czekałam na to kreatywne spotkanie z niecierpliwością, zapisałam się na stronie internetowej bez czekania na mailową ofertę. To jedno z pierwszych wydarzeń organizowanych w nowo otwartym teatrze/kinie.
Dzisiaj także zaczyna się artystyczny festiwal, wiec żeby nie myśleć o parkingu zdecydowałam jechać do centrum kolejką. Ostatni raz odbyłam taką podróż kilka lat temu i oczywiście nie rozpoznałam trasy. Przy każdej stacji powstało/powstaje duże osiedle, jedno większe od drugiego.

Historia teatru:
Carolina Theatre z 900 miejscami, został otwarty i pokazał swój pierwszy film 7 marca 1927 roku. Fasadę zaprojektował lokalny architekt C. C. Hook, a bogate wnętrze stworzył nowojorski projektant teatralny R. E. Hall i udekorowano je tak, aby przypominało hiszpańskie patio z widokiem na lazurowe niebo Morza Śródziemnego. Wnętrze zachwycało widzów swoimi kutymi żelaznymi żyrandolami, misternymi malowidłami ściennymi i balkonami.
Najbardziej znanym wydarzeniem był występ Elvisa Presleya na scenie w 1956 r. Podobnie jak inne teatry Południa, Carolina Theatre był niestety podzielony. Czarni goście nie mogli przychodzić tam przez dziesięciolecia. Zmieniło się to w 1963 roku, kiedy teatry miasta rozpoczęły okres próbnej desegregacji.
Teatr zaczął podupadać, ponieważ widzowie zaczęli chodzić do nowych kin na przedmieściach, jego drzwi zamknięto 27 listopada 1978 roku, a markiza i obszar lobby zostały zburzone w latach 1980-tych. Teren ten zajmował publiczny ogród rzeźb, zbudowany przez miasto na Konwencję Demokratyczną, która odbyła się we wrześniu 2012 r.. W 1982 r. Teatr został wpisany do lokalnego rejestru zabytków, a miasto kupiło nieruchomość w 1986 r.. W kolejnych latach podjęto kilka prób odnowienia i renowacji teatru, które zakończyły się jednak niepowodzeniem.
Miasto podarowało teatr i związane z nim tereny Fundacji For The Carolinas za 1 dolara w 2013 r. Następnie Fundacja spędziła 12 lat na pieczołowitym przywracaniu teatrowi jego pierwotnej świetności, dodając jednocześnie współczesne akcenty i technologię.
Po ponownym otwarciu w tym roku teatr ma służyć jako miejsce spotkań społeczności i będzie organizował programy artystyczne, w tym filmy i występy muzyczne. W planie jest 250-pokojowy hotel InterContinental w nowej wieży na szczycie lobby teatru.
Stare zdjecia







nowy teatr, ten biały budynek zajął miejsce skwerkowego rogu.


wnętrze









Artystyczny festiwal miał zacząć się o 10, ale w południe dopiero rozkładano kramiki. Przeszłam podziemny mall gdzie było troche sprzedających artystów, przeszłam przez park gdzie były nowe wersje jajek wielkanocnych, w drugim parku dopiero zaczynała się lunchowa aktywność. Większość atrakcji ma odbywać się wieczorami, a dopiero 12go będzie otwarcie galerii po długim remoncie.










Zaszłam też do galerii uniwersyteckiej







Podróż powrotna do domu była długa. Uciekł mi pociąg, a okazało się, iż po godzinie szczytu następny przyjedzie dopiero za 30 min. Stanie w 28c na nieocienionej platformie nie należało do przyjemności, a na dodatek zapomniałam okularów przeciwsłonecznych. Zapowiedziano, iż pociąg nie dojeżdża do końcowej stacji, ale na szczęście ostatnim przystankiem była moja, więc minęło mnie kolejne czekanie.