Laminowanie włosów – co daje i jak wykonać je w domu?

trena.pl 10 miesięcy temu

Laminowanie włosów jest być doskonałym zabiegiem poprawiającym ich kondycję oraz wygląd. Można je wykonać na wiele różnych sposobów, m.in.: w salonie fryzjerskim lub w domowym zaciszu: aloesem bądź żelatyną. Co daje laminowanie włosów, jak długo się utrzymuje i jak wykonać je samodzielnie? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

Co daje laminowanie włosów? Zalety zabiegu

Laminowanie włosów gwarantuje wiele różnych korzyści. Zabieg ten:

  • Nawilża kosmyki,
  • Poprawia ich kondycję,
  • Wzmacnia,
  • Nadaje miękkość,
  • Dodaje blasku,
  • Wygładza,
  • Zapewnia większą sypkość,
  • Ujarzmia włosy,
  • Przeciwdziała puszeniu,
  • Zabezpiecza końcówki,
  • Ułatwia rozczesywanie,
  • Zwiększa ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Pielęgnacja końcówek włosów

Na czym polega zabieg laminacji włosów?

Zabieg ten polega na wtłoczeniu w strukturę pasm protein, a także otuleniu ich z zewnątrz tym białkiem oraz aminokwasami i składnikami nawilżającymi. Dokładne działanie, a także rezultat uzależnione są w dużej mierze od sposobu laminacji, na który postawisz. Laminacja jest jednym z zabiegów znacznie poprawiających kondycję, zdrowie i wygląd kosmyków. Z tego powodu warto sprawdzić, która metoda zadziała na Twoich włosach. Laminacja matowym pasmom dodaje miękkości, gładkości i blasku. Dostarcza porządną dawkę nawilżenia lub uzupełnia ubytki w kosmykach.

Jak laminować włosy w domu?

Istnieje wiele sposobów laminacji włosów w domu. Najpopularniejszymi są zastosowanie: galaretki, żelatyny, aloesu, a także profesjonalnych kosmetyków. Naniesienie żelatyny lub galaretki – szczególnie z hydrolizowanymi proteinami keratyny – daje doskonały efekt na włosach o różnej poworowatości. Zabieg z wykorzystaniem aloesu sprawdza się głównie na tych bardzo zniszczonych i potrzebujących odbudowy.

Jednym z profesjonalnych kosmetyków do laminacji, po który możesz sięgnąć jest Selective Professional On Care Smooth Treatment. Kosmetyk ten dyscyplinuje i kondycjonuje pasma, zapewniając im wygładzenie, miękkość, blask i zdrowy wygląd. Zmniejsza także łamliwość i gwarantuje większą ochronę kosmyków. W składzie produktu znajdziesz roślinną keratynę pozyskiwaną z soi, kukurydzy, ryżu i pszenicy, a także odżywczy olej z jabłek oraz uelastyczniającą pektynę.

Laminowanie włosów aloesem – jak je wykonać?

Zastosowanie aloesu jest jednym ze sposobów laminowania włosów. Aby wykonać zabieg z wykorzystaniem tego składnika możesz zastosować miąższ ze świeżych liści bądź sięgnąć po gotowy produkt. jeżeli chcesz wykorzystać świeży ekstrakt, wówczas potrzebny Ci będzie również blender. Jak w każdym zabiegu mającym na celu poprawę kondycji włosów, przyda się także czepek.

Wykorzystując świeże liście aloesu, najpierw je przekrój, a następnie delikatnie oddziel miąższ od skórki. Następnie zblenduj go do uzyskania piany. Składnik nanieś na oczyszczone i odsączone z wody włosy. Nałóż na pasma czepek i pozostaw na ok. pół godziny. Następnie spłucz wodą.

Warto wiedzieć, iż laminacja żelem aloesowym ma tę zaletę, iż zamyka łuski włosów, wygładzając ich powierzchnię. Pianka aloesowa sprawdzi się szczególnie na włosach wosoko- i średnioporowatych. Te najgładsze i najsilniejsze mogą nie skorzystać w pełni z adekwatności tej rośliny.

Laminowanie włosów galaretką – jak wykonać?

Kolejnym, popularnym domowym sposobem laminowania włosów jest wykorzystanie w tym celu galaretki lub żelatyny. Ważnymi zaletami tego zabiegu są jego prostota i cena. Cukier zawarty w galaretce to humektant o działaniu nawilżającym. Z kolei żelatyna to wielkocząsteczkowe białko, które ma adekwatności naprawcze i wygłądzające.

Laminowanie galaretką krok po kroku

Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie kosmyków, a także skóry głowy produktem, który nie zawiera w swoim składzie silikonów. Następnie należy nanieść na włosy rozrobioną, ostudzoną galaretkę z dodatkiem Twojej ulubionej odżywki.

Kolejnym krokiem jest nałożenie na głowę czepku i odczekanie ok. 20 minut. Po tym czasie należy spłukać roztwór z włosów, a następnie nanieść na nie odżywkę i ponownie spłukać. Kolejnym krokiem jest naniesienie na pasma silikonowego serum.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Jak wykonać peeling skóry głowy?

Ulepszona wersja laminacji galaretką

Ze względu na to, iż proteiny zawarte w galaretce są dość duże, to osadzają się one głównie na zewnętrznej powierzchni włosów tworząc warstwę ochronną. Aby wzmocnić działanie odbudowujące domowej laminacji można wymieszać galaretkę z hydrolizowanymi proteinami keratyny, które mają mniejsze cząsteczki. Wnikają one w głąb pasm, poprawiając ich kondycję.

Na jakich włosach sprawdzi się laminowanie?

Laminowanie to zabieg, który zadziała na każdego rodzaju puklach. Szczególnie spektakularne efekty daje jednak na tych wysokoporowatych – czyli zniszczonych zabiegami stylizacyjnymi i rozjaśnianiem.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Nadawanie włosom połysku

Z czym łączyć laminowanie?

Zabieg ten warto połączyć z pielęgnacją produktami zawierającymi w swoim składzie emolienty. Tworzą one specjalną powłokę domykającą składniki odżywcze wewnątrz włosa. Przedłuża to efekt laminacji i zapewnia włosom dodatkową ochronę.

Jak często można laminować włosy?

Z laminacją nie można przesadzać i stosować jej zbyt często. Wszystko przez to, iż może spowodować przeproteinowanie włosów. Częstotliwość należy dopasować do indywidualnych potrzeb, obserwując kondycję swoich kosmyków.

Laminacja włosów w salonie fryzjerskim

Laminowanie kosmyków można pozostawić także w rękach specjalistów, udając się do sprawdzonego salonu fryzjerskiego. Tutaj ekspert dopasuje produkt i metodę do potrzeb Twoich pasm.
Jednym z najpopularniejszych zabiegów laminacji włosów w salo0eei fryzjerskim jest keratynwoe prostowanie pukli. Zabieg ten uzupełnia ubytki protein w pasmach, zapewniając doskonałe wygładzenie, miękkość i blask. Kondycjonuje także kosmyki, zapobiegając ich puszeniu. Zapewnia także dobrze znany efekt tafli na włosach. Taki efekt utrzymuje się choćby do kilku miesięcy, a sam zabieg kosztuje – w zależności od salonu fryzjerskiego – od 300 do 1000 zł.

Jak długo utrzymuje się laminowanie włosów?

Wszystko zależy od sposobu, który wybierzesz. jeżeli postawisz na profesjonalną laminację w salonie fryzjerskim, czyli popularne keratynowe prostowanie włosów, efekt będzie utrzymywał się kilka miesięcy – od 3 do choćby 6. Laminowanie domowym sposobem gwarantuje o rezultat utrzymujący się krótszy czas. Aloes czy galaretka zapewniają pielęgnacyjny rezultat przez ok. 2 do 3 tygodni. Wszystko zależy jednak od rodzaju kosmyków, a także poziomu ich porotwatości.

Czy laminowanie prostuje włosy?

Laminacja, szczególnie ta przeprowadzona w salonie fryzjerskim, daje efekt wyprostowanych włosów. W tej wykonywanej w domowym zaciszu rezultat jest nietrwały. Aby go wzmocnić należy zastosować prostownicę (pamiętaj jednak, aby zastosować wówczas kosmetyki termoochronne, aby zabezpieczyć pasma przed szkodliwym działaniem wysokich temperatur).

Jak wyglądają włosy po laminacji?

Kosmyki po laminacji w salonie fryzjerskim (keratynowym prostowaniu włosów) przypominają taflę wody. Są gładkie, miękkie i pełne blasku. Po laminacji domowej efekt jest zbliżony (chociaż nie identyczny). Włosy stają się sypkie i zyskują zdrowszy wygląd.

Laminacja włosów jest jednym z zabiegów, które warto dodać do swoich rytuałów pielęgnacyjnych, aby poprawić kondycję kosmyków. Pamiętaj przy tym, aby metodę, jak i częstotliwość dopasować do swoich potrzeb. Zachowaj również równowagę PEH i sięgaj także po inne metody, jak zakwaszanie.

Idź do oryginalnego materiału