W przypadku rosołu, zawsze jest tak, iż każdy ma swój własny patent na tę zupę. Dobrze jest jednak sięgnąć po rosół Anny Lewandowskiej. Popularna trenerka przygotowuje go w naprawdę niezwykły sposób.
Dlaczego warto przygotować rosół Anny Lewandowskiej?
Warto jest sięgnąć po tę recepturę, z kilku istotnych powodów. Taki rosół posiada niezwykłą moc, dobrze rozgrzewa, a smakuje najlepiej. Wyjątkowość tego rosołu tkwi przede wszystkim w tym, iż został on przygotowany zgodnie z filozofią kuchni pięciu przemian, której głównym założeniem jest pełna harmonizacja energii pożywienia. Takie danie ma pozytywnie wpływać na cały twój organizm.
Co zamiast maggi do rosołu? – Pyszności; foto: Canva
I taki właśnie jest rosół Anny Lewandowskiej, który poleca się szczególnie tym osobom, które prowadzą aktywny tryb życia. Wspomaga regenerację, uzupełnia zasoby energetyczne. A gotuje się go w dość niespotykany sposób. Mianowicie, Anna Lewandowska każdy składnik rosołu dodaje w pewnych odstępach czasu, dzięki czemu zupa ma niezwykłą moc i jest łatwo przyswajalna dla organizmu.
Jak przygotować rosół Anny Lewandowskiej?
Na pewno, ilość składników, którą należy tu wykorzystać, jest dość spora. Jej gotowanie zajmuje trochę czasu, ale dla efektu końcowego – warto. Szczególnie, iż taki rosół jest bogaty w fosfor, wapń, potas czy kolagen. Wypróbuj ten przepis już dziś!
Składniki:
- około pół kilograma dobrego mięsa (cielęcina, wołowina, dziczyzna)
- 3 litry wody
- pół łyżeczki tymianku
- 3 łyżki octu jabłkowego niepasteryzowanego
- 1/4 łyżeczki kurkumy
- 3 średnie marchewki
- pół łyżeczki kminku
- duża cebula
- pietruszka
- łodyga selera naciowego
- pół łyżeczki imbiru
- 2 ząbki czosnku
- listek laurowy
- szczypta pieprzu cayenne
- 4 ziela angielskie
- sól do smaku
- pół koguta/kurczaka/bażanta/perliczki.
Sposób przygotowania:
Rosół Anny Lewandowskiej jest magiczny i naprawdę smaczny. Rozpocznij od doprowadzenia do wrzenia – wody w garnku. Gdy zacznie się ona gotować, to w odstępie minuty zacznij dodawać składniki rosołu. W pierwszej kolejności idzie tymianek, a następnie kurkuma, czerwone mięso, ocet jabłkowy i kminek. Wszystko gotuj przez około 90 minut.
Czy gotować rosół z przykryciem – Pyszności; foto: Canva
Po upływie tego czasu zacznij dodawać kolejne składniki, również zachowując minutowy odstęp. I tu, kolejność jest następująca: marchewki, pietruszka, cebula, seler naciowy, obrane ząbki czosnku, przyprawy i na sam koniec – mięso drobiowe. Wszystko gotuj przez kolejne 90 minut. Po tym czasie wyjątkowy rosół będzie gotowy do spożycia. Smacznego!
A co powiesz na makaron z różowym sosem z kieliszka na wino? Przepis znajdziesz na naszym kanale YouTube: