Łączą się 2 popularne w Polsce rozwiązania: BLIK i Revolut

blaber.pl 1 tydzień temu

Dlaczego lubimy BLIK-a?

BLIK cieszy się ogromną popularnością w Polsce. I nic w tym dziwnego, bo jest bardzo wygodny i łatwy w użyciu. Zdecydowanie przyjemniej robi się w ten sposób zakupy online, ale często też płaci rachunki w sklepach stacjonarnych. Wystarczy wpisać 6-cyfrowy kod, zatwierdzić transakcję w aplikacji banku i gotowe! Płatność się dokonała. A to przecież jeszcze nie wszystko.

BLIK-iem możemy płacić również zbliżeniowo, co jest wygodną alternatywą dla karty płatniczej. No i jeszcze przelew na telefon. To rozwiązanie jeszcze bardziej ogranicza konieczność używania gotówki. Niemal wszędzie tam, gdzie widnieje napis „Płatność tylko gotówką” obsługiwany jest też BLIK. Dzięki temu odmieniło się też oblicze coraz popularniejszych wyprzedaży garażowych – nie trzeba już biegać do bankomatu i nosić ze sobą gotówki.

BLIK na stronie Revoluta

Drugim popularnym w Polsce rozwiązaniem jest Revolut. Ten międzynarodowy bank charakteryzuje się przede wszystkim innowacyjnością i… niskimi opłatami. Prowadzenie konta jest całkowicie darmowe, a docenią je w szczególności osoby często podróżujące za granicę. Płacić można w obcych walutach przy wyjątkowo niskich opłatach. Revolut oferuje też wszystko to, co normalny bank: przelewy wychodzące i przychodzące, karty płatnicze, kredyty z niskim oprocentowaniem oraz karty cyfrowe. Dzięki temu możemy podpiąć kartę (nie mając jej fizycznie) do Google Pay i płacić zbliżeniowo telefonem.

Oprócz tego pojawia się szereg możliwości, takich jak inwestowanie w aktywa, handel kryptowalutami czy liczne cashbacki. W dodatku to wciąż jest wierzchołek góry lodowej, bo Revolut oferuje znacznie więcej atrakcji. A teraz do tego wszystkie dojdzie BLIK. Informacje o tym pojawiły się na oficjalnej stronie Revoluta.

Kiedy BLIK będzie dostępny w aplikacji?

Tego jeszcze nie wiadomo. Aktualnie to popularne rozwiązanie zostało uwzględnione na stronie fintechu. Opisane są w nim limity transakcyjne. Z pomocą BLIK-a będzie można zapłacić maksymalnie 5000 zł dziennie lub dokonać do 10 transakcji dziennie. Limity będą zerować się każdego kolejnego dnia o godzinie 9:00 czasu lokalnego.

Revolut wydał oświadczenie, w którym oznajmił, iż powyższe informacje pojawiły się przedwcześnie i niedługo zostaną usunięte ze strony. BLIK w połączeniu z Revolutem nie pozostało dopracowany, ale jednocześnie fintech potwierdził, iż niedługo wszystko zostanie oficjalnie zaprezentowane. W efekcie nie wiadomo jeszcze, kiedy kooperacja zostanie zawarta. Możemy być jednak pewni, iż to nastąpi.

BLIK i Revolut ułatwiają życie. Połączenie sił tych dwóch technologii będzie znakomitym rozwiązaniem, na które czekają miliony Polaków.

Idź do oryginalnego materiału