zielonym. Przez miejscowości Maruszyna i Czerwienne docieramy do METY, przy Pomniku papieża Jana Pawła II, na końcu Szlaku Maryjnego, na Gubałówce.

TRASA: ~108 km ~34h. Suma podejść: 2970 m, suma zejść: 2190 m

Movie0019_x264

____________________________________________________________________________________________

DYSTANS POŁÓWKA WYZWANIA – 54 km
TRASA: JORDANÓW – ZAKOPANE

ETAP I
JORDANÓW – LUDŹMIERZ (31,5km ~9h30min.)
START: 18:00. Szlakiem niebieskim (Szlakiem Maryjnym). Najbliższe 2,2km ~35min. ul. Kolejową i Przemysłową. Później szlakiem turtstycznym, wkraczamy w Pogórze Orawsko-Jordanowskie. Po kolejnych 2,8km ~55min. docieramy do miejscowości Wysoka. W większości asfaltem, po 7km ~1h50min. docieramy do miejscowości Raba Wyżna. Mijamy Rynek i wędrówkę na południe kontynuujemy szlakiem niebieskim. Początkowo asfaltem, później większość szlakiem turystycznym. Mijamy po lewo szczyt Stromówka (806m.n.p.m.) i na krzyżówce skręcamy w lewo, kierujemy się na Przełęcz pod Żeleźnicą (863m.n.p.m.). Na kolejnym rozstaju dróg, (na przełęczy) 6,3km ~2h20min. musimy być uważni i kontynuować szlakiem niebieskim i czerwonym (Szlak Maryjny i Żeleźnica-Szaflary), szlak również niebieski “Polica-Stare Wierchy” skręca w lewo. Przez styk trzech regionów: Pogórza Orawsko-Jordanowskiego, Kotliny Orawsko-Nowotarskiej i Pogórza Przedtatrzańskiego, przechodzimy przez miejscowości: Pieniążkowice, Dział, Krauszów docieramy do końca ETAPU III, w Ludźmierzu ze sławnym Sanktuarium Maryjnym. Za nami 31,5km ~9h30min.

ETAP II
LUDŹMIERZ – GUBAŁÓWKA (22,5km ~6h45min.)
Ruszamy na ostatni etap Pogórzem Przedtatrzańskim. Jest to trasa w całości biegnąca asfaltowymi drogami. Mijamy miejscowość Zaskale i docieramy do kolejnego skrzyżowania szlaków turystycznych, nieopodal Osiedla Byliny w Szaflarach, skręcamy w prawo. Dalej wędrujemy szlakiem niebieskim “Szlak Maryjny” i zielonym. Przez miejscowości Maruszyna i Czerwienne docieramy do METY, przy Pomniku papieża Jana Pawła II, na końcu Szlaku Maryjnego, na Gubałówce.

TRASA: ~54 km ~16h. Suma podejść: 1200 m, suma zejść: 680 m

Movie0021_x264

____________________________________________________________________________________________

DYSTANS RODZINNY WYZWANIA – 15 km
TRASA: ZAKOPANE – GUBAŁÓWKA

START: 8:00. Miejsce startu, sprzed napisu: “ZAKOPANE”, na Równi Krupowej. Ok. 1km 20min. pętla po równi. Wyjście do ul.H.Sienkiewicza, mostkiem przez potok Bystra do ul.W.Piaseckiego, w prawo do ul.Jagiellońskiej. Mijamy Muzeum Oscypka i w lewo w ul.Wierchową wchodzimy na szlak żółty im.J.Kasprowicza. Po 2,2km ~1h20min. od chwili startu, osiągamy szczyt Antałówki (937m.n.p.m.) (trochę poza szlakiem) i przez kolejne 2,6km ~40min, szlakiem żółtym do Galicówki. Pod wiaduktem kolejowym na Wojdyłach wchodzimy na “zakopiankę”, przekraczamy ją i na Gutach przechodzimy mostkiem potok Zakopianka, docieramy do Muzeum Harenda po 2km ~30min. Stamtąd ul.Harenda kierujemy się na Ustup, gzie kolejny raz przekraczamy potok Zakopianka. Dalej szlakiem żółtym, ul.J.Kasprowicza po 2,9km ~45min. dochodzimy do wiaduktu nad potokiem Poroniec i bezpiecznie przechodzimy przez Rondo w Poroninie,kierując się na miejscowość Suche. Szlakiem czerwonym “Chochołów-Przełęcz Trzy Kopce”, gdzie po 1,5km ~30min schodzimy z drogi na szlak turystyczny. Po 4km, ~1h30min. marszu jednym z najpiękniejszych widokowo szlaków Pogórza Przedtatrzańskiego docieramy na Gubałówkę, METĘ DYSTANSU RODZINNEGO, przy Pomniku papieża Jana Pawła II.

TRASA: ~15,3 km ~4h45min. Suma podejść: 370 m, suma zejść: 200 m

Movie0020_x264

DLA KOGO:

Wyzwanie dla aktywnych osób. Wytrawnych, długodystansowych piechurów, ale też dla całych rodzin.

CENA WYZWANIA:

DYSTANS GŁÓWNY MARATONU – 108 km
⦁ Do dnia 31.12.2024 lub do wyczerpania miejsc dla pierwszych 20 osób. Kwota 210
⦁ Do dnia 31.01.2024 lub do wyczerpania miejsc dla pierwszych 50 osób. Kwota 230
⦁ Do dnia 10.05.2024 lub do wyczerpania miejsc. Kwota 260

DYSTANS POŁÓWKA (54 km)
⦁ Do dnia 31.12.2024 lub do wyczerpania miejsc dla pierwszych 20 osób. Kwota 180
⦁ Do dnia 31.01.2024 lub do wyczerpania miejsc dla pierwszych 50 osób. Kwota 200
⦁ Do dnia 10.05.2024 lub do wyczerpania miejsc. Kwota 230

DYSTANS RODZINNY (15 km)
⦁ Do dnia 31.12.2024 lub do wyczerpania miejsc dla pierwszych 20 osób. Kwota 120
⦁ Do dnia 31.01.2024 lub do wyczerpania miejsc dla pierwszych 50 osób. Kwota 140
⦁ Do dnia 10.05.2024 lub do wyczerpania miejsc. Kwota 170

  • Opłata wpisowe: Trasa 108 km. TRASA GŁÓWNA – KLIKNIJ
  • Opłata wpisowe: Trasa 54 km. TRASA POŁÓWKA – KLIKNIJ
  • Opłata wpisowe: Trasa 15 km. TRASA RODZINNA – KLIKNIJ

Zapisy również przez stronę ELEKTRONICZNEZAPISY.PL

JAK KUPIĆ WYZWANIE (MARATON PIESZY 108)

    1. Kupujesz wyzwanie dla siebie lub grupy osób.
    2. Otrzymujesz potwierdzenie zapłaty, następnie wypełniasz formularz uczestników, który nam odsyłasz.
    3. Przychodzisz na miejsce zbiórki, odbierasz pakiety w biurze maratonu.
    4. Cieszysz się aktywnym wyzwaniem.

WAŻNE INFORMACJE:

ORGANIZATOR W RAMACH WPISOWEGO ZAPEWNIA

⦁ Przeprowadzenie maratonu bez względu na warunki atmosferyczne,
⦁ Ubezpieczenie dla wszystkich uczestników, oczywiście można wykupić dodatkowe, własne,
⦁ Pakiet startowy dla wszystkich z uczestników: mapa z zaznaczoną trasą przebiegu maratonu, opis trasy, karta startowa, 1 litr wody, czekolada 100g, numer startowy,
⦁ Przewóz bagaży z miejsca startu do miejsca mety (dotyczy Dystansu Głównego i Połówki)
⦁ Punkty kontrolne na trasie,
⦁ Dostęp do środków opatrunkowych na punktach kontrolnych, żywieniowym i mecie,
⦁ Dostęp do wody pitnej i owoców na każdym z punktów kontrolnych,
⦁ Ciepły posiłek: pomiędzy 50 a 70 kilometrem trasy Dystansu Głównego,
⦁ Obsługę na starcie, mecie i w biurze maratonu,
⦁ Dostęp do bieżącej wody i sanitariatów w punkcie żywieniowym i na mecie,
⦁ Pamiątkowe dyplomy uczestnictwa dla wszystkich uczestników maratonu,
⦁ Imienny medal drewniany dla wszystkich uczestników maratonu,
⦁ Dwa posiłki gorące, herbata, kawa na mecie maratonu,
⦁ Oprawa muzyczna zespołu góralskiego na mecie maratonu,
⦁ Ognisko z kiełbaskami na mecie maratonu,
⦁ Gry i zabawy o tematyce górskiej i imprezy towarzyszące na mecie maratonu,
⦁ Transport autokarem z Krakowa do miejsca startu Dystansu Połówka – Jordanowa,
⦁ Transport do mety maratonu, w przypadku kontuzji i innych losowych wydarzeń (dotyczy Dystansu Głównego i Połówki)
⦁ Opieka medyczna,

OBOWIĄZKI UCZESTNIKA MARATONU 108

⦁ Zgłoszenie udziału w maratonie, wpłacenie wpisowego w ustalonej wysokości, Stawienie się na starcie maratonu i potwierdzenie obecności oraz tożsamości w biurze maratonu.
⦁ Zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa i zobowiązanie się do ich przestrzegania;
⦁ Przemierzanie trasy wyłącznie pieszo bez użycia jakichkolwiek środków lokomocji Poruszanie się po wyznaczonej przez organizatora trasie z zachowaniem kolejności etapów (potwierdzone kartą NFC);
⦁ Korzystanie wyłącznie z mapy i opisu trasy. Dozwolone jest używanie urządzeń do rejestracji przebytej trasy;
⦁ Potwierdzenie ukończenia maratonu na mecie w biurze;
⦁ Zgłoszenie rezygnacji z dalszego uczestnictwa w marszu, jeżeli rezygnacja następuje podczas pokonywania trasy w jeden z poniższych sposobów: telefonicznie w biurze rajdu lub telefonicznie na najbliższym punkcie kontrolnym (minięty lub następny na trasie); osobiście na punkcie kontrolnym, na którym następuje rezygnacja;
⦁ Osoby niepełnoletnie – poruszanie się na trasie maratonu pod opieką pełnoletniego opiekuna, dostarczenie zgody rodziców / prawnych opiekunów na udział w maratonie oraz dostarczenie oświadczenia pełnoletniego opiekuna o sprawowaniu opieki podczas trwania maratonu;
⦁ Posiadanie elementów odblaskowych wymaganych przez Prawo o ruchu drogowym art. 11 ustęp 4a. Obowiązkowe wyposażenie.

REGULAMIN MARATONU 108 KRAKÓW – ZAKOPANE, do pobrania:

REGULAMIN MARATON 108

CO ZABRAĆ?

⦁ Telefon komórkowy z naładowaną baterią – numer zgodny z numerem podanym w zgłoszeniu,
⦁ Dowód tożsamości ze zdjęciem,
⦁ Elementy odblaskowe na odzież,
⦁ Bidon lub inny pojemnik na wodę,
⦁ Latarka (czołówka).
⦁ Dwie pary wygodnych butów marszowych,
⦁ 3-4 pary skarpetek,
⦁ Okrycie przeciwdeszczowe,
⦁ Kompas,
⦁ Prowiant i płyny zdatne do spożycia na jedną dobę,
⦁ Folia ratunkowa NRC,
⦁ Podstawowe środki opatrunkowe i higieniczne
⦁ Śpiwór,
⦁ Ręcznik,
⦁ Ciepłe i letnie wygodne ubranie

DODATKOWA MOŻLIWOŚĆ ZAKUPU

GADŻETY PAMIĄTKOWE
Koszulka MARATONU 108 Cena: 110 zł
Komin Maratonu 108 Cena 65 zł
Kubek Maratonu 108 Cena 55 zł

UDZIAŁ OSÓB TOWARZYSZĄCYCH W IMPREZIE WYPOCZYNKOWO-ROZRYWKOWEJ
Osoba dorosła, cena 150 zł
Dziecko do lat 16, cena 110 zł
Dziecko do lat 7, wstęp bezpłatny (jeśli korzysta z posiłków uczestnika)
Cena zawiera: Dwa dania gorące, ognisko z kiełbaskami, kapela góralska, gry i zabawy o tematyce górskiej.

KIM JESTEŚMY?

Jesteśmy grupą osób kochających sport, turystykę i otaczającą nas naturę. Na co dzień mamy swoje obowiązki, ale w każdej wolnej chwili oddajemy się pasji, którą chcemy Was zarazić. Aktywność i obcowanie z naturą wpływa na poprawę sił witalnych, energię i odporność organizmu. jeżeli czujemy się ospali, zmęczeni, a także szwankuje nam zdrowie, to znak, iż czas na powrót do przyrody. Dołącz do naszych WYZWAŃ REALNYCH I WIRTUALNYCH już dziś.

Wydarzenie na Facebooku: MARATON PIESZY 108

Strona organizatora na Facebook: Mymountainclub

Idź do oryginalnego materiału